Václav Černý (FC Utrecht) -  Měl skvěle našlápnuto, ještě coby teenager se začal prosazovat do prvního týmu Ajaxu, nikdy si ale nevybojoval takovou pozici, jakou by si přál. Před rokem proto přestoupil do Utrechtu a věřil v restart své kariéry. Jenže ten se zatím nekoná, dvaadvacetiletý Václav Černý v sezoně odehrál jen 13 zápasů a na hřiště chodil převážně z lavičky náhradníků. Foto: Profimedia.cz
 Tomáš Necid (ADO Den Haag)  - Třicetiletý útočník, který je stále na širším seznamu české reprezentace, si během své kariéry vyzkoušel už několik evropských soutěží. V Nizozemsku působil už dříve a od roku 2018 je hráčem Haagu. Za ten si letos připsal 21 startů a šest branek. Foto: Profimedia.cz
 Paul Quasten (RKC Waalwijk)  - Bývalý člen českých mládežnických reprezentací má dvě občanství – kromě toho českého taky nizozemské. Dříve hrával za Volendam či Willem II a aktuálně je pětatřicetiletý bek hráčem Waalwijku, za který letos odehrál 13 zápasů a vstřelil jeden gól. Foto: Profimedia.cz
 Michal Sadílek (PSV Eindhoven)  - Přestože mu je teprve dvacet let, jeho role v PSV Eindhoven sílí. Michal Sadílek si zahrál v Lize mistrů a zabydluje se v sestavě nizozemského velkoklubu. Jeho výhodou je, že může naskočit jak ve středu zálohy, tak i na kraji obrany. V letošním ročníku Eredivise odehrál 14 zápasů a vstřelil svůj druhý gól v nejvyšší soutěži. Taky nakoukl do reprezentace. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mají po sezoně. 4 Češi, kteří zasáhli do letošního ročníku nizozemské Eredivisie

Koronavirus stále útočí a nikdo neví, co se bude dít v dalších dnech, týdnech a měsících. V Nizozemsku přesto odpískali letošní ročník fotbalové ligy. Po sezoně tak mají i někteří čeští fotbalisté.

Bez názvu2.jpg

Zatímco české fotbalové kluby věří, že letošní ročník Fortuna ligy stihnou dohrát, v Nizozemsku už to zabalili. Tato sezona Eredivisie se nedokončí. V akci přitom byli i čtyři čeští fotbalisté. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Václav Černý (FC Utrecht)

Václav Černý Utrecht.jpg

Měl skvěle našlápnuto, ještě coby teenager se začal prosazovat do prvního týmu Ajaxu, nikdy si ale nevybojoval takovou pozici, jakou by si přál. Před rokem proto přestoupil do Utrechtu a věřil v restart své kariéry. Jenže ten se zatím nekoná, dvaadvacetiletý Václav Černý v sezoně odehrál jen 13 zápasů a na hřiště chodil převážně z lavičky náhradníků.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Tomáš Necid (ADO Den Haag)

Tomáš Necid Haag.jpg

Třicetiletý útočník, který je stále na širším seznamu české reprezentace, si během své kariéry vyzkoušel už několik evropských soutěží. V Nizozemsku působil už dříve a od roku 2018 je hráčem Haagu. Za ten si letos připsal 21 startů a šest branek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Paul Quasten (RKC Waalwijk)

Paul Quasten.jpg

Bývalý člen českých mládežnických reprezentací má dvě občanství – kromě toho českého taky nizozemské. Dříve hrával za Volendam či Willem II a aktuálně je pětatřicetiletý bek hráčem Waalwijku, za který letos odehrál 13 zápasů a vstřelil jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Michal Sadílek (PSV Eindhoven)

Michal Sadílek PSV 2.jpg

Přestože mu je teprve dvacet let, jeho role v PSV Eindhoven sílí. Michal Sadílek si zahrál v Lize mistrů a zabydluje se v sestavě nizozemského velkoklubu. Jeho výhodou je, že může naskočit jak ve středu zálohy, tak i na kraji obrany. V letošním ročníku Eredivise odehrál 14 zápasů a vstřelil svůj druhý gól v nejvyšší soutěži. Taky nakoukl do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud