Maného krajané. 3 fotbalisté ze Senegalu, kteří zanechali v české lize nejlepší dojem

Na rozdíl od českých fanoušků si příznivci Senegalu užívají mistrovství světa v Kataru sledováním svého národního týmu. Kvůli zranění v něm však chybí největší hvězda Sadio Mané a nenajdeme tam ani žádného zástupce z tuzemské ligy.

Devět hráčů ze Senegalu se dosud objevilo na pažitech v nejvyšší české soutěži. V aktuální sezoně v ní působí dva borci, kteří navazují na své krajany, kteří na sebe ve Fortuna lize poměrně výrazně upozornili. Jména tří z nich, kteří se dokázali nejvíc prosadit, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dame Diop 

Dame Diop.jpg

Útočník Dame Diop českou ligu okusil poprvé v sezoně 2014/15 ve Slavii. Poté byl ve Zlíně a v sezoně 2017/18 zamířil do Baníku, kde strávil tři roky. V V nejvyšší tuzemské soutěži odehrál během sedmi ročníků 119 utkání a na konto si připsal 24 přesných zásahů. Z Ostravy odešel do Turecka, ale ještě se nakrátko vrátil do Čech a odehrál jarní část ročníku 2020/21 v budějovickém Dynamu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Mickael Tavares 

Mickaël Tavares.jpg

Francouzský rodák Mickael Tavares reprezentoval Senegal, proto ho zařazujeme do tohoto výběru. V roce 2007 se objevil ve Slavii a ihned se stal oporou tehdejšího týmu trenéra Karla Jarolíma. Sešívaným pomohl k titulu i postupu do Ligy mistrů a po roce a půl zamířil do Hamburku. Tam se ale moc neprosadil, hrál taky v Anglii či Nizozemsku, krátce působil v Mladé Boleslavi a vyzkoušel si také fotbal v Austrálii. V české lize odehrál 49 utkání a zaznamenal čtyři góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Abdallah Sima

Abdallah Sima.jpg

Abdallah Sima toho ve Slavii moc neodehrál, do prvního týmu se dostal teprve na podzim v ročníku 2020/21, na prvoligovou scénu však vlétl jako uragán. Do konce sezony nasázel v 21 utkáních jedenáct branek, zářil i v Evropské lize a dostal se také do senegalské reprezentace - přitom mu bylo teprve dvacet let. Sice měl trochu slabší jaro, trápily ho i zdravotní problémy, i tak ale zaujal takové kluby, jako Arsenal, Juventus nebo Manchester United. Nakonec talentovaného mladíka koupil loni v létě anglický Brighton a v Edenu na něm slušně vydělali.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud