Jan Matoušek  - Na začátku podzimu vylétl jako kometa a Slavia neváhala Příbrami zaplatit 40 milionů korun. Jenže v Edenu sbírku čtyř branek a tří asistencí zatím nerozšířil. Dal sice důležitý gól v Evropské lize proti Kodani, je však otázkou, zda ve Slavii bude pokračovat i na jaře, nebo zamíří hostovat zpátky do Příbrami. To zatím v Edenu nikdo neví. Foto: Profimedia.cz
 Muris Mešanovič  - Zdá se, že dny Murise Mešanoviče jsou ve Slavii sečteny. Osmadvacetiletý útočník, jenž v ročníku 2016/17 nastřílel dvanáct branek, v posledních dvou sezonách odehrál vinou zranění dohromady jen osm zápasů. V Edenu s ním zřejmě už moc nepočítají, zato v Mladé Boleslavi by po něm sáhli všemi deseti. Foto: Profimedia.cz
 Peter Olayinka  - Do Slavie přišel v létě za rekordních 83 milionů korun. Peter Olayinka, jenž může hrát v záloze i útoku, sice bojoval se zdravotními problémy, stihl však odehrát 12 zápasů a dal čtyři branky. Pokud bude fit, má místo v sestavě prakticky jisté. Záleží jen, kam jej kouč Trpišovský postaví. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Milan Škoda  - Také Milana Škodu v průběhu podzimu trápily zdravotní problémy. V závěru se však dal do kupy, vrátil se do základní sestavy a v posledních dvou kolech se dokázal i střelecky prosadit. Aktuálně má na kontě už pět branek a je druhým nejlepším střelcem týmu. Dvaatřicetiletý kapitán už podepsal novou smlouvu a na jaře by měl být znovu hlavní útočnou zbraní. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Marod i hráči, kteří hrají o budoucnost v Edenu. Slavia řeší šest útočníků

Slavia vede ligu, postoupila do dalších bojů v pohárové Evropě a na jaře tak bude válčit na dvou frontách. Je však otázkou, kteří útočníci budou u toho.

Slavii sice trápila marodka, podzim přesto zvládla na jedničku. Trenér Jindřich Trpišovský vzal na soustředění do Španělska široký kádr, ten však ještě někteří hráči opustí, což se zřejmě dotkne i útočníků. V Edenu jich je aktuálně šest. Jaké jsou jejich vyhlídky? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Mick van Buren

Mick van Buren Michal Šula MAFRA Profimedia.jpg

Nizozemský útočník na podzim kvůli zranění neodehrál ani jednu minutu. Sotva v létě vyléčil jedny trable, tak musel znovu na operaci. V Edenu jej však neodepsali a šestadvacetiletý forvard odletěl na soustředění. V uplynulém ročníku si připsal pět branek a ve Slavii věří, že by zase mohl nazout střelecké kopačky.

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 7

Jan Matoušek

Jan Matoušek Slavia.jpg

Na začátku podzimu vylétl jako kometa a Slavia neváhala Příbrami zaplatit 40 milionů korun. Jenže v Edenu sbírku čtyř branek a tří asistencí zatím nerozšířil. Dal sice důležitý gól v Evropské lize proti Kodani, je však otázkou, zda ve Slavii bude pokračovat i na jaře, nebo zamíří hostovat zpátky do Příbrami. To zatím v Edenu nikdo neví.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Muris Mešanovič

Muris Mešanovič Slavia 2.jpg

Zdá se, že dny Murise Mešanoviče jsou ve Slavii sečteny. Osmadvacetiletý útočník, jenž v ročníku 2016/17 nastřílel dvanáct branek, v posledních dvou sezonách odehrál vinou zranění dohromady jen osm zápasů. V Edenu s ním zřejmě už moc nepočítají, zato v Mladé Boleslavi by po něm sáhli všemi deseti.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Peter Olayinka

Peter Olayinka 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do Slavie přišel v létě za rekordních 83 milionů korun. Peter Olayinka, jenž může hrát v záloze i útoku, sice bojoval se zdravotními problémy, stihl však odehrát 12 zápasů a dal čtyři branky. Pokud bude fit, má místo v sestavě prakticky jisté. Záleží jen, kam jej kouč Trpišovský postaví.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Milan Škoda

Milan Škoda 3.jpg

Také Milana Škodu v průběhu podzimu trápily zdravotní problémy. V závěru se však dal do kupy, vrátil se do základní sestavy a v posledních dvou kolech se dokázal i střelecky prosadit. Aktuálně má na kontě už pět branek a je druhým nejlepším střelcem týmu. Dvaatřicetiletý kapitán už podepsal novou smlouvu a na jaře by měl být znovu hlavní útočnou zbraní.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 7

Stanislav Tecl

Stanislav Tecl Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další ze smolařů slávistické kabiny. Když už si v Edenu vybojoval silnou pozici a stal se útočnou jedničkou, tak se zranil. V aktuálním ročníku odehrál devět ligových zápasů, v nichž dal tři branky, jenže další už zřejmě nepřidá. Nebo se dá ještě do pořádku a pomůže Slavii v bitvě o titul?

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud