Mastný účet za zahraniční posily. Tři cizinci stáli Spartu více než 60 milionů korun

Mastný účet za zahraniční posily. Tři cizinci stáli Spartu více než 60 milionů korun

Mastný účet za zahraniční posily. Tři cizinci stáli Spartu více než 60 milionů korun

Když utrácet, tak ve velkém. Tak zní heslo, kterým se nyní řídí sparťanské vedení. To se dohodlo na tučné smlouvě s italským trenérem Andreou Stramaccionim a krátce po konci letošní sezony přivedlo už tři nové posily. Všichni to jsou cizinci a všichni stáli pořádný balík peněz.

Bez názvu.jpg

Sparta v zimě zaplatila asi 36 milionů korun za Rumuna Bogdana Vatajelua, okolo deseti milionů korun utratila za španělského záložníka Néstora Albiacha a další balík peněz investovala krátce po konci sezony. Na Letnou míří tři noví hráči, kteří dohromady stáli více než 60 milionů korun. Více se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Štětina (Dukla) – cca 26,4 mil. Kč

Lukáš Štětina Dukla 2.jpg

Lukáš Štětina sice ještě není potvrzenou posilou, ruka už je ale prý v rukávě. O člena širšího kádru slovenské reprezentace stála i Slavia, tentokrát ale byla úspěšnější Sparta, která by na něm a Davidu Hovorkovi mohla postavit novou stoperskou dvojici.

Pětadvacetiletý bek přišel na Julisku v roce 2013 z ukrajinského Charkova a v Dukle vyrostl v klíčového hráče. V klubu věděli, že ho neudrží, nasadili ale vysokou cenu, kterou Sparta akceptovala.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 4

Eldar Čivič (Slovácko) – cca 21 mil. Kč

Eldar Civič Luděk Ovesný MAFRA Profimedia.jpg

Poměrně překvapivé jméno na Letné. Eldar Čivič Spartu zaujal výkony v dresu Slovácka a na Letné podepsal čtyřletou smlouvu. Jednadvacetiletý levý obránce či záložník z Bosny a Hercegoviny ale ví, že ho čeká těžká práce, vždyť na jeho postu hraje třeba i drahá zimní posila Bogdan Vatajelu.

„Konkurence tu bude velká. Ale bude jen na mně, abych se dostal do základní sestavy,“ uvedl pro web Sparty Čivič, který přišel do Slovácka už v 16 letech a v nejvyšší soutěži debutoval v roce 2015. Od té doby bosenský mládežnický reprezentant odehrál 47 zápasů, v nichž dal dva góly a přidal pět asistencí.

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 4

Vukadin Vukadinovič (Zlín) – cca 16 mil. Kč

Vukadin Vukadinovič 2.jpg

O srbského rychlíka usilovali celou zimu v Edenu, představy Slavie a Zlína se ale neustále rozcházely a Vukadin Vukadinovič zůstal v Baťově městě. Na jaře už nenavázal na podzimní úchvatnou formu, přesto pomohl k zisku domácího poháru a nyní mění dres. Pravého záložníka, který je spojován i s českou reprezentací, koupila za 16 milionů korun Sparta.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud