Brankář: Carter Hart (Philadelphia Flyers) – 21 let  Kanadský brankář Carter Hart oslavil před pár dny 21. narozeniny a v tomto výběru je nejstarším hráčem. V NHL už má ale za sebou premiérový ročník, ve kterém se prezentoval v báječném světle. V uplynulé sezoně odchytal 31 utkání s průměrem 2,83 inkasovaných branek na utkání a úspěšností zákroků 91,7 %. Ve Philadelphii měli velké starosti s gólmanským postem a během základní části se mezi tyčemi protočilo osm brankářů, mezi nimiž byl i Čech Michal Neuvirth. Všechny je ale zastínil dvacetiletý mladík, kterého si Flyers vybrali v roce 2016 ve druhém kole draftu jako 48. hráče v celkovém pořadí. Juniorský mistr světa z roku 2018 si zachytal v kanadském národním týmu i na letošním světovém šampionátu dospělých na Slovensku. V brance strávil tři zápasy a zasloužil se o to, že reprezentace javorového listu postoupila až do finále.
 Obránce: Rasmus Dahlin (Buffalo Sabres) – 19 let  Rasmus Dahlin nebyl před rokem jen jedničkou draftu mezi obránci, osmnáctiletý Švéd se stal absolutní jedničkou celého výběru. Vybrali si ho skauti Buffala Sabres. Experti popisují Dahlina jako nesmírně talentovaného beka, který perfektně bruslí, má nesmírně šikovné ruce a umí to s pukem, k tomu je chytrý a agilní. Přestože to není superobr (měří 189 centimetrů), neuhne v žádném osobním souboji a při hře jeden na jednoho je většinou úspěšný. Už v sedmnácti letech byl členem švédského výběru na olympijských hrách v Jižní Koreji. Na mistrovství světa juniorů pomohl reprezentaci Tre Kronor ke stříbrným medailím, dostal se do All-Star týmu turnaje a byl vyhlášen nejlepším obráncem šampionátu. Profimedia.cz
 Obránce: Ty Smith (New Jersey Devils) – 19 let  Přestože Ty Smith dosud neodehrál v NHL jediné střetnutí, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že v nadcházející sezoně se to změní. Devatenáctiletý kanadský zadák se stal v loňském draftu kořistí New Jersey Devils jako 17. hráč v celkovém pořadí a v minulé sezoně ještě dozrával v juniorské lize WHL, v níž byl kapitánem celku Spokane Chiefs. Na jejím konci převzal ocenění Bill Hunter Trophy pro nejlepšího zadáka soutěže. Na obránce je nesmírně produktivní – v uplynulých dvou sezonách pokaždé zaznamenal průměr více než jednoho kanadského bodu na utkání. Je to vynikající bruslař s chytrou hlavou a šikovnýma rukama, takže je excelentním nahrávačem. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: Kaapo Kakko (New York Rangers) – 18 let  Budoucí kápo v kabině New Yorku Rangers se jmenuje Kaapo Kakko. Dvojka letošního draftu ohromila před pár měsíci hokejový svět na mistrovství světa na Slovensku, kde ve finském dresu nasázela šest branek a pomohla reprezentaci Suomi ke zlatým medailím. Osmnáctiletý mladíček tím zkompletoval zlatý hattrick, protože v minulých letech už vyhrál nejcennější kov i na světových šampionátech osmnáctek a dvacítek. Kakko je výjimečný hokejista, který by se jednou mohl stát legendou světového hokeje. Jeho předností je excelentní čtení hry, takže je v každém okamžiku o krok před soupeři. Má nesmírně šikovné ruce, umí to s pukem i na minimálním prostoru. Kromě toho má chytrou hlavu, hýří kreativitou a navíc dokáže i tvrdě a přesně vystřelit. V nadcházející sezoně bude jedním ze žhavých aspirantů na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka v NHL. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Mají dohromady jen 114 let. Takhle by nyní vypadala nejmladší pětka s brankářem v NHL

NHL v minulých letech zažila nástup dravého mládí. Jména jako Connor McDavid, Auston Matthews či Patrick Laine budeme nejspíš slýchat stále častěji. A za nimi jsou v řadě další - teenageři, kteří se rvou o své místo na slunci v nejlepší hokejové lize světa.

slide-nejmladší pětka v NHL.jpg

Osm hokejistů, kteří nemají ještě ani 20 let, bychom měli vidět v nadcházející sezoně NHL. A v průběhu dalších měsíců mezi ně jistě přibudou další. Jak by nyní vypadala nejmladší pětka s brankářem v elitní hokejové lize, na to odpovídají následující kapitoly a fotogalerie. Prozradíme, že by měla dohromady pouze 114 let a průměrný věk hráče je 19 roků. Vybrali jsme do ní pouze borce, kteří mají pro příští ročník podepsané smlouvy.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Carter Hart (Philadelphia Flyers) – 21 let

Carter Hart.jpg

Kanadský brankář Carter Hart oslavil před pár dny 21. narozeniny a v tomto výběru je nejstarším hráčem. V NHL už má ale za sebou premiérový ročník, ve kterém se prezentoval v báječném světle. V uplynulé sezoně odchytal 31 utkání s průměrem 2,83 inkasovaných branek na utkání a úspěšností zákroků 91,7 %.

Ve Philadelphii měli velké starosti s gólmanským postem a během základní části se mezi tyčemi protočilo osm brankářů, mezi nimiž byl i Čech Michal Neuvirth. Všechny je ale zastínil dvacetiletý mladík, kterého si Flyers vybrali v roce 2016 ve druhém kole draftu jako 48. hráče v celkovém pořadí. Juniorský mistr světa z roku 2018 si zachytal v kanadském národním týmu i na letošním světovém šampionátu dospělých na Slovensku. V brance strávil tři zápasy a zasloužil se o to, že reprezentace javorového listu postoupila až do finále. Ve Philadelphii má smlouvu do roku 2021 a odborníci mu věští zářivou budoucnost.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Rasmus Dahlin (Buffalo Sabres) – 19 let

Rasmus Dahlin-Buffalo.jpg

Rasmus Dahlin nebyl před rokem jen jedničkou draftu mezi obránci, osmnáctiletý Švéd se stal absolutní jedničkou celého výběru. Vybrali si ho skauti Buffala Sabres. Experti popisují Dahlina jako nesmírně talentovaného beka, který perfektně bruslí, má nesmírně šikovné ruce a umí to s pukem, k tomu je chytrý a agilní.

Přestože to není superobr (měří 189 centimetrů), neuhne v žádném osobním souboji a při hře jeden na jednoho je většinou úspěšný. Už v sedmnácti letech byl členem švédského výběru na olympijských hrách v Jižní Koreji. Na mistrovství světa juniorů pomohl reprezentaci Tre Kronor ke stříbrným medailím, dostal se do All-Star týmu turnaje a byl vyhlášen nejlepším obráncem šampionátu.

V Buffalu nastupoval pravidelně od začátku své premiérové sezony. Odehrál všech 82 utkání, ve kterých zaznamenal devět gólů a 35 nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Ty Smith (New Jersey Devils) – 19 let

Ty Smith.jpg

Přestože Ty Smith dosud neodehrál v NHL jediné střetnutí, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že v nadcházející sezoně se to změní. Devatenáctiletý kanadský zadák se stal v loňském draftu kořistí New Jersey Devils jako 17. hráč v celkovém pořadí a v minulé sezoně ještě dozrával v juniorské lize WHL, v níž byl kapitánem celku Spokane Chiefs. Na jejím konci převzal ocenění Bill Hunter Trophy pro nejlepšího zadáka soutěže.

Na obránce je nesmírně produktivní – v uplynulých dvou sezonách pokaždé zaznamenal průměr více než jednoho kanadského bodu na utkání. Je to vynikající bruslař s chytrou hlavou a šikovnýma rukama, takže je excelentním nahrávačem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: Kaapo Kakko (New York Rangers) – 18 let

Kaapo Kakko.jpg

Budoucí kápo v kabině New Yorku Rangers se jmenuje Kaapo Kakko. Dvojka letošního draftu ohromila před pár měsíci hokejový svět na mistrovství světa na Slovensku, kde ve finském dresu nasázela šest branek a pomohla reprezentaci Suomi ke zlatým medailím. Osmnáctiletý mladíček tím zkompletoval zlatý hattrick, protože v minulých letech už vyhrál nejcennější kov i na světových šampionátech osmnáctek a dvacítek.

Kakko je výjimečný hokejista, který by se jednou mohl stát legendou světového hokeje. Jeho předností je excelentní čtení hry, takže je v každém okamžiku o krok před soupeři. Má nesmírně šikovné ruce, umí to s pukem i na minimálním prostoru. Kromě toho má chytrou hlavu, hýří kreativitou a navíc dokáže i tvrdě a přesně vystřelit. V nadcházející sezoně bude jedním ze žhavých aspirantů na Calder Trophy pro nejlepšího nováčka v NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: Jack Hughes (New Jersey Devils) – 18 let

Jack Hughes.jpg

Před letošním draftem NHL se spekulovalo, po kom sáhne první vybírající, tedy New Jersey. V úvahu přicházela dvě jména – Kaapo Kakko, nebo Jack Hughes. Devils si nakonec pojistili amerického útočníka, který sice na mistrovství světa dospělých na Slovensku neohromil tolik jako jeho finský vrstevník, ale zase exceloval v mládežnických výběrech.

Hughes je podle hokejových expertů výjimečným talentem a naprosto komplexním hráčem. Je nesmírně obratný a rychlý v pohybu i myšlení, špičkově bruslí a má neskutečně šikovné ruce, takže v soubojích jeden na jednoho je to v drtivé většině případů právě on, kdo z nich vychází jako vítěz. Tenhle „prcek“ (měří jen 179 centimetrů), má v nohách dynamit. Jakmile dostane puk, dokáže tak zrychlit, že ujede každému soupeři. Kdo ví, co by se muselo stát, aby z tohoto chlapce nebyla brzy superhvězda NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Andrej Svečnikov (Carolina Hurricanes) – 19 let

Andrej Svečnikov-Carolina.jpg

Dvojkou loňského draftu – a jedničkou mezi útočníky - se stal ruský talent Andrej Svečnikov. Po smrtelně nebezpečném snajprovi sáhla Carolina, kde si od osmnáctiletého teenagera hodně slibují. Proč by také neměli, když Svečnikov nastřílel v sezoně před draftem ve 44 zápasech v juniorské soutěži OHL v dresu celku Barrie Colts 40 branek, k nimž přidal 32 asistencí.

Jeho silnou zbraní je kromě přesné střelecké mušky také vynikající bruslení, výbušnost a agilita. Generální manažer Hurriaces Don Waddell o něm prohlásil, že se jednou stane hvězdou klubu. Pracovat na tom začal už pár měsíců po draftu. V elitní zámořské lize odehrál v premiérové sezoně všech 82 utkání a nasbíral 37 bodů (20+17).

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud