Ondřej Kolář (26 let) Dříve ho chtělo Nice, které Slavii nabízelo okolo 400 milionů korun. Spekulovalo se taky o zájmu a Ajaxu nebo Valencie, Ondřej Kolář ale zůstal ve Slavii, jenže jak se zdá, nebylo to správné rozhodnutí. Šestadvacetiletý gólman začal stagnovat a v české lize narazil na svůj strop. V úvodu sezony si pak dovolil více, než je zdrávo, a sešívaní za to několikrát pykali. Nyní je navíc zraněný a své příležitosti se chopil Aleš Mandous. 

Ondřej Kolář (26 let)
Dříve ho chtělo Nice, které Slavii nabízelo okolo 400 milionů korun. Spekulovalo se taky o zájmu a Ajaxu nebo Valencie, Ondřej Kolář ale zůstal ve Slavii, jenže jak se zdá, nebylo to správné rozhodnutí. Šestadvacetiletý gólman začal stagnovat a v české lize narazil na svůj strop. V úvodu sezony si pak dovolil více, než je zdrávo, a sešívaní za to několikrát pykali. Nyní je navíc zraněný a své příležitosti se chopil Aleš Mandous. 

 Jan Bořil (30 let) Do Slavie přišel už v zimě roku 2016 z Mladé Boleslavi. Zabydlel se na levém kraji obranné řady a dostal se i do reprezentace, se kterou se zúčastnil i letního EURA. Jenže to mu vůbec nevyšlo a v ideální formě není ani v této sezoně, během níž ho navíc trápí zdravotní problémy. Loni o něj přitom stál aténský AEK, letos jej lákal další řecký klub PAOK Soluň. Jenže Slavia jej ani jednou nepustila a třicetiletý kapitán už se lukrativního zahraničního přestupu nejspíš nedočká. 
 Lukáš Masopust (28 let) Ve Slavii je dlouho také Lukáš Masopust, jenž do Edenu dorazil v zimě roku 2018 z Jablonce. Se sešívanými získal tři tituly, zahrál si Ligu mistrů a dosáhl už prakticky všeho, co šlo. Pravda, trápí ho chabá koncovka, Slavii ale už mnohokrát pomohl, povedlo se mu taky EURO a sám pokukoval po další výzvě. V létě okolo něj znovu kroužil West Ham, Masopust ale na první zahraniční angažmá stále čeká. 
 Nicolae Stanciu (28 let) Rumunský záložník stále zůstává nejdražším hráčem v ligové historii, o což se nejprve postarala Sparta a následně i Slavia. Nicolae Stanciu je v Edenu třetí sezonu a zejména loni na jaře ukázal, jak moc je pro tým důležitý. Ročník končil s 12 góly, šesti nahrávkami a demonstroval svou výjimečnost. Poté se ale mohl posunout dál a nahlas se hovořilo o jeho odchodu do Galatasaraye, který však Slavia nakonec zatrhla. Náhradu by za něj přitom měla v podobě Ondřeje Lingra. 
 Peter Olayinka (25 let)  O jeho odchodu se spekulovalo už několikrát, lákaly jej kluby z Itálie nebo Německa, Peter Olayinka ale ve Slavii začal už čtvrtou sezonu. Vše se však mohlo změnit v létě, kdy byl velmi blízko přestupu do dánské Kodaně, která za něj nabízela zhruba sto milionů korun. Nigerijský křídelník ale neprošel zdravotní prohlídkou a zůstal v Edenu. V lize byl ale letos v akci jen dvakrát.
5
Fotogalerie

Měli by se posunout dál. 5 opor Slavie, které prováhaly čas na přestup do zahraničí

Slavia ve čtvrtek prohrála v Rotterdamu, v neděli padla v derby na Letné a potvrdila, že aktuálně není v ideální pohodě. Stejně jako několik klíčových hráčů.

Slavia získala tři ligové tituly v řadě, zaujala v Lize mistrů a naposledy došla do čtvrtfinále Evropské ligy. I letos je v pohárech a pohybuje se mezi nejlepšími týmy tabulky, jenže sešívaní už nejsou tak dominantní. A tak se nabízí otázka, jestli se už tým nenasytil, zda nedosáhl na svůj vrchol a jestli nenastal čas na změny? Z Edenu v létě odešli Abdallah Sima a David Zima, jenže dalších pět stálic sešívaného týmu svůj čas na odchod možná prováhalo. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář (26 let) 

Ondřej Kolář maska 2.jpg

Dříve ho chtělo Nice, které Slavii nabízelo okolo 400 milionů korun. Spekulovalo se taky o zájmu a Ajaxu nebo Valencie, Ondřej Kolář ale zůstal ve Slavii, jenže jak se zdá, nebylo to správné rozhodnutí.

Šestadvacetiletý gólman začal stagnovat a v české lize narazil na svůj strop. V úvodu sezony si pak dovolil více, než je zdrávo, a sešívaní za to několikrát pykali. Nyní je navíc zraněný a své příležitosti se chopil Aleš Mandous. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Bořil (30 let) 

Jan Bořil 21.jpg

Do Slavie přišel už v zimě roku 2016 z Mladé Boleslavi. Zabydlel se na levém kraji obranné řady a dostal se i do reprezentace, se kterou se zúčastnil i letního EURA.

Jenže to mu vůbec nevyšlo a v ideální formě není ani v této sezoně, během níž ho navíc trápí zdravotní problémy. Loni o něj přitom stál aténský AEK, letos jej lákal další řecký klub PAOK Soluň. Jenže Slavia jej ani jednou nepustila a třicetiletý kapitán už se lukrativního zahraničního přestupu nejspíš nedočká. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Lukáš Masopust (28 let) 

Lukáš Masopust Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii je dlouho také Lukáš Masopust, jenž do Edenu dorazil v zimě roku 2018 z Jablonce. Se sešívanými získal tři tituly, zahrál si Ligu mistrů a dosáhl už prakticky všeho, čeho šlo. Pravda, trápí ho chabá koncovka, Slavii ale už mnohokrát pomohl, povedlo se mu taky EURO a sám pokukoval po další výzvě. V létě okolo něj znovu kroužil West Ham, Masopust ale na první zahraniční angažmá stále čeká. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Nicolae Stanciu (28 let) 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Rumunský záložník stále zůstává nejdražším hráčem v ligové historii, o což se nejprve postarala Sparta a následně i Slavia. Nicolae Stanciu je v Edenu třetí sezonu a zejména loni na jaře ukázal, jak moc je pro tým důležitý.

Ročník končil s 12 góly, šesti nahrávkami a demonstroval svou výjimečnost. Poté se ale mohl posunout dál a nahlas se hovořilo o jeho odchodu do Galatasaraye, který však Slavia nakonec zatrhla. Náhradu by za něj přitom měla v podobě Ondřeje Lingra. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Peter Olayinka (25 let) 

Peter Olayinka Slavia 20 2 MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

O jeho odchodu se spekulovalo už několikrát, lákaly jej kluby z Itálie nebo Německa, Peter Olayinka ale ve Slavii začal už čtvrtou sezonu. Vše se však mohlo změnit v létě, kdy byl velmi blízko přestupu do dánské Kodaně, která za něj nabízela zhruba sto milionů korun. Nigerijský křídelník ale neprošel zdravotní prohlídkou a zůstal v Edenu. V lize byl ale letos v akci jen dvakrát.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud