Magická meta je blízko. Tři Češi, kteří už brzy mohou odehrát tisíc zápasů v NHL

Magická meta je blízko. Tři Češi, kteří už brzy mohou odehrát tisíc zápasů v NHL

Magická meta je blízko. Tři Češi, kteří už brzy mohou odehrát tisíc zápasů v NHL

Posledním českým hokejistou, který v NHL odehrál tisíc zápasů, se před rokem stal Tomáš Plekanec. Kteří krajané se už brzy mohou vydat v jeho stopách?

Bez názvu1.jpg

Kromě Plekance patří do klubu českých tisícovkařů ještě dalších deset českých hokejistů, například Patrik Eliáš, Radim Vrbata, Roman Hamrlík či rekordman Jaromír Jágr, jenž si v základní části nejlepší ligy světa připsal 1733 startů. Letos žádný český hokejista tisícovku nepřekoná, ovšem už za rok, případně za dva, do této společnosti mohou vstoupit další tři hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Michael Frolík (Calgary Flames) – 801 zápasů

Michael Frolík 19.jpg

V létě se sice spekulovalo o jeho trejdu, jednatřicetiletý Michael Frolík ale nakonec pokračuje v Calgary. Bývalý forvard Floridy, Chicaga či Winnipegu si na první gól v sezoně musel počkat sedm zápasů, vstřelil ho ale stylově – ve svém osmistém startu v NHL. K tomu, aby se dostal na tisíc zápasů, potřebuje v NHL zůstat ještě další dva roky. Smlouva s Flames mu ale končí už po této sezoně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Jakub Voráček (Philadelphia Flyers) – 851 zápasů

Jakub Voráček Phil 6.jpg

Pokud vše půjde tak, jak má, tak hranici tisíci odehraných zápasů v NHL překoná i Jakub Voráček. Kapitán národního týmu k tomu potřebuje ještě necelých 150 startů. Z posledních šesti sezon přitom čtyřikrát odehrál kompletní porci 82 zápasů, takže by tuto magickou metu teoreticky mohl pokořit už v příštím ročníku.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

David Krejčí (Boston Bruins) – 855 zápasů

David Krejčí PO 2019.jpg

O pár zápasů více než Voráček má v NHL odehráno David Krejčí. Třiatřicetiletý centr z Bostonu mohl být v tomto žebříčku ještě výš, vítěze Stanley Cupu z roku 2011 ale v některých ročnících zužovaly zdravotní problémy. V sezoně 2014/15 proto zasáhl jen do 47 zápasů a kompletní ročník neodehrál ani před dvěma lety. Zato loni vynechal jediný zápas a znovu patřil ke klíčovým hráčům Bruins, kteří postoupili až do finále Stanley Cupu. Smlouvu má však podepsanou už jen na příští sezonu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud