Medvědi v extralize. 3 čeští hokejisté z Bostonu, kteří letos ozdobili domácí soutěž

Začátek letošní sezony NHL se vinou koronaviru odložil, a tak řada českých hráčů zpoza Atlantiku okusila domácí extraligu. Byli mezi nimi i zástupci Bostonu Bruins.

David Pastrňák je zraněný, David Krejčí se rozehrát nepotřeboval a vedení Bruins by ho zřejmě ani nepustilo, do extraligy ale zamířili jiní tři čeští hráči, kteří patří Bostonu. A všichni byli (nebo stále jsou) hodně vidět. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Daniel Vladař (Dynamo Pardubice)

Daniel Vladař Pardubice Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Třiadvacetiletý gólman, jehož Boston draftoval v roce 2015, čekal na svou premiéru v NHL až do posledního play-off. V tom zasáhl do jednoho zápasu proti Tampě Bay, která poslala třikrát puk za jeho záda. V závěru listopadu se dohodl na spolupráci s Pardubicemi, za které odchytal šest zápasů, vychytal v nich čtyři výhry a blýskl se parádními výkony. Jeho mise v Dynamu už ale skončila.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Jakub Zbořil (Kometa Brno)

Jakub Zbořil Kometa Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Vladař prošel draftem NHL v roce 2015. Taky na Jakuba Zbořila tehdy ukázal Boston, jenž z něj udělal třináctku draftu. Třiadvacetiletý bek okusil NHL ve dvou zápasech v sezoně 2018/19, v loňském ročníku se ale nedostal z farmy. Letos se rozehrával v Kometě a během své první extraligové sezony stihl naskočit do 18 duelů, ve kterých posbíral 8 (1+7) bodů.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Jakub Lauko (Energie Karlovy Vary)

Jakub Lauko KV Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Zatímco Vladař se Zbořilem už své extraligové mise ukončili, Jakub Lauko ještě v pondělí naskočil do zápasu Třince proti „jeho“ Karlovým Varům. Dvacetiletý útočník dosud za Energii odehrál 17 zápasů, ve kterých dal tři góly a přidal čtyři nahrávky. Na západě Čech zatím pokračuje.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud