Filip Souček  Ještě loni odehrál 19 zápasů za Spartu. V létě se ale v kádru pražského celku neudržel a odešel do Brna. Ve Zbrojovce se měl stát jedním z lídrů, Filipa Součka však trápily zdravotní problémy. V závěru jara se dvaadvacetiletý záložník do sestavy Zbrojovky vrátil, pádu do druhé ligy už ale nezabránil. Do nominace reprezentační jednadvacítky se nevešel, zůstává mezi náhradníky.
 Michal Ševčík  Michal Souček měl první půlrok letošní sezony parádní a patřil mezi největší hvězdy ligy. Jenže na jaře se svezl s bídnými výkony Zbrojovky, moc mu nepomohl ani příchod trenéra Martina Haška, který vsadil v klíčových momentech na jiné koně. Dvacetiletý záložník míří do Sparty, na Euro do Gruzie ale nejspíš nepojede. Je jen mezi náhradníky.
 Tomáš Čvančara  Na jaře debutoval v národním týmu a hned se blýskl gólem do sítě Polska. Zároveň patřil ke klíčovým hráčům Sparty, které pomohl dvanácti góly k titulu. Na mistrovství Evropy jednadvacítek mohl být hlavní českou ofenzivní zbraní, dvaadvacetiletého Tomáše Čvanačaru ale vyřadilo ze hry zranění.
 Nejspíš i bez Matěje Kováře  Otázkou zároveň zůstává, kdo bude českou brankářskou jedničkou. V nominaci sice figuruje Matěj Kovář ze Sparty, ten je však zraněný a očekává se, že z týmu nakonec vypadne. A bude to velká ztráta. Kmenový hráč Manchesteru United měl totiž skvělou formu a patřil k oporám lvíčat. Nahradit by je měl Vítězslav Jaroš ze Stockportu.
5
Fotogalerie

Lvíčata počítají ztráty. 5 důležitých hráčů, kteří (zřejmě) přijdou o „malé“ Euro

Českou reprezentační jednadvacítku čeká červnové mistrovství Evropy v Gruzii. Na šampionát však neodletí několik opor.

V týmu reprezentační jednadvacítky figurují Martin Vitík ze Sparty, Matěj Jurásek ze Slavie nebo Vasil Kušej z Mladé Boleslavi. Několik opor ale bude na šampionátu chybět. Které? A proč? Podívejte se.

Pokračování 2 / 6

David Jurásek

David Jurásek ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý krajní bek Slavie šel letos ohromně nahoru. Stal se jednou z hvězd ligy, kterou sledují kluby ze zahraničí. Zaujal třeba Benficu nebo Galatasaray. Na „malém“ Euru ale bude chybět, David Jurásek už totiž patří k oporám dospělé reprezentace, kterou čeká kvalifikační zápas proti Faerským ostrovům.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Filip Souček

Filip Souček Brno.jpg

Ještě loni odehrál 19 zápasů za Spartu. V létě se ale v kádru pražského celku neudržel a odešel do Brna. Ve Zbrojovce se měl stát jedním z lídrů, Filipa Součka však trápily zdravotní problémy. V závěru jara se dvaadvacetiletý záložník do sestavy Zbrojovky vrátil, pádu do druhé ligy už ale nezabránil. Do nominace reprezentační jednadvacítky se nevešel, zůstává mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michal Ševčík

Michal Ševčík Brno 22.jpg

Michal Souček měl první půlrok letošní sezony parádní a patřil mezi největší hvězdy ligy. Jenže na jaře se svezl s bídnými výkony Zbrojovky, moc mu nepomohl ani příchod trenéra Martina Haška, který vsadil v klíčových momentech na jiné koně. Dvacetiletý záložník míří do Sparty, na Euro do Gruzie ale nejspíš nepojede. Je jen mezi náhradníky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Čvančara

Tomáš Čvančara 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Na jaře debutoval v národním týmu a hned se blýskl gólem do sítě Polska. Zároveň patřil ke klíčovým hráčům Sparty, které pomohl dvanácti góly k titulu. Na mistrovství Evropy jednadvacítek mohl být hlavní českou ofenzivní zbraní, dvaadvacetiletého Tomáše Čvanačaru ale vyřadilo ze hry zranění.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Nejspíš i bez Matěje Kováře

Matěj Kovář ČR.jpg

Otázkou zároveň zůstává, kdo bude českou brankářskou jedničkou. V nominaci sice figuruje Matěj Kovář ze Sparty, ten je však zraněný a očekává se, že z týmu nakonec vypadne. A bude to velká ztráta. Kmenový hráč Manchesteru United měl totiž skvělou formu a patřil k oporám lvíčat. Nahradit by je měl Vítězslav Jaroš ze Stockportu.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud