Matěj Polidar Höjera ve sparťanské sestavě nahradil Matěj Polidar. Jednadvacetiletý fotbalista přicházel na Letnou sice jako posila do ofenzivy, ukázal ale, že může hrát i na kraji obrany. V lize letos naskočil do pěti zápasů a proti Hradci Králové se prosadil i střelecky. Jenže v posledním duelu s Českými Budějovicemi se zranil. 
 Lukáš Haraslín Aktuální situace donutila vedení Sparty jednat. Možný příchod Michala Sadílka padl, a tak Pražané začali lovit v Itálii, kde si vyhlédli Lukáše Haraslína. Šestadvacetiletý slovenský reprezentant přišel na Letnou na hostování s opcí ze Sassuola a ve Spartě s ním ihned počítají do základní sestavy. 
 Jakub Pešek Haraslín by mohl vytvořit úderné duo s Jakubem Peškem. Ten přišel do Sparty v létě z Liberce a ihned se stal jedním z lídrů sestavy. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník pražskému týmu pomohl už třemi ligovými góly, trefil se i proti Rapidu Vídeň a dobrou formu si přenesl taky do reprezentace. Sázka na něj se Pražanům vyplatila. 
 Ladislav Krejčí Sparta má na soupisce i Ladislava Krejčího - v tomto případě toho staršího. Někdejší reprezentant, jenž se na Letnou vrátil před rokem z Itálie, ale letos zvládl naskočit jen do dvou ligových zápasů. Na začátku srpna totiž devětadvacetiletý křídelník, který v případě potřeby může naskočit i v obraně, prodělal plicní embolii a na několik měsíců je mimo hru. 
6
Fotogalerie

Marodi, posila i skvělý Pešek. 6 hráčů, které Sparta (ne)může použít na levém kraji sestavy

Fotbalistům Sparty vstup do letošního ročníku vyšel. Letenští kralují tabulce a chystají se na boje v Evropské lize. Pár problémů ale kouč Pavel Vrba přeci jen musí řešit.

Sparta v úvodu sezony šlape, tým z Letné ale od začátku ročníku trápí problémy na levé straně hřiště. Koho má trenér Vrba k dispozici? A kdo je aktuálně mimo hru? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 7

Casper Höjer 

Casper Hojer Sparta Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Na Letné věřili, že Casper Höjer definitivně vyřeší problémy na levém kraji obrany. Dánský bek se ihned po svém letním příchodu postavil do základní sestavy a ukázal, že může být opravdovou posilou. Jenže šestadvacetiletý zadák se zranil v odvetě Ligy mistrů proti Rapidu Vídeň a Spartě bude nejspíš dlouho chybět. V lize odehrál jediné utkání. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Matěj Polidar 

Matěj Polidar 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Höjera ve sparťanské sestavě nahradil Matěj Polidar. Jednadvacetiletý fotbalista přicházel na Letnou sice jako posila do ofenzivy, ukázal ale, že může hrát i na kraji obrany. V lize letos naskočil do pěti zápasů a proti Hradci Králové se prosadil i střelecky. Jenže v posledním duelu s Českými Budějovicemi se zranil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Lukáš Haraslín 

Lukáš Haraslín Itálie.jpg

Aktuální situace donutila vedení Sparty jednat. Možný příchod Michala Sadílka padl, a tak Pražané začali lovit v Itálii, kde si vyhlédli Lukáše Haraslína. Šestadvacetiletý slovenský reprezentant přišel na Letnou na hostování s opcí ze Sassuola a ve Spartě s ním ihned počítají do základní sestavy. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Jakub Pešek 

Jakub Pešek Sparta Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Haraslín by mohl vytvořit úderné duo s Jakubem Peškem. Ten přišel do Sparty v létě z Liberce a ihned se stal jedním z lídrů sestavy. Osmadvacetiletý ofenzivní záložník pražskému týmu pomohl už třemi ligovými góly, trefil se i proti Rapidu Vídeň a dobrou formu si přenesl taky do reprezentace. Sázka na něj se Pražanům vyplatila. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí st. 21 Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Sparta má na soupisce i Ladislava Krejčího - v tomto případě toho staršího. Někdejší reprezentant, jenž se na Letnou vrátil před rokem z Itálie, ale letos zvládl naskočit jen do dvou ligových zápasů. Na začátku srpna totiž devětadvacetiletý křídelník, který v případě potřeby může naskočit i v obraně, prodělal plicní embolii a na několik měsíců je mimo hru. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Adam Hložek 

Adam Hložek Sparta 21_2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho místo je na hrotu sestavy. Ve Spartě je aktuálně jasnou útočnou jedničkou, ovšem pokud by bylo třeba, tak se může stáhnout i na jiné posty. Adam Hložek zvládá i levé křídlo, na kterém je také hodně nebezpečný. Tam ale nyní vládne Pešek, a tak se osmnáctiletý Hložek může pohybovat na špici letenské družiny. Letos už se v lize trefil třikrát. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud