Jaromír Pytlík  - Jedním z českých hráčů, který by se mohl vejít do první stovky draftu, je Jaromír Pytlík. Osmnáctiletý útočník, jenž už v sezoně 2017/18 naskočil ve vítkovickém dresu do extraligy, má za sebou povedenou sezonu v OHL. V dresu Soo Greyhounds odehrál 56 zápasů a posbíral v nich 50 (22+28) bodů. Pět startů si připsal taky na juniorském šampionátu. Foto: Profimedia.cz
 Šimon Kubíček  - Na domácím mistrovství světa juniorů si zahrál taky Šimon Kubíček. Osmnáctiletý bek si do statistik připsal gól a nahrávku, s českým týmem ale dohrál už ve čtvrtfinále. Nadaný obránce má za sebou druhou sezonu ve WHL, kde obléká dres Seattle Thunderbirds. Foto: Profimedia.cz
 Jan Bednář  - Letošním draftem by mělo projít i několik českých brankářů. Nejlepším z nich by se mohl stát Jan Bednář, který má v sedmnácti letech na kontě už 28 startů v extralize. Karlovarský gólman je v současné době jedním z brankářů české dvacítky. Foto: Profimedia.cz
 Pavel Novák  - Dobře by se v draftu NHL mohl umístit také Pavel Novák. Osmnáctiletý útočník, jenž v sezoně 2018/19 naskočil do dvaceti zápasů za prvoligové České Budějovice, má za sebou první rok v zámoří. Za tým Kelowna Rockets z WHL mládežnický reprezentant odehrál 55 zápasů a posbíral v nich 58 (25+33) bodů. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​
6
Fotogalerie

Měli by se dostat do stovky. Toto je 5 největších českých nadějí letošního draftu NHL

Letošní draft NHL se blíží. V osudí je i několik mladých českých nadějí, které se tak mohou zase o kus přiblížit nejlepší hokejové lize světa.

Bez názvu.jpg

Jedničkou letošního draftu NHL se stane kanadský útočník Alexis Lafreniere. Jak ale dopadnou Češi? Půjde někdo z nich na řadu už v prvním kole? A kteří čeští hokejisté jsou největšími favority? Jména pěti Čechů, kteří by se podle prognóz a odhadů mohli vejít do první stovky, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jaromír Pytlík

Jaromír Pytlík OHL.jpg

Jedním z českých hráčů, který by se mohl vejít do první stovky draftu, je Jaromír Pytlík. Osmnáctiletý útočník, jenž už v sezoně 2017/18 naskočil ve vítkovickém dresu do extraligy, má za sebou povedenou sezonu v OHL. V dresu Soo Greyhounds odehrál 56 zápasů a posbíral v nich 50 (22+28) bodů. Pět startů si připsal taky na juniorském šampionátu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Šimon Kubíček

Šimon Kubíček 20.jpg

Na domácím mistrovství světa juniorů si zahrál taky Šimon Kubíček. Osmnáctiletý bek si do statistik připsal gól a nahrávku, s českým týmem ale dohrál už ve čtvrtfinále. Nadaný obránce má za sebou druhou sezonu ve WHL, kde obléká dres Seattle Thunderbirds.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Bednář

Jan Bednář ČR.jpg

Letošním draftem by mělo projít i několik českých brankářů. Nejlepším z nich by se mohl stát Jan Bednář, který má v sedmnácti letech na kontě už 28 startů v extralize. Karlovarský gólman je v současné době jedním z brankářů české dvacítky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Novák

Pavel Novák ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Dobře by se v draftu NHL mohl umístit také Pavel Novák. Osmnáctiletý útočník, jenž v sezoně 2018/19 naskočil do dvaceti zápasů za prvoligové České Budějovice, má za sebou první rok v zámoří. Za tým Kelowna Rockets z WHL mládežnický reprezentant odehrál 55 zápasů a posbíral v nich 58 (25+33) bodů.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia​

Pokračování 6 / 6

Jan Myšák 

Jan Myšák 20 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Českým favoritem letošního draftu NHL je osmnáctiletý Jan Myšák. Mládežnický reprezentant, který v průběhu posledních dvou sezon oblékal dres extraligového Litvínova, na začátku ledna odešel do Kanady a v dresu Hamilton Bulldogs v OHL posbíral 25 (15+10) bodů v 22 zápasech. Projít by mohl klidně i ve druhém kole.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud