Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL 40 českých hokejistů. Jak by vypadal tým z nejzkušenějších tuzemských borců, kteří se v nejprestižnější hokejové soutěži světa objevili?  Nejstarší pětku s brankářem najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL 40 českých hokejistů. Jak by vypadal tým z nejzkušenějších tuzemských borců, kteří se v nejprestižnější hokejové soutěži světa objevili? Nejstarší pětku s brankářem najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

 Brankář: Michal Neuvirth (Philadelphia Flyers) – 31 let  Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL kvarteto brankářů. Nejstarším z nich byl Michal Neuvirth, který však kvůli zdravotním patáliím zasáhl jen do sedmi utkání a v nich se radoval pouze z jediné výhry. Borec, který má na kontě přes 250 odchytaných zápasů v základní části NHL v dresech čtyř klubů, na tento ročník nebude vzpomínat v dobrém. Otázkou je, zda si ještě v nejslavnější hokejové lize světa zachytá, protože mu končí smlouva a není jisté, že mu někde nabídnou novou. Profimedia.cz
 Obránce: Radko Gudas (Philadelphia Flyers) – 28 let  Řízný bek Radko Gudas byl v ročníku 2018/19 druhým nejstarším českým bekem v zámoří. Z jeho pohledu to byla docela povedená sezona – během kariéry ještě nikdy neodehrál tolik střetnutí a také bodově byla vydařenější než ta předchozí. V klubu má platný kontrakt ještě na příští ročník. Profimedia.cz
 Obránce: Roman Polák (Dallas Stars) – 33 let  Obránce Roman Polák patří v současnosti k nejzkušenějším českým hokejistům v NHL. Třiatřicetiletý ostravský rodák před sezonou 2018/19 změnil dres a podepsal roční kontrakt v Dallasu, kde patřil mezi beky pro první dvě pětky a na ledě trávil poměrně hodně času. Otázkou je, zda ho uvidíme v NHL i v příštím ročníku. Proslýchá se, že by měl zamířit do KHL. Profimedia.cz
 Pravé křídlo: Michael Frolík (Calgary Flames) – 31 let  Jak skvělým hráčem Michael Frolík je, předvedl na nedávném mistrovství světa na Slovensku. Také v zámoří má za sebou poměrně slušnou sezonu. Bodově se mu povedla více než ta předchozí, a to odehrál kvůli zdravotním patáliím méně zápasů. Smlouvu v Calgary má podepsanou ještě na příští ročník. Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Mají dohromady 187 let. Takto by vypadala nejstarší česká pětka s brankářem v současné sezoně NHL

NHL berou útokem čeští mladíci. V uplynulých dvou letech si odbyli premiéru v nejslavnější hokejové lize světa Martin Nečas, Filip Chytil, Libor Hájek či Filip Zadina. V sestavě Washingtonu se zabydlel Jakub Vrána a v Bostonu řádí David Pastrňák. Na druhé straně najdeme v NHL také řadu velmi zkušených tuzemských borců.

slide-nejstarší česká pětka v NHL.jpg

Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL 40 českých hokejistů. Jak by vypadal tým z nejzkušenějších tuzemských borců, kteří se v nejprestižnější hokejové soutěži světa objevili? Nejstarší pětku s brankářem najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 7

Brankář: Michal Neuvirth (Philadelphia Flyers) – 31 let

Michal Neuvirth-Philadelphia.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 7 zápasů, 4,26 inkasovaných branek na utkání, 85,9 % úspěšných zákroků

Do sezony 2018/19 zasáhlo v NHL kvarteto brankářů. Nejstarším z nich byl Michal Neuvirth, který však kvůli zdravotním patáliím zasáhl jen do sedmi utkání a v nich se radoval pouze z jediné výhry. Borec, který má na kontě přes 250 odchytaných zápasů v základní části NHL v dresech čtyř klubů, na tento ročník nebude vzpomínat v dobrém. Otázkou je, zda si ještě v nejslavnější hokejové lize světa zachytá, protože mu končí smlouva a není jisté, že mu někde nabídnou novou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Obránce: Radko Gudas (Philadelphia Flyers) – 28 let

Radko Gudas.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 77 zápasů – 20 bodů (4+16)

Řízný bek Radko Gudas byl v ročníku 2018/19 druhým nejstarším českým bekem v zámoří. Z jeho pohledu to byla docela povedená sezona – během kariéry ještě nikdy neodehrál tolik střetnutí a také bodově byla vydařenější než ta předchozí. V klubu má platný kontrakt ještě na příští ročník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

Obránce: Roman Polák (Dallas Stars) – 33 let

Roman Polák-Dallas.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 77 zápasů – 9 bodů (1+8)

Obránce Roman Polák patří v současnosti k nejzkušenějším českým hokejistům v NHL. Třiatřicetiletý ostravský rodák před sezonou 2018/19 změnil dres a podepsal roční kontrakt v Dallasu, kde patřil mezi beky pro první dvě pětky a na ledě trávil poměrně hodně času. Otázkou je, zda ho uvidíme v NHL i v příštím ročníku. Proslýchá se, že by měl zamířit do KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 7

Pravé křídlo: Michael Frolík (Calgary Flames) – 31 let

Michael Frolík-Calgary.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 65 zápasů – 34 bodů (16+18)

Jak skvělým hráčem Michael Frolík je, předvedl na nedávném mistrovství světa na Slovensku. Také v zámoří má za sebou poměrně slušnou sezonu. Bodově se mu povedla více než ta předchozí, a to odehrál kvůli zdravotním patáliím méně zápasů. Smlouvu v Calgary má podepsanou ještě na příští ročník.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Centr: Tomáš Plekanec (Montreal Canadiens) – 36 let

Tomáš Plekanec1.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 3 zápasy – 1 bod (1+0)

Tomáš Plekanec se stal nejstarším Čechem, který zasáhl do sezony 2018/19 v NHL. V létě se po kratičké anabázi v Torontu vrátil do Montrealu, kde strávil celou kariéru v zámoří, ale odehrál pouze tři utkání, načež ho Habs zařadili na listinu volných hráčů, ze které si ho ale žádný jiný klub nevybral, a tak se s NHL definitivně rozžehnal a vrátil se domů. Do konce ročníku pak pendloval mezi Kladnem a Brnem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Levé křídlo: Ondřej Palát (Tampa Bay Lightning) – 28 let

Ondřej Palát.jpg

Bilance v sezoně 2018/19: 64 zápasů – 34 bodů (8+26)

Kdo sledoval Ondřeje Paláta na nedávném mistrovství světa, musel vidět, že je to neúnavný bojovník, a to i ve chvíli, kdy se mu na ledě příliš nedaří. I když bodově neexceluje, pro tým je jeho práce nesmírně důležitá a cenná. Osmadvacetiletý odchovanec Frýdku-Místku zažil bodově nejméně povedenou sezonu v NHL, ale v té příští může být všechno jinak. Smlouva v Tampě mu vyprší v roce 2022.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud