Malík odmítl dvacítky. 3 čeští brankáři, kteří pojedou na šampionát do Kanady

Byl to šok, který veřejnost nečekala. Nick Malík měl být českou jedničkou na mistrovství světa juniorů, účast na šampionátu ale odmítl.

Malík si vybojoval skvělou pozici ve finském KooKoo, o níž nechce přijít, a tak se třetí účasti na mistrovství světa juniorů vzdal. Jak s touto situací naložili reprezentační trenéři? Kteří gólmani na šampionát do Kanady poletí? Podívejte se. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 4

Jan Bednář (Acadie-Bathurst Titan) 

Jan Bednář ČR.jpg

Psala se sezona 2018/19, když debutoval v extralize. Jen Bednář sbíral cenné zkušenosti v Karlových Varech, před letošním ročníkem se ale posunul dál. V roce 2020 na něj v draftu NHL ukázal Detroit a letos devatenáctiletý gólman chytá v QMJHL za tým Acadie-Bathurst Titan. Na šampionátu by měl být českou jedničkou. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Málek (Vsetín) 

profimedia-0629419598.jpg

Devatenáctiletý gólman se v tomto ročníku zapsal do dějin Chance ligy, když se mu povedlo skórovat přes celé hřiště v duelu s Havířovem. Jakub Málek je oporou v ambiciózním Vsetíně a i přes svůj nízký věk je jasnou jedničkou Valachů. Gólman, jehož letos draftovalo New Jersey, se řadí mezi nejlepší brankáře celé soutěže a šanci by mohl dostat i na mistrovství světa dvacítek. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Král (Benátky nad Jizerou) 

profimedia-0582765521.jpg

Třetím brankářem do party je Daniel Král, jenž letos chytá za prvoligové Benátky nad Jizerou. Osmnáctiletý gólman, který prošel i nižšími věkovými reprezentačními výběry, v tomto ročníku Chance ligy zasáhl do jedenácti duelů a úspěšností zákroků se drží nad 91%. Na turnaji bude nejspíš českou trojkou. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud