Magie kapitánské pásky. 3 lídři zlínské kabiny odešli, co bude s Jugasem?

Fotbalisté z Baťova města zažili skvělý podzim, vysloužili si přezdívku český Zlincester a chvíli kralovali tabulce. Jenže to s sebou nese i oběti.

Jakub Jugas.jpg3 bývalí zlínští kapitáni jsou pryč. Bude je následovat i Jakub Jugas? (Foto: Profimedia.cz)

Zlínským tématem číslo jedna je Vukadin Vukadinovič. Srbský ofenzivní záložník, o něhož stojí i česká reprezentace, chce jít do Slavie. Jenže „ševci“ za něj požadují 40 milionů korun a pražský celek je ochoten zaplatit zhruba polovinu. Je však logické, že Zlín už nechce oslabovat. Zájem je totiž i o Jakuba Jugase, který je novým kapitánem Pánikovy družiny. A právě kapitánská páska ve Zlíně znamená, že hráč dříve či později odjede. Během uplynulého roku tento osud potkal už tři bývalé opory týmu, jejichž jména a příběhy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Lukáš Železník

Lukáš Železník.jpg

Byl to jeden z nejvýraznějších přestupů minulé zimy. Slavia, mocně posilněna čínským kapitálem, kupovala jednu posilu za druhou a ukázala i na Lukáše Železníka, který odešel do Edenu asi za necelých deset milionů korun.

V té době byl zlínským kapitánem a klíčovým hráčem týmu. Na podzim naskočil do všech 16 kol a vstřelil v nich osm branek, díky čemuž se držel ve vrchních patrech tabulky střelců.

Ve Slavii začal v základu, střelecky se ale ani jednou neprosadil a v aktuální sezoně ho zastavilo zranění. V zimě se dokonce zvažovalo jeho hostování ve Zlíně, šestadvacetiletý forvard však odletěl na soustředění do Číny a rve se o místo v kádru „sešívaného“ týmu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Tomáš Poznar

Tomáš Poznar.jpg

Po odchodu Železníka převzal kapitánskou pásku Tomáš Poznar. Taky on je už ale pryč. Osmadvacetiletý forvard, který dal v minulé sezoně sedm branek, byl už jednou nohou v Liberci, přetahovanou o něj ale vyhrála Viktorka.

V novém působišti se ale zatím příliš neukázal. V základní sestavě byl jen třikrát, v posledních třech kolech se nedostal vůbec na hřiště a v kolonce vstřelených branek svítí nula. Na jaře bude muset přidat.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek.jpg

Do třetice všeho dobrého. Tomáš Hájek vytvořil s Jakubem Jugasem jednu z nejlepších stoperských ligových dvojic a bylo jasné, že je Zlín neudrží pohromadě. Nakonec odešel Hájek, od něhož Jugas převzal kapitánskou pásku…

Pětadvacetiletý obránce, který odehrál v nejvyšší soutěži 48 zápasů, se stal novou posilou plzeňské Viktorky, v níž by měl na úvod krýt záda Romanu Hubníkovi s Lukášem Hejdou. Jeho čas však určitě přijde, v Plzni podepsal smlouvu na tři a půl roku.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud