Jakub Zbořil   V NHL debutoval v ročníku 2018/19, tehdy si ale připsal jen dva starty. Loňskou sezonu nastartoval v brněnské Kometě a věřil, že poté získá místo i v prvním kádru Bruins, což se mu taky povedlo. Čtyřiadvacetiletý obránce zasáhl ve zkrácené základní části do 42 zápasů a posbíral v nich devět gólových asistencí. V Bostonu si Jakub Zbořil udělal velmi dobré jméno. 
 Tomáš Nosek  David Krejčí z Bostonu sice odešel, Bruins ale získali jiného českého útočníka. Do Bostonu přišel devětadvacetiletý Tomáš Nosek, jenž hrál poslední čtyři roky za Las Vegas, se kterým okusil i finále play-off NHL. Defenzivně laděný forvard si v organizaci Golden Knihgts vybudoval dobrou pozici, teď je před ním ale nová výzva. Nosek podepsal dvouletou smlouvu s Bruins a touží po Stanley Cupu. 
 Jakub Lauko  O svou šanci v zámoří se rve několik českých mladíků. Nejblíž z nich má do NHL nejspíš Jakub Lauko, který se znovu uchází o místo v prvním kádru Bruins. Organizace prochází určitou přestavbou a Lauko cítí šanci, na druhou stranu moc dobře ví, že konkurence je veliká a míst moc není. Loňský ročník jednadvacetiletý útočník rozehrál v Karlových Varech, kde ukázal kus svých kvalit. Poté byl vidět i v AHL, teď má před sebou ale větší výzvu. 
 Tomáš Hertl  Tak toto by byla pecka. Tomáš Hertl se sice připravuje na poslední rok své smlouvy v San Jose, v zámoří se ale žhavě spekuluje o jeho možném trejdu do Bostonu. V organizaci Sharks vyzrál v lídra, pravidelně sbírá body, jenže San Jose v posledních letech ustoupilo ze slávy. Zato v Bruins, kde by se mohl postavit na post centra druhého útoku, by měl šanci na Stanley Cup. Sedmadvacetiletý forvard má za sebou osm sezon v kádru Sharks, teď se ale možná dočká první změny. 
5
Fotogalerie

Medvědi bez Davida Krejčího. 5 Čechů, kteří Boston mohou dovést ke Stanley Cupu

Boston vstupuje do nové éry. Kabinu Bruins opustil David Krejčí, jenž s týmem získal v roce 2011 Stanley Cup. Po tom organizace touží znovu.

Krejčí hrál za Boston od sezony 2006/07. V NHL nikdy nepůsobil jinde, v létě ale Bruins opustil a zamířil do Olomouce. Český odkaz však v Bostonu zůstává a organizace věří, že letos zaútočí na Stanley Cup. Kteří čeští hokejisté mohou být u toho? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

David Pastrňák 

David Pastrňák 21 2.jpg

Do loňské sezony zasáhl vinou zranění později, přesto znovu nabral parádní formu, což potvrdil dalším triumfem v anketě Zlatá hokejka. David Pastrňák v minulém ročníku posbíral ve 48 zápasech stejný počet bodů a dalších patnáct jich přidal v play-off. O rok dříve atakoval stovku, a nebýt koronavirové stopky, tak by na ni taky dosáhl. Pětadvacetiletý útočník bude znovu při chuti. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jakub Zbořil 

Jakub Zbořil Boston 21.jpg

V NHL debutoval v ročníku 2018/19, tehdy si ale připsal jen dva starty. Loňskou sezonu nastartoval v brněnské Kometě a věřil, že poté získá místo i v prvním kádru Bruins, což se mu taky povedlo. Čtyřiadvacetiletý obránce zasáhl ve zkrácené základní části do 42 zápasů a posbíral v nich devět gólových asistencí. V Bostonu si Jakub Zbořil udělal velmi dobré jméno. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Tomáš Nosek 

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

David Krejčí z Bostonu sice odešel, Bruins ale získali jiného českého útočníka. Do Bostonu přišel devětadvacetiletý Tomáš Nosek, jenž hrál poslední čtyři roky za Las Vegas, se kterým okusil i finále play-off NHL. Defenzivně laděný forvard si v organizaci Golden Knihgts vybudoval dobrou pozici, teď je před ním ale nová výzva. Nosek podepsal dvouletou smlouvu s Bruins a touží po Stanley Cupu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jakub Lauko 

Jakub Lauko Boston.jpg

O svou šanci v zámoří se rve několik českých mladíků. Nejblíž z nich má do NHL nejspíš Jakub Lauko, který se znovu uchází o místo v prvním kádru Bruins. Organizace prochází určitou přestavbou a Lauko cítí šanci, na druhou stranu moc dobře ví, že konkurence je veliká a míst moc není. Loňský ročník jednadvacetiletý útočník rozehrál v Karlových Varech, kde ukázal kus svých kvalit. Poté byl vidět i v AHL, teď má před sebou ale větší výzvu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Hertl 

Tomáš Hertl San Jose 5.jpg

Tak toto by byla pecka. Tomáš Hertl se sice připravuje na poslední rok své smlouvy v San Jose, v zámoří se ale žhavě spekuluje o jeho možném trejdu do Bostonu. V organizaci Sharks vyzrál v lídra, pravidelně sbírá body, jenže San Jose v posledních letech ustoupilo ze slávy. Zato v Bruins, kde by se mohl postavit na post centra druhého útoku, by měl šanci na Stanley Cup. Sedmadvacetiletý forvard má za sebou osm sezon v kádru Sharks, teď se ale možná dočká první změny. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud