Marod vedle maroda. 5 ofenzivních hráčů Slavie, kteří jsou aktuálně mimo hru

Vládnou Fortuna lize, úspěšné vstoupili i do Evropské ligy, v Edenu ale mají na čele pořádné vrásky. Soubor trenéra Jindřicha Trpišovského totiž trápí rozsáhlá marodka.

Bez názvu.jpg

Slavia dala v devíti zápasech 22 branek. Společně s Mladou Boleslaví nejvíc ze všech. Jenže trenér Trpišovský má aktuálně na marodce pět útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Mick van Buren

Mick van Buren Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Velký smolař. Loni i vinou zranění odehrál jen 16 zápasů. V létě bojoval o šanci, před začátkem přípravy si ale na tréninku zlomil lýtkovou kost. Údajně se vrátí až na jaře.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 6

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Kvůli zranění kolene byl rok mimo hru. V neděli se však alespoň objevil na lavičce náhradníků a zdá se, že čas jeho návratu se blíží. „Chtěli jsme, aby zažil atmosféru a byl s týmem,“ uvedl trenér Trpišovský. Bosenský útočník měl v létě namířeno do Příbrami, jako náhrada za Jana Matouška, právě kvůli rozsáhlé marodce ale zůstal v Edenu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Peter Olayinka

Peter Olayinka Slavia Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

Slavia za něj v létě zaplatila přes 80 milionů korun a Peter Olayinka se stal nejdražší posilou v klubové historii. V debutu proti Opavě se dokonce gólově prosadil, v dalším kole v Mladé Boleslavi se ale zranil. Vytvořila se mu trhlina ve svalu a na hřiště se zatím zpátky nevrátil.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 5 / 6

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Dostával stále více prostoru, aktuálně byl slávistickým útočníkem číslo jedna, i jeho ale potkaly zdravotní problémy. V nedělním derby proti Bohemians 1905 si v pádu ošklivě otočil koleno a zápas nedohrál. Jak dlouho bude autor tří letošních branek mimo hru?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Milan Škoda

Milan Škoda 3.jpg

Nejlepší střelec Slavie z posledních let. V uplynulých čtyřech ročnících pokaždé překonal desetigólovou hranici a také letos začal dobře. Po čtyřech zápasech měl na kontě už tři góly, naposledy ale hrál krátce na začátku září proti Plzni. Od té doby je mimo hru.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud