Málo frekventovaná trasa. Pouze tito 3 fotbalisté od roku 2011 přestoupili ze Sparty do Jablonce

Jsou kluby, které mezi sebou téměř v každém přestupním termínu čile obchodují s hráči. Na druhé straně najdeme oddíly, mezi nimiž moc čilý ruch nepanuje. Tak je to i na trase mezi Spartou a Jabloncem.

Na trase mezi Prahou a severními Čechami, která začíná na Letné, je provoz minimální. Nepočítáme-li fotbalisty, kteří odešli jen na dočasné hostování, pak od roku 2011 zamířili jen tři hráči přímo ze Sparty do Jablonce. Jak se jim před přestupem a po něm vedlo, na to odpovídají následující kapitoly.

Pokračování 2 / 4

2011: Lukáš Třešňák (útočník)

Lukáš Třešňák (2).jpg

Útočník Lukáš Třešňák je odchovancem Sparty, v prvním týmu v elitní české soutěži však v jejím dresu odehrál pouze sedm střetnutí, ve kterých zaznamenal jednu branku. V únoru roku 2011 byl z Letné vyexpedován na hostování do konce sezony do Jablonce. V barvách Severočechů se ve 12 zápasech blýskl třemi přesnými trefami a v létě se dočasné působení změnilo v přestup.

Na severu Čech pak strávil následující tři sezony, během kterých nasbíral 73 prvoligových startů, nastřílel čtyři góly a k nim přidal šest asistencí. V roce 2013 pomohl Jablonci vyhrát pohárovou soutěž a následně i tuzemský Superpohár. V roce 2015 se vydal na svou první a zároveň poslední štaci do Ázerbájdžánu, po necelém roce byl však zpět ve vlasti, v nejvyšší soutěži už se ale neobjevil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2019: David Hovorka (obránce)

David Hovorka-Sparta.jpg

Stoper David Hovorka je odchovancem Sparty, za první tým však odehrál v lize jen 19 utkání během sezony 2017/18. Poprvé nakoukl do nejvyšší soutěže v dresu Liberce, kam jej z Letné nechali odejít v roce 2015. O necelé dva roky později ho však pražský klub získal zpět. V sezoně 2018/19 byl odeslán na hostování do Jablonce, kam nakonec přestoupil v lednu roku 2019.

Na severu Čech dohrál sezonu a jen o pár měsíců později odešel do Slavie. V Edenu však během tří sezon odehrál kvůli vážným zraněním pouze 18 ligových utkání. Nakonec kvůli stálým zdravotním problémům ukončil v březnu 2023 v pouhých 29 letech kariéru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

2023: Václav Drchal (útočník)

Václav Drchal.jpg

Na Letné si od Václava Drchala hodně slibovali, talentovaný útočník ale vinou zdravotních problémů dlouho nedokázal proniknout do sestavy týmu. V ročníku 2020/21 byl na hostování v Mladé Boleslavi, kde se mu poměrně hodně dařilo, ale po návratu do Prahy už zase sbíral starty jen sporadicky.

Sezonu 2022/23 sice odstartoval v dresu Sparty, záhy byl ale poslán na hostování k vršovické konkurenci. V Bohemce se našel. Nastupoval pravidelně v základní sestavě a ve 26 ligových zápasech si zapsal do statistik šest branek a jednu asistenci. I když se trochu očekávalo, že zůstane v Ďolíčku, vydal se za novou výzvou na sever Čech a upsal se na dva roky Jablonci. V aktuálním ročníku jej na podzim na dva měsíce vyřadilo ze hry zranění, na jaře odehrál sedm střetnutí a už je zase se zlomenou klíční kostí na marodce.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud