10. Cole Caufield, 21 let (USA) – Montreal Canadiens  Na začátku ledna oslavil útočník Cole Caufield jednadvacáté narozeniny jako plnoprávný člen sestavy Montrealu Canadiens. Do kádru poprvé nakoukl už v minulém ročníku a v deseti zápasech nastřílel čtyři góly. V současné sezoně už řádí na ledě jako ostřílený mazák. Tento 170 centimetrů vysoký „prcek“ dokazuje, že ani v moderním hokeji nemusí fyzické parametry znamenat zásadní výhodu. Nedostatek centimetrů a kilogramů kompenzuje rychlostí, skvělým bruslením, chytrostí a výjimečnou schopností střílet góly. Profimedia.cz

10. Cole Caufield, 21 let (USA) – Montreal Canadiens
Na začátku ledna oslavil útočník Cole Caufield jednadvacáté narozeniny jako plnoprávný člen sestavy Montrealu Canadiens. Do kádru poprvé nakoukl už v minulém ročníku a v deseti zápasech nastřílel čtyři góly. V současné sezoně už řádí na ledě jako ostřílený mazák. Tento 170 centimetrů vysoký „prcek“ dokazuje, že ani v moderním hokeji nemusí fyzické parametry znamenat zásadní výhodu. Nedostatek centimetrů a kilogramů kompenzuje rychlostí, skvělým bruslením, chytrostí a výjimečnou schopností střílet góly. | Profimedia.cz

 9. Alexis Lafreniere, 20 let (Kanada) – New York Rangers  O tom, že se jedničkou draftu v roce 2020 stane Kanaďan Alexis Lafreniere, téměř nikdo nepochyboval. Z osudí si ho vytáhli newyorští Jezdci. Je to typ chytrého, moderního hokejisty, který nemá slabou stránku. Umí báječně a překvapivě vystřelit i nahrávat, a vytvářet šance pro spoluhráče. Nebojí se jít před branku, kde to bolí, a dovede se tam výborně orientovat a dávat góly z dorážek a skrumáží. Má nesmírně šikovné ruce. Odborníci nepochybují o tom, že z něho vyroste hvězda ligy, byť zřejmě očekávali, že jeho start v nejlepší lize světa bude poněkud dynamičtější. Profimedia.cz
 8. Jamie Drysdale, 19 let (Kanada) – Anaheim Ducks  Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci a šestka celkově, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se objevil v NHL ve 24 zápasech a posbíral v nich solidních osm bodů za tři góly a pět nahrávek. V tom současném už je nepostradatelným členem sestavy. Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy. Na mistrovství světa juniorů v České republice v roce 2020 pomohl Kanadě ke zlatu třemi body (1+2) v sedmi zápasech. O rok později se podílel na zisku stříbrných medailí. Profimedia.cz
 7. Anton Lundell, 20 let (Finsko) – Florida Panthers  Finský centr Anton Lundell se stal dvanáctou volbou předloňského draftu, v němž po něm sáhla Florida. Minulou sezonu ještě strávil na severu Evropy v dresu IFK Helsinki a v létě se vypravil za oceán. V přípravném kempu si vybojoval místo v sestavě Panterů a v premiérové sezoně v NHL je k nezastavení. Pracovitý forvard ohromuje rychlostí, perfektním čtením hry i pohotovou střelbou. V 55 zápasech posbíral do statistik 40 bodů za 15 branek a 25 nahrávek, a je osmým nejproduktivnějším hráčem mužstva. Profimedia.cz
 6. Lucas Raymond, 20 let (Švédsko) – Detroit Red Wings  Detroit udělal v minulosti se švédskými hokejisty jen ty nejlepší zkušenosti a v klubu možná věří, že na Alfredssona, Zetterberga či Lidströma mohou v budoucnosti navázat jejich mladí krajané. Snad proto v loňském draftu Red Wings sáhli nejdříve po třech Švédech. Tím prvním byl celkově čtvrtý Lucas Raymond. Je to příkladný bojovník, který dokáže získat spoustu, zdánlivě ztracených, puků. Má skvělou střelu zápěstím a vynikající přehled. Nečeká, jak se hra bude vyvíjet, ale je jejím aktivním strůjcem a tvůrcem. Od aktuální sezony to jasně ukazuje i v zámoří. Ve své premiérové sezoně je třetím nejproduktivnějším hráčem Detroitu.
10
Fotogalerie

Mají našlápnuto ke slávě. 10 hráčů do 21 let, ze kterých (vy)rostou hvězdy NHL

Každý sportovní tým má své hvězdy. Celky NHL nejsou výjimkou. Jenže i hokejové hvězdy jednou zhasnou. Na jejich místech však pokaždé zazáří nové.

Jedni odcházejí, jiní je nahrazují. Tak to v životě - i v tom hokejovém - chodí. V následujících kapitolách najdete deset mladých a talentovaných hokejistů, jímž není víc než 21 let, kteří mají velkou šanci, že jednou – možná velmi brzy - nastoupí na místa současných hvězd NHL a v budoucnosti vstoupí do hokejové Síně slávy.

Pokračování 2 / 11

10. Cole Caufield, 21 let (USA) – Montreal Canadiens

Cole Caufield-Montreal.jpg

Draftován: 15. v celkovém pořadí v roce 2019 (Montreal Canadiens)
Bilance v aktuální sezoně: 55 zápasů – 35 bodů (16+19)

Na začátku ledna oslavil útočník Cole Caufield jednadvacáté narozeniny jako plnoprávný člen sestavy Montrealu Canadiens. Do kádru poprvé nakoukl už v minulém ročníku a v deseti zápasech nastřílel čtyři góly. V současné sezoně už řádí na ledě jako ostřílený mazák.

Tento 170 centimetrů vysoký „prcek“ dokazuje, že ani v moderním hokeji nemusí fyzické parametry znamenat zásadní výhodu. Nedostatek centimetrů a kilogramů kompenzuje rychlostí, skvělým bruslením, chytrostí a výjimečnou schopností střílet góly.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

9. Alexis Lafreniere, 20 let (Kanada) – New York Rangers

Alexis Lafreniere12.jpg

Draftován: 1. v celkovém pořadí v roce 2020 (New York Rangers)
Bilance v aktuální sezoně: 69 zápasů – 25 bodů (15+10)

O tom, že se jedničkou draftu v roce 2020 stane Kanaďan Alexis Lafreniere, téměř nikdo nepochyboval. Z osudí si ho vytáhli newyorští Jezdci.

Je to typ chytrého, moderního hokejisty, který nemá slabou stránku. Umí báječně a překvapivě vystřelit i nahrávat, a vytvářet šance pro spoluhráče. Nebojí se jít před branku, kde to bolí, a dovede se tam výborně orientovat a dávat góly z dorážek a skrumáží. Má nesmírně šikovné ruce. Odborníci nepochybují o tom, že z něho vyroste hvězda NHL, byť zřejmě očekávali, že jeho start v nejlepší lize světa bude poněkud dynamičtější.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

8. Jamie Drysdale, 19 let (Kanada) – Anaheim Ducks

Jamie Drysdale-Anaheim.jpg

Draftován: 6. v celkovém pořadí v roce 2020 (Anaheim Ducks)
Bilance v aktuální sezoně: 70 zápasů – 28 bodů (4+24)

Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci a šestka celkově, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se objevil v NHL ve 24 zápasech a posbíral v nich solidních osm bodů za tři góly a pět nahrávek. V tom současném už je nepostradatelným členem sestavy.

Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy. Na mistrovství světa juniorů v České republice v roce 2020 pomohl Kanadě ke zlatu třemi body (1+2) v sedmi zápasech. O rok později se podílel na zisku stříbrných medailí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

7. Anton Lundell, 20 let (Finsko) – Florida Panthers

Anton Lundell.jpg

Draftován: 12. v celkovém pořadí v roce 2020 (Florida Panthers)
Bilance v aktuální sezoně: 55 zápasů – 40 bodů (15+25)

Finský centr Anton Lundell se stal dvanáctou volbou předloňského draftu, v němž po něm sáhla Florida. Minulou sezonu ještě strávil na severu Evropy v dresu IFK Helsinki a v létě se vypravil za oceán. V přípravném kempu si vybojoval místo v sestavě Panterů a v premiérové sezoně v NHL je k nezastavení. Pracovitý forvard ohromuje rychlostí, perfektním čtením hry i pohotovou střelbou. V 55 zápasech posbíral do statistik 40 bodů za 15 branek a 25 nahrávek, a je osmým nejproduktivnějším hráčem mužstva.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

6. Lucas Raymond, 20 let (Švédsko) – Detroit Red Wings

Lucas Raymond-Detroit.jpg

Draftován: 4. v celkovém pořadí v roce 2020 (Detroit Red Wings)
Bilance v aktuální sezoně: 70 zápasů – 53 bodů (22+31)

Detroit udělal v minulosti se švédskými hokejisty jen ty nejlepší zkušenosti a v klubu možná věří, že na Alfredssona, Zetterberga či Lidströma mohou v budoucnosti navázat jejich mladí krajané. Snad proto v loňském draftu Red Wings sáhli nejdříve po třech Švédech. Tím prvním byl celkově čtvrtý Lucas Raymond.

Odchovanec Frölundy je mistrem světa ze šampionátu hráčů do 18 let a bronzovým medailistou z turnaje dvacítek. Dvakrát se už také podílel na vítězství v Lize mistrů. Tři roky naskakoval na led mezi dospělými v elitní švédské soutěži, v níž předváděl vynikající práci s holí, rychlé bruslení a tvrdou pracovní morálku.

Je to příkladný bojovník, který dokáže získat spoustu, zdánlivě ztracených, puků. Má skvělou střelu zápěstím a vynikající přehled. Nečeká, jak se hra bude vyvíjet, ale je jejím aktivním strůjcem a tvůrcem. Od aktuální sezony to jasně ukazuje i v zámoří. Ve své premiérové sezoně je třetím nejproduktivnějším hráčem Detroitu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

5. Spencer Knight, 20 let (USA) – Florida Panthers

Spencer Knight.jpg

Draftován: 13. v celkovém pořadí v roce 2019 (Florida Panthers)
Bilance v aktuální sezoně: 28 zápasů – 2,91 inkasovaných branek za zápas, 90,4 % úspěšných zákroků

Americký gólman Spencer Knight už toho má ve dvaceti letech za sebou poměrně dost. Má stříbro a bronz z mistrovství světa hráčů do 18 let a zlato se stříbrem ze šampionátu juniorů. Že jde o mimořádný talent se ukázalo i během draftu v roce 2019. není příliš obvyklé, aby kluby sahaly po brankářích mezi první patnáctkou, ale v případě Knighta tak učinila Florida. Hbitý a dynamický strážce klece se dočkal premiéry v NHL už v minulém ročníku a v tom současném zdatně sekunduje jedničce mezi tyčemi – Sergeji Bobrovskému.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

4. Tim Stützle, 20 let (Německo) – Ottawa Senators

Tim Stützle.jpg

Draftován: 3. v celkovém pořadí v roce 2020 (Ottawa Senators)
Bilance v aktuální sezoně: 68 zápasů – 43 bodů (15+28)

Německo má v NHL jednu superhvězdu v osobě Leona Draisailtla a jednu mladou hvězdičku v podobě Tima Stützleho. Dvacetiletý univerzální útočník prošel předloňským draftem, v němž po něm sáhla už jako po třetím hráči v celkovém pořadí Ottawa. Senátoři se nerozpakovali a talentovaného mladíka rychle zapracovali do sestavy. A on si vedl báječně.

V premiérovém ročníku odehrál 53 zápasů, v nichž posbíral do statistik 29 bodů (12+17) a v únoru 2021 byl zvolen nejlepším nováčkem měsíce. Zářil také na světovém šampionátu juniorů, kde byl oceněn jako nejlepší útočník turnaje a dostal se také do All-Star týmu.

Stützle je elegantním bruslařem s šikovnýma rukama, je silný ve hře jeden na jednoho a kdykoli má puk na hokejce, je hrozbou pro soupeřovu branku. Jednou by mohl zářit v NHL podobně jako Draisaitl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

3. Trevor Zegras, 21 let (USA) – Anaheim Ducks

Trevor Zegras.jpg

Draftován: 9. v celkovém pořadí v roce 2019 (Anaheim Ducks)
Bilance v aktuální sezoně: 64 zápasů – 50 bodů (17+33)

Byl to především centr Trevor Zegras, který táhl americký výběr na mistrovství světa juniorů v roce 2021 ke zlatým medailím. Na cestě za titulem posbíral v sedmi zápasech 18 bodů za sedm gólů a 11 nahrávek. Kromě nejcennějšího kovu získal ocenění pro nejužitečnějšího a nejproduktivnějšího hráče turnaje, nejlepšího nahrávače a dostal se do All-Star týmu. Byla to jeho druhá účast na této akci - o rok dříve zaznamenal v pěti utkáních devět asistencí.

Zegrase si vytáhli v draftu roku 2019 Kačeři z Anaheimu, poprvé do NHL ale nakoukl až v minulém ročníku. V tom současném už je oporou a jednou z hvězd mužstva. Experti na něm oceňují všestrannost, mobilitu, rychlost, kreativitu i skvělé zakončení. Navzdory skvělým ofenzivním instinktům se umí zapojit i do defenzívy a je nesmírně platný i v obranné činnosti. O tomhle klukovi toho ještě hodně uslyšíme.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

2. Moritz Seider, 20 let (Německo) – Detroit Red Wings

Moritz Seider.jpg

Draftován: 6. v celkovém pořadí v roce 2019 (New Jersey Devils)
Bilance v aktuální sezoně: 70 zápasů – 45 bodů (5+40)

Dvacetiletý obránce Moritz Seider je zjevením v aktuální sezoně NHL. Šestka draftu z roku 2019 strávila minulý ročník ve švédské lize a před tím současným se přesunula do Detroitu, kde se okamžitě stal nejproduktivnějším zadákem týmu a je jedním z aspirantů na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka soutěže.

Seider je typem urostlého a mobilního beka s chytrou přihrávkou. Díky předvídavosti je vždy dva kroky před soupeři. Je vynikající do přesilovek i oslabení. Jen zřídka vyprodukuje nějakou nevynucenou chybu. Tenhle kluk má před sebou pravděpodobně zářnou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

1. Jack Hughes, 20 let (USA) – New Jersey Devils

Jack Hughes1.jpg

Draftován: 1. v celkovém pořadí v roce 2019 (New Jersey Devils)
Bilance v aktuální sezoně: 49 zápasů – 56 bodů (26+30)

Před draftem NHL v roce 2019 se spekulovalo, po kom sáhne první vybírající, tedy New Jersey. V úvahu přicházela dvě jména – Kaapo Kakko, nebo Jack Hughes. Devils si nakonec pojistili amerického útočníka, který sice na mistrovství světa dospělých na Slovensku neohromil tolik jako jeho finský vrstevník, ale zase exceloval v mládežnických výběrech.

Hughes je podle hokejových expertů výjimečným talentem a naprosto komplexním hráčem. Je nesmírně obratný a rychlý v pohybu i myšlení, špičkově bruslí a má neskutečně šikovné ruce, takže v soubojích jeden na jednoho je to v drtivé většině případů právě on, kdo z nich vychází jako vítěz. Tenhle chlapík má v nohách dynamit. Jakmile dostane puk, dokáže tak zrychlit, že ujede každému soupeři. Kdo ví, co by se muselo stát, aby z tohoto borce nebyla brzy superhvězda NHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud