Anže Kopitar, 35 let – útočník (Slovinsko)  Kdo by před lety řekl, že slovinský hokejista bude patřit k nejoslnivějším hvězdám NHL? Ale je to tak. Anže Kopitar je „balkánským zjevením“ v nejslavnější hokejové soutěži světa. V roce 2005 se stal jedenáctým draftovaným hráčem. Dnes je jedním z nejuznávanějších centrů soutěže a možná i nejlépe bránících středních útočníků v NHL. Od sezony 2007/08 dokázal osmkrát během ročníku nastřílet 25 a víc gólů a nikdy neměl ve statistikách méně než 50 bodů (vyjma zkráceného ročníku 2012/13). V aktuální sezoně je opět k nezastavení. Nejlepší hokejová léta má možná za sebou, ale pořád má vysokou výkonnost a navíc moře zkušeností. Profimedia.cz
 Drew Doughty, 33 let – obránce (Kanada)  Drew Doughty je jedním z důvodů, proč Kings před devíti lety vyhráli Stanley Cup a proč jej mají šanci v blízké budoucnosti vyhrát znovu. Třiatřicetiletý obránce dosud nasbíral v NHL v 1059 zápasech 594 bodů za 135 branek, k nimž přidal 459 asistencí. Do NHL naskočil už v roce 2008 jako osmnáctiletý mladíček a stal se z něho železný muž soutěže. Poté, co ve své druhé sezoně nasbíral 59 kanadských bodů, začali o něm experti mluvit jako o novém Ray Bourqueovi. I když jeho produktivita jde s přibývajícím věkem pomalu dolů, je to pořád nesmírně platný hráč. Profimedia.cz
 Jonathan Quick, 36 let – brankář (USA)  Šestatřicetiletý brankář Jonathan Quick pomohl Králům už dvakrát k zisku Stanley Cupu. V roce 2012 získal Conn Smythe Trophy za své výkony v play-off, o dva roky později obdržel William M. Jennings Trophy za práci, kterou odváděl v brance během základní části soutěže. Současná sezona mu moc nevychází. Odchytal dosud 24 zápasů, v nichž zaznamenal úspěšnost zásahů jen 88,3 % a jednou vychytal čisté konto. Průměr inkasovaných branek na utkání má nad třemi góly (3,43), jenže pokud se Kings dostanou do play-off, a to je dost pravděpodobné, může opět zazářit. Zkušenosti na to má. A protože mu po sezoně vyprší desetiletá smlouva, má i motivaci, aby dokázal, že ještě nepatří do hokejového šrotu. Profimedia.cz
 Alex Iafallo, 29 let - útočník (USA)  Útočník Alex Iafallo nebyl nikdy draftován a v NHL se objevil až nedlouho před 24. narozeninami. V roce 2017 podepsal vstupní kontrakt s Los Angeles a v sezoně 2017/18 se stal jedním z důležitých článků mužstva. Na premiérový ročník pak dokázal solidně navázat a už dvakrát si vysloužil prodloužení smlouvy - naposled v roce 2021 o čtyři roky. S každou další sezonou jde jeho výkonnost nahoru a patří ke klíčovým hráčům týmu. Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Mají na to? 5 hráčů Los Angeles, kteří by mohli přivést Kings (znovu) ke Stanley Cupu

Králové z Los Angeles se v roce 2012 radovali ze zisku Stanley Cupu a stejné pocity si pak zažili i o dva roky později. Od té doby se o kalifornském týmu na začátku každé sezony mluví jako o jednom z možných aspirantů na vítězství. Ani v současné sezoně nejsou Kings úplně bez šance.

I když se hráčům Los Angeles od roku 2015 podařilo jen třikrát probojovat do vyřazovacích bojů, mají Králové poměrně konsolidovaný a perspektivní tým, který může v blízké budoucnosti uspět. Klub má na soupisce několik hvězd, které jsou potenciální zárukou, že se za pár měsíců může objevit v bojích o nejcennější hokejovou relikvii na světě. V následujících kapitolách najdete pětici borců, kteří mohou LA dotáhnout v dohledné době znovu k titulu šampionů, i důvody, proč by tomu tak mohlo být.

Pokračování 2 / 6

Kevin Fiala, 26 let - útočník (Švýcarsko)

Kevin Fiala.jpg

Švýcarsko už dávno není hokejovým trpaslíkem a patří mezi světovou hokejovou elitu, a je to především díky skvělé práci s mládeží. Jedním z produktů tohoto programu je i útočník Kevin Fiala. Šestadvacetiletý hráč s českými kořeny je jedním z největších hokejových talentů ze země helvétského kříže z posledních let.

Fiala je kreativním a inteligentním křidelníkem, který umí tvrdě vystřelit, k tomu je rychlým a chytrým bruslařem. Tvrdě pracující hokejista přesně ví, co chce a kam míří. V aktuální sezoně odehrál po přestupu z Nashvillu v dresu Kings 46 zápasů, v nichž nastřílel 16 gólů a na dalších 31 nahrával. Je jediným hráčem Los Angeles, který si drží průměr více než jednoho bodu na utkání.

Králové s Fialou v létě podepsali sedmiletý kontrakt, který v blízké budoucnosti může přinést klubu velký zisk. Je to typ hráče, který by mohl mužstvu pomoci ke Stanley Cupu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Anže Kopitar, 35 let – útočník (Slovinsko)

Anže Kopitar2.jpg

Kdo by před lety řekl, že slovinský hokejista bude patřit k nejoslnivějším hvězdám NHL? Ale je to tak. Anže Kopitar je „balkánským zjevením“ v nejslavnější hokejové soutěži světa.

V roce 2005 se stal jedenáctým draftovaným hráčem. Dnes je jedním z nejuznávanějších centrů soutěže a možná i nejlépe bránících středních útočníků v NHL. Od sezony 2007/08 dokázal osmkrát během ročníku nastřílet 25 a víc gólů a nikdy neměl ve statistikách méně než 50 bodů (vyjma zkráceného ročníku 2012/13). V aktuální sezoně je opět k nezastavení. Nejlepší hokejová léta má možná za sebou, ale pořád má vysokou výkonnost a navíc moře zkušeností.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Drew Doughty, 33 let – obránce (Kanada)

Drew Doughty1.jpg

Drew Doughty je jedním z důvodů, proč Kings před devíti lety vyhráli Stanley Cup a proč jej mají šanci v blízké budoucnosti vyhrát znovu. Třiatřicetiletý obránce dosud nasbíral v NHL v 1059 zápasech 594 bodů za 135 branek, k nimž přidal 459 asistencí.

Do NHL naskočil už v roce 2008 jako osmnáctiletý mladíček a stal se z něho železný muž soutěže. Poté, co ve své druhé sezoně nasbíral 59 kanadských bodů, začali o něm experti mluvit jako o novém Ray Bourqueovi. I když jeho produktivita jde s přibývajícím věkem pomalu dolů, je to pořád nesmírně platný hráč.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Jonathan Quick, 36 let – brankář (USA)

Quick.jpg

Šestatřicetiletý brankář Jonathan Quick pomohl Králům už dvakrát k zisku Stanley Cupu. V roce 2012 získal Conn Smythe Trophy za své výkony v play-off, o dva roky později obdržel William M. Jennings Trophy za práci, kterou odváděl v brance během základní části soutěže.

Současná sezona mu moc nevychází. Odchytal dosud 24 zápasů, v nichž zaznamenal úspěšnost zásahů jen 88,3 % a jednou vychytal čisté konto. Průměr inkasovaných branek na utkání má nad třemi góly (3,43), jenže pokud se Kings dostanou do play-off, a to je dost pravděpodobné, může opět zazářit. Zkušenosti na to má. A protože mu po sezoně vyprší desetiletá smlouva, má i motivaci, aby dokázal, že ještě nepatří do hokejového šrotu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Alex Iafallo, 29 let - útočník (USA)

Alex Iafallo.jpg

Útočník Alex Iafallo nebyl nikdy draftován a v NHL se objevil až nedlouho před 24. narozeninami. V roce 2017 podepsal vstupní kontrakt s Los Angeles a v sezoně 2017/18 se stal jedním z důležitých článků mužstva. Na premiérový ročník pak dokázal solidně navázat a už dvakrát si vysloužil prodloužení smlouvy - naposled v roce 2021 o čtyři roky. S každou další sezonou jde jeho výkonnost nahoru a patří ke klíčovým hráčům týmu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud