Patrik Hellebrand Mluvilo se o něm jako o záložníkovi s ohromným potenciálem. O Patrika Hellebranda stála Sparta, on ale nakonec přestoupil v polovině sezony 2019/20 do Slavie. Ovšem zatímco ve Slovácku začínal patřit k důležitým článkům sestavy, v Edenu se moc neprosadil. Na jaře zasáhl do deseti zápasů, místo si ale nezískal a loni už hostoval v Uherském Hradišti a Opavě. Uplynulý podzim dvaadvacetiletý záložník odehrál za České Budějovice a na jihu Čech bude působit i na jaře. 
 Jan Matoušek Slavia o něj stála tolik, že za něj na podzim roku 2018 poslala do Příbrami něco mezi 35 a 40 miliony korun. Jan Matoušek se ihned trefil v Evropské lize proti Kodani, jinak ale tlak, který na něj v Edenu byl vynaložený, neustál. Proto hostoval zpátky v Příbrami, byl i v Jablonci a teď je druhým rokem v Liberci. Ovšem na to, že by se třiadvacetiletý ofenzivní záložník, o němž se dříve mluvilo jen v samých superlativech, měl vrátit do Edenu, to nyní nevypadá. 
 Ladislav Takács  Slavia jej přivedla v první polovině sezony 2019/20. Ladislav Takács se v Edenu neuvedl vůbec zle, budoval si dobrou pozici, nastoupil i v Lize mistrů a chvíli se zdálo, že by mohl nahradit i Tomáše Součka. Jenže k tomu nedošlo, pětadvacetiletého defenzivního univerzála navíc trápily zdravotní problémy a ve Slavii toho zdaleka neodehrál tolik, kolik by si přál. Vrátil se tak hostovat do Mladé Boleslavi a v létě byl na odchodu do Polska. Sešívaní ale nakonec jeho odchod stopli a hráče si ponechali v kádru. Jenže Takács během podzimu zasáhl jen do dvou ligových duelů a ještě během zimy by se mohl stěhovat do ostravského Baníku. 
 Mohamed Tijani  Jeden z hráčů, o kterého stála jak Sparta, tak Slavia. Stoper z Pobřeží slonoviny měl původně blíže na Letnou, Sparta od něj ale dala ruce pryč kvůli jeho zdravotním problémům. A tak se do hry vložila Slavia, za kterou čtyřiadvacetiletý Mohamed Tijani odehrál dva jarní zápasy v sezoně 2019/20. V minulém ročníku přidal osm startů v Liberci a aktuálně je v Teplicích. Kvůli zdravotním problémům si ale v tomto ročníku nepřipsal ani jeden start. 
5
Fotogalerie

Měli být budoucností Slavie. Pět mladých hráčů, od kterých se v Edenu čekalo víc

Slavia během vlády trenéra Jindřicha Trpišovského přivedla řadu kvalitních posil. Ovšem čas od času přijde do Edenu někdo, kdo tak úplně nepřesvědčí.

Sázky na Tomáše Holeše, Lukáše Provoda nebo Jana Kuchtu se Slavii hodně vyplatily. Jenže ani v Edenu nejsou neomylní, což se v nedávné minulosti ukázalo mimo jiné během angažování pěti talentovaných mladíků, kteří ve Slavii (zatím) neuspěli. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.  

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Michal Beran 

Michal Beran Slavia MICHAL ŠULA MAFRA Profimedia.jpg

Jednadvacetiletý záložník učaroval realizační tým Slavie v dobách, kdy hrál v Liberci. Na kontě měl sice jen deset ligových startů, přesto přišel v létě roku 2020 do Edenu, kde si od něj hodně slibovali. Michal Beran ale putoval obratem na hostování zpátky pod Ještěd, odkud se do Slavie vrátil loni na jaře a v sešívaném dresu si připsal šest startů. Díru do světa však neudělal a na podzim hostoval v Pardubicích. Ani tam toho ale moc neukázal. 

Foto: MICHAL ŠULA / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Patrik Hellebrand 

Patrik Hellebrand Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Mluvilo se o něm jako o záložníkovi s ohromným potenciálem. O Patrika Hellebranda stála Sparta, on ale nakonec přestoupil v polovině sezony 2019/20 do Slavie. Ovšem zatímco ve Slovácku začínal patřit k důležitým článkům sestavy, v Edenu se moc neprosadil. Na jaře zasáhl do deseti zápasů, místo si ale nezískal a loni už hostoval v Uherském Hradišti a Opavě. Uplynulý podzim dvaadvacetiletý záložník odehrál za České Budějovice a na jihu Čech bude působit i na jaře. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jan Matoušek 

Jan Matoušek Slavia.jpg

Slavia o něj stála tolik, že za něj na podzim roku 2018 poslala do Příbrami něco mezi 35 a 40 miliony korun. Jan Matoušek se ihned trefil v Evropské lize proti Kodani, jinak ale tlak, který na něj v Edenu byl vynaložený, neustál.

Proto hostoval zpátky v Příbrami, byl i v Jablonci a teď je druhým rokem v Liberci. Ovšem na to, že by se třiadvacetiletý ofenzivní záložník, o němž se dříve mluvilo jen v samých superlativech, měl vrátit do Edenu, to nyní nevypadá. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Ladislav Takács 

Ladislav Takácz Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavia jej přivedla v první polovině sezony 2019/20. Ladislav Takács se v Edenu neuvedl vůbec zle, budoval si dobrou pozici, nastoupil i v Lize mistrů a chvíli se zdálo, že by mohl nahradit i Tomáše Součka. Jenže k tomu nedošlo, pětadvacetiletého defenzivního univerzála navíc trápily zdravotní problémy a ve Slavii toho zdaleka neodehrál tolik, kolik by si přál.

Vrátil se tak hostovat do Mladé Boleslavi a v létě byl na odchodu do Polska. Sešívaní ale nakonec jeho odchod stopli a hráče si ponechali v kádru. Jenže Takács během podzimu zasáhl jen do dvou ligových duelů a ještě během zimy by se mohl stěhovat do ostravského Baníku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Mohamed Tijani 

Mohamed Tijani Slavia Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Jeden z hráčů, o kterého stála jak Sparta, tak Slavia. Stoper z Pobřeží slonoviny měl původně blíže na Letnou, Sparta od něj ale dala ruce pryč kvůli jeho zdravotním problémům. A tak se do hry vložila Slavia, za kterou čtyřiadvacetiletý Mohamed Tijani odehrál dva jarní zápasy v sezoně 2019/20. V minulém ročníku přidal osm startů v Liberci a aktuálně je v Teplicích. Kvůli zdravotním problémům si ale v tomto ročníku nepřipsal ani jeden start. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud