Brankář: Ivan Prosvetov (Arizona Coyotes) – 22 let  Nejmladším gólmanem, který se objevil v aktuálním ročníku NHL, se stal na konci března Rus Ivan Prosvetov. Necelý měsíc po 22. narozeninách debutoval v nejslavnější hokejové lize světa v dresu Arizony v utkání proti Coloradu, na které zřejmě asi dlouho nezapomene. Byla to totiž premiéra jako z horroru. Kojoti na ledě Avalanche prohrávali po šesti minutách už 0:4. Z branky se odporoučel na střídačku Adin Hill a jeho místo zaujal Prosvetov. Neuplynulo ani půldruhé minuty a už lovil puk ze sítě po využité přesilovce domácích. Následně inkasoval ještě čtyřikrát. Arizona nakonec odjížděla s debaklem 3:9. Prosvetov byl draftován v roce 2018 ve čtvrtém kole a patří k talentovaným brankářům. O svých kvalitách však bude muset zřejmě ještě nějaký čas přesvědčovat ve farmářském celku v Tusconu. Profimedia.cz
 Obránce: Jamie Drysdale (Anaheim Ducks) – 18 let  Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se ještě v NHL neobjevil a zářil v juniorské soutěži OHL, v současné sezoně už si však vydobyl místo v sestavě Anaheimu. Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy. Profimedia.cz
 Obránce: Bowen Byram (Colorado Avalanche) – 19 let  Už jako čtvrtý šel na řadu v draftu roku 2019 Kanaďan Bowen Byram a byl jedničkou mezi obránci. V minulém ročníku ho nechalo Colorado ještě vyzrávat v juniorské soutěži WHL, kde zářil a zaznamenal v průměru více než bod na utkání. Mistr světa a stříbrný medailista z šampionátů juniorů je excelentním bruslařem, který umí perfektně a rychle reagovat na aktuální situaci na ledě, a je jedno, jestli se právě nachází ve vlastní třetině, nebo před brankou soupeře. Je nesmírně kreativní, umí podržet puk, dokonale přihrát a vytvářet šance pro spoluhráče. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: Tim Stützle (Ottawa Senators) – 19 let  Německo má v NHL jednu superhvězdu v osobě Leona Draisailtla a jednu mladou hvězdičku v podobě Tima Stützleho. Devatenáctiletý univerzální útočník prošel loňským draftem, v němž po něm sáhla už jako po třetím hráči v celkovém pořadí Ottawa. Senátoři se nerozpakovali a talentovaného mladíka rychle zapracovali do sestavy. A on si vede báječně. V aktuálním ročníku odehrál 36 zápasů, v nichž posbíral do statistik 20 bodů (6+14) a v únoru byl zvolen nejlepším nováčkem měsíce. Zářil také na letošním světovém šampionátu juniorů, kde byl oceněn jako nejlepší útočník turnaje a dostal se také do All-Star týmu. Stützle je elegantním bruslařem s šikovnýma rukama, je silný ve hře jeden na jednoho a kdykoli má puk na hokejce, je hrozbou pro soupeřovu branku. Jednou by mohl zářit v NHL podobně jako Draisaitl. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Mají dohromady jen 116 let. Takhle by nyní vypadala nejmladší pětka s brankářem v NHL

NHL v minulých letech zažila nástup dravého mládí. Jména jako Martin Nečas, Andrej Svečnikov či Quinn Hughes budeme nejspíš slýchat stále častěji. A za nimi jsou v řadě další - teenageři, kteří se rvou o své místo na slunci v nejlepší hokejové lize světa.

slide-nejmladší v NHL.jpg

Patnáct hokejistů, kteří nemají ještě ani 20 let, jsme zatím mohli vidět v aktuální sezoně NHL. A v průběhu dalších týdnů mezi ně možná přibudou další. Jak by nyní vypadala nejmladší pětka s brankářem v elitní hokejové lize, na to odpovídají následující kapitoly a fotogalerie. Prozradíme, že by měla dohromady pouze 116 let a průměrný věk hráče je 19,3 roku. Vybrali jsme do ní pouze borce, kteří odehráli v ročníku 2020/21 aspoň jedno utkání.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Ivan Prosvetov (Arizona Coyotes) – 22 let

Ivan Prosvetov.jpg

Nejmladším gólmanem, který se objevil v aktuálním ročníku NHL, se stal na konci března Rus Ivan Prosvetov. Necelý měsíc po 22. narozeninách debutoval v nejslavnější hokejové lize světa v dresu Arizony v utkání proti Coloradu, na které zřejmě asi dlouho nezapomene. Byla to totiž premiéra jako z horroru.

Kojoti na ledě Avalanche prohrávali po šesti minutách už 0:4. Z branky se odporoučel na střídačku Adin Hill a jeho místo zaujal Prosvetov. Neuplynulo ani půldruhé minuty a už lovil puk ze sítě po využité přesilovce domácích. Následně inkasoval ještě čtyřikrát. Arizona nakonec odjížděla s debaklem 3:9.

Prosvetov byl draftován v roce 2018 ve čtvrtém kole a patří k talentovaným brankářům. O svých kvalitách však bude muset zřejmě ještě nějaký čas přesvědčovat ve farmářském celku v Tusconu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Jamie Drysdale (Anaheim Ducks) – 18 let

Jamie Drysdale.jpg

Dvojka draftu roku 2020 mezi obránci, to je Jamie Drysdale – excelentní ofenzivní bek s výborným bruslením a citem pro hru. V ročníku 2020/21 se ještě v NHL neobjevil a zářil v juniorské soutěži OHL, v současné sezoně už si však vydobyl místo v sestavě Anaheimu. Drysdale je elegantní bruslař s čichem na góly. Má nebezpečně šikovné ruce a perfektní periferní vidění. Je to rychlý a neúnavný pravoruký zadák, který může vyrůst ve hvězdu ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Bowen Byram (Colorado Avalanche) – 19 let

Bowen Byram.jpg

Už jako čtvrtý šel na řadu v draftu roku 2019 Kanaďan Bowen Byram a byl jedničkou mezi obránci. V minulém ročníku ho nechalo Colorado ještě vyzrávat v juniorské soutěži WHL, kde zářil a zaznamenal v průměru více než bod na utkání.

Mistr světa a stříbrný medailista z šampionátů juniorů je excelentním bruslařem, který umí perfektně a rychle reagovat na aktuální situaci na ledě, a je jedno, jestli se právě nachází ve vlastní třetině, nebo před brankou soupeře. Je nesmírně kreativní, umí podržet puk, dokonale přihrát a vytvářet šance pro spoluhráče.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: Tim Stützle (Ottawa Senators) – 19 let

Tim Stützle.jpg

Německo má v NHL jednu superhvězdu v osobě Leona Draisailtla a jednu mladou hvězdičku v podobě Tima Stützleho. Devatenáctiletý univerzální útočník prošel loňským draftem, v němž po něm sáhla už jako po třetím hráči v celkovém pořadí Ottawa. Senátoři se nerozpakovali a talentovaného mladíka rychle zapracovali do sestavy. A on si vede báječně.

V aktuálním ročníku odehrál 36 zápasů, v nichž posbíral do statistik 20 bodů (6+14) a v únoru byl zvolen nejlepším nováčkem měsíce. Zářil také na letošním světovém šampionátu juniorů, kde byl oceněn jako nejlepší útočník turnaje a dostal se také do All-Star týmu.

Stützle je elegantním bruslařem s šikovnýma rukama, je silný ve hře jeden na jednoho a kdykoli má puk na hokejce, je hrozbou pro soupeřovu branku. Jednou by mohl zářit v NHL podobně jako Draisaitl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: Nicholas Robertson (Toronto Maple Leafs) – 19 let

Nicholas Robertson.jpg

V roce 2019 si Nicholase Robertsona vybralo Toronto jako 53. hráče v celkovém pořadí draftu a loni už hrál v dresu Javorových listů v play-off. Odehrál čtyři zápasy, dal premiérový gól a v současném ročníku působí hlavně ve farmářském celku v soutěži AHL. Jedno utkání ale odehrál, a proto mohl být zařazen na post centra do tohoto výběru.

Americký mladík, který oslaví v září dvacáté narozeniny, sice měří jen 175 centimetrů, je to však tvrdý bojovník, který má velmi dobrou techniku hole, rychlost i kreativní myšlení. Jeho čas v NHL jistě brzy přijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Alexis Lafreniere (New York Rangers) – 19 let

Alexis Lafreniere12.jpg

O tom, že se jedničkou draftu v roce 2020 stane Kanaďan Alexis Lafreniere, téměř nikdo nepochyboval. Z osudí si ho vytáhli newyorští Jezdci a devatenáctiletý talent už válí v NHL po boku českého centra Filipa Chytila. Je to typ chytrého, moderního hokejisty, který nemá slabou stránku. Umí báječně a překvapivě vystřelit i nahrávat, a vytvářet šance pro spoluhráče. Nebojí se jít před branku, kde to bolí, a dovede se tam výborně orientovat a dávat góly z dorážek a skrumáží. Má nesmírně šikovné ruce. Odborníci nepochybují o tom, že z něho vyroste hvězda ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud