Mají smlouvy, ale… Podívejte se, které hráče Sparty už na Letné nechtějí

Sparťanský kádr prochází proměnou. Někteří hráči už na Letné skončili a další ještě odejdou.

Sparta získala zatím tři posily. S několika hráči už se ale rozloučila a s jinými se ještě rozloučí. Jména tří fotbalistů, které už na Letné nechtějí, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Andreas Vindheim

Andreas Vindheim Sparta Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Sedmadvacetiletý norský obránce přišel do Sparty na podzim roku 2019. V úvodním ročníku zasáhl do 21 zápasů a budoval si slušnou pozici, nakonec se ale příliš neprosadil. Loni hostoval v německém Schalke a letos na jaře hrál za norský Lillestrom. Na Letné s ním už nepočítají.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Matěj Hanousek

Matěj Hanousek Sparta Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Levý obránce stále patří Spartě, je však nepravděpodobné, že by v pražském klubu pokračoval. Třicetiletý Matěj Hanousek z Letné poprvé odešel v roce 2021, kdy se vydal na hostování do Wisly Krakov. Poté byl v tureckém Gaziantepu a na jaře hrál za Ankaragucu. Kam odejde nyní?

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Michal Trávník

Michal Trávník Slovácko LUDĚK OVESNÝ  MAFRA  Profimedia.jpg

Přes Slovácko a Jablonec se dostal do Sparty. Na Letné si od něj hodně slibovali, Michal Trávník se ale v pražském klubu neprosadil. Devětadvacetiletý záložník byl rok v turecké Kasimpase a v minulém ročníku hostoval ve Slovácku. V Uherském Hradišti s ním byli spokojeni, zpátky do formy se dostal i Trávník, o jeho budoucnosti se ale jedná.

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Další hráči ze Sparty už odešli

Jakub Jankto Sparta Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

O budoucnosti Vindheima, Hanouska a Trávníka se teprve rozhodne, další hráči už ale ve Spartě skončili. Na volný přestup odešli třeba Milan Heča, jenž je ve Slovácku, a Ladislav Krejčí, který zamířil do Hradce Králové. Lukáš Juliš je v Olomouci, smlouvy skončily Florinu Nitovi, Dominiku Holcovi, hostování Aweru Mabilovi nebo Jakubu Janktovi (na snímku). Ve Spartě už nebude pokračovat ani Ondřej Čelůstka a brankář Hugo Jan Bačkovský.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud