Magnet na úspěchy. 5 titulů, které už během kariéry získal Martin Nečas. Přidá i Stanley Cup?

Je mu teprve třiadvacet let, na kontě má však už tolik úspěchů, co se jiným nepodaří získat ani během celé kariéry. Martin Nečas vstoupil do aktuální sezony NHL báječně a na jejím konci by (třeba) mohla být další trofej.

Bývalý útočník Komety Brno, kterého v draftu roku 2017 získala Carolina, se stal nepostradatelnou oporou mužstva. Za Hurricanes dosud odehrál 212 zápasů, vstřelil 50 gólů a posbíral 132 bodů. Co všechno už dosud vyhrál? To se dozvíte v následujících kapitolách.

[---]íral 

Memoriál Ivana Hlinky (2016)

Martin Nečas 2.jpg

V roce 2016 česká osmnáctka dosáhla na výrazný úspěch a poprvé v historii vyhrála Memoriál Ivana Hlinky. V týmu tehdy byli Jakub Škarek, Filip Zadina, Martin Kaut, Filip Chytil a také Martin Nečas. Ten se trefil ve skupině proti Švýcarsku i Finsku a patřil k nejlepším hráčům českého týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

Dorostenecký šampion (2016)

Martin Nečas  Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

V sezoně 2014/15 Nečas zamířil ze Žďáru nad Sázavou do Komety a už po roce slavil mistrovský titul se starším dorostem. V základní části tehdy posbíral 30 (9+21) bodů a dalších 15 jich zaznamenal v play-off, ve kterém dal čtyři góly a přidal jedenáct nahrávek.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Dva tituly s Kometou (2017 a 2018)

Martin Nečas Kometa 3.jpg

V další sezoně si Nečas odbyl extraligovou premiéru a nevedl si vůbec zle. V základní části odehrál 41 zápasů a dalších deset jich přidal v play-off. Celkově posbíral 19 (11+8) bodů a s týmem oslavil zisk titulu. V následujícím ročníku přidal další. V jeho průběhu se totiž vrátil ze zámoří a v základní části zvládl odehrát ještě 24 zápasů. Ve vyřazovací části dal čtyři góly, přidal pět nahrávek a opět byl členem zlaté party.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Calder Cup (2019)

Martin Nečas AHL 2.jpg

V úvodu sezony 2018/19 sice Martin Nečas zasáhl do sedmi zápasů za Carolinu, v NHL se ale neudržel, a tak téměř celý ročník strávil na farmě v týmu Charlotte Checkers. V základní části posbíral v 64 zápasech 52 (16+36) bodů a parádně mu vyšlo i play-off. Dal pět branek, přidal osm asistencí a zvedl nad hlavu Calder Cup. Ve finále se blýskl třemi góly a stejným počtem nahrávek.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud