Vlastimil Hrubý (FK Jablonec) – 770 přihrávek.  Pětatřicetiletý Vlastimil Hrubý přišel do Jablonce v roce 2014 a od té doby je oporou severočeského týmu. S balonem u nohy si rozumí, letos má na kontě už 770 přihrávek. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 771 přihrávek.  Čekali jste Ondřeje Koláře na špici tohoto žebříčku? Slávistická hvězda je „až“ čtvrtá. Pětadvacetiletý brankář z Edenu se pyšní vysokou úspěšností svých přihrávek, která dosahuje 88,8%. Foto: Profimedia.cz
 Matouš Trmal (FC Slovácko) – 774 přihrávek.  O tři přihrávky více než Kolář má na kontě Matouš Trmal ze Slovácka, který si svými výkony nahlas říká o zajímavý přestup. Letos vychytal už deset čistých kont a spekuluje se o jeho odchodu do Sparty. Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Tomáš Grigar (FK Teplice) – 789 přihrávek.  Druhý je v tomto žebříčku Tomáš Grigar. Sedmatřicetiletý gólman Teplic letos zasáhl do 23 zápasů, ve kterých vychytal šest čistých kont a dostal v nich 35 branek. Úspěšností svých přihrávek se blíží k 80%. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Mají rádi míč u nohy. Toto je pět brankářů Fortuna ligy, kteří letos rozdali nejvíc nahrávek

Jejich hlavní úlohou je hájit prostor mezi třemi tyčemi. Brankáři však mají daleko důležitější roli a je nezbytné, aby si rozuměli i s míčem u nohy.

Ondřej Kolář Slavia odkop.jpg

Čekali byste, že ligovým brankářem, který letos svým spoluhráčům rozdal nejvíc přihrávek, je Ondřej Kolář ze Slavie? Omyl. Reprezentační gólman z Edenu sice kraluje většině brankářských ligových statistik, tady ho ale předběhli jiní. Jména pěti gólmanů s nejvíce nahrávkami na kontě najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Vlastimil Hrubý (FK Jablonec) – 770 přihrávek

Vlastimil Hrubý  Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětatřicetiletý Vlastimil Hrubý přišel do Jablonce v roce 2014 a od té doby je oporou severočeského týmu. S balonem u nohy si rozumí, letos má na kontě už 770 přihrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Kolář (Slavia Praha) – 771 přihrávek

Ondřej Kolář Slavia 3.jpg

Čekali jste Ondřeje Koláře na špici tohoto žebříčku? Slávistická hvězda je „až“ čtvrtá. Pětadvacetiletý brankář z Edenu se pyšní vysokou úspěšností svých přihrávek, která dosahuje 88,8%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matouš Trmal (FC Slovácko) – 774 přihrávek

Matouš Trmal 19 Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

O tři přihrávky více než Kolář má na kontě Matouš Trmal ze Slovácka, který si svými výkony nahlas říká o zajímavý přestup. Letos vychytal už deset čistých kont a spekuluje se o jeho odchodu do Sparty.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Tomáš Grigar (FK Teplice) – 789 přihrávek

Tomáš Grigar Teplice 19.jpg

Druhý je v tomto žebříčku Tomáš Grigar. Sedmatřicetiletý gólman Teplic letos zasáhl do 23 zápasů, ve kterých vychytal šest čistých kont a dostal v nich 35 branek. Úspěšností svých přihrávek se blíží k 80%.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Aleš Hruška (Viktoria Plzeň) – 802 přihrávek

Aleš Hruška Plzeň Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Jediným ligovým brankářem, který se dostal nad 800 přihrávek, je Aleš Hruška z Plzně. Čtyřiatřicetiletý gólman, jenž z prostoru mezi třemi tyčemi vytlačil i Matúše Kozáčika, si s balonem u nohy rozumí. Úspěšností přihrávek se dostal dokonce nad 90%.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud