Viktor Budinský - V některém z „menších“ ligových týmů by byl nejspíš jedničkou, jeho nevýhodou ale je, že působí v Baníku, kde mezi třemi tyčemi vládne Jan Laštůvka. Sedmadvacetiletý slovenský brankář Viktor Budinský loni sice naskočil do třinácti zápasů a ukázal se v nich ve velmi dobrém světle, letos se ale do brány ještě nedostal. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Dominik Holec - Šestadvacetiletý člen širšího kádru slovenské reprezentace byl oporou Žiliny, jenže ta se po vypuknutí koronavirové pandemie dostala do problémů a zbavila se svých největších opor. Jednou z nich byl právě i Dominik Holec, který zamířil do Sparty, kde se chtěl porvat o post brankářské jedničky. Milan Heča ho do brány ale nepustil. Foto: Profimedia.cz
 Florin Nita - Stejný problém jako Holec ve Spartě řeší i Florin Nita. Třiatřicetiletý člen kádru rumunské reprezentace přišel na Letnou na začátku roku 2018 a nějakou dobu si držel post brankářské jedničky. Už loni ale musel ustoupit před Hečou, jenž dostává přednost i nyní. Stále se tak spekuluje o Nitově možném odchodu. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Jindřich Staněk - Čtyřiadvacetiletý rodák ze Strakonic je ve složité situaci. Loni sice začal jako jednička Českých Budějovic, ovšem po příchodu Jaroslava Drobného usedl jen mezi náhradníky. V zimě jej získala na hostování Plzeň a Jindřich Staněk věřil, že by se mohl dostat mezi tři tyče Viktorky. Jenže tam vládne Aleš Hruška, před kterého se Staněk dostal v uplynulém ročníku jen jednou. Letos ještě nechytal. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mají smůlu. 4 ligoví brankáři, kteří by jinde patřili k oporám, ale ve svých týmech nechytají

Získat si prostor mezi třemi tyčemi, to není jen tak. A uhájit tento post taky není nic jednoduchého. Na svou příležitost totiž čekají i další brankáři, jenže ne všichni se své šance dočkají.

Florin Nita Sparta 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejlepším ligovým gólmanem je Ondřej Kolář ze Slavie. Dokud bude chytat v Edenu, tak před sebe nikoho nepustí. A podobná je situace i v dalších klubech. Jména čtyř ligových brankářů, kteří by jinde chytali, ale ve svých týmech musí vysedávat jen mezi náhradníky, najdete v následujících kapitolách.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Viktor Budinský

Viktor BUdinský Baník Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V některém z „menších“ ligových týmů by byl nejspíš jedničkou, jeho nevýhodou ale je, že působí v Baníku, kde mezi třemi tyčemi vládne Jan Laštůvka. Sedmadvacetiletý slovenský brankář Viktor Budinský loni sice naskočil do třinácti zápasů a ukázal se v nich ve velmi dobrém světle, letos se ale do brány ještě nedostal.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Dominik Holec

Dominik Holec Sparta.jpg

Šestadvacetiletý člen širšího kádru slovenské reprezentace byl oporou Žiliny, jenže ta se po vypuknutí koronavirové pandemie dostala do problémů a zbavila se svých největších opor. Jednou z nich byl právě i Dominik Holec, který zamířil do Sparty, kde se chtěl porvat o post brankářské jedničky. Milan Heča ho do brány ale nepustil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Florin Nita

florin Nita 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejný problém jako Holec ve Spartě řeší i Florin Nita. Třiatřicetiletý člen kádru rumunské reprezentace přišel na Letnou na začátku roku 2018 a nějakou dobu si držel post brankářské jedničky. Už loni ale musel ustoupit před Hečou, jenž dostává přednost i nyní. Stále se tak spekuluje o Nitově možném odchodu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jindřich Staněk

Jindřich Staněk Plzeň Martin Sekanina CNC Profimedia.jpg

Čtyřiadvacetiletý rodák ze Strakonic je ve složité situaci. Loni sice začal jako jednička Českých Budějovic, ovšem po příchodu Jaroslava Drobného usedl jen mezi náhradníky. V zimě jej získala na hostování Plzeň a Jindřich Staněk věřil, že by se mohl dostat mezi tři tyče Viktorky. Jenže tam vládne Aleš Hruška, před kterého se Staněk dostal v uplynulém ročníku jen jednou. Letos ještě nechytal.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud