David Zima   Když v polovině loňské sezony přicházel do Slavie, měl na kontě jen dva ligové starty. V Edenu se ale dostal do parádní formy, nastupuje v základní sestavě a skvělé výkony předvádí také v Evropské lize. Dvacetiletý David Zima tak povýšil do reprezentačního áčka a v duelu s Estonskem si odbyl i premiéru v národním týmu. Více šancí nedostal, zato lvíčatům náramně chyběl.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Alex Král   Dvaadvacetiletý záložník Spartaku Moskva je sice už stabilním článkem základní sestavy seniorské reprezentace, na „malé” EURO ale ještě klidně mohl jet. S Alexem Králem však počítal trenér A týmu Jaroslav Šilhavý, ani ten jej ale nakonec nevyužil - Král, o něhož je zájem v anglické Premier League, se totiž zranil a na reprezentační sraz nepřijel.  Foto: Profimedia.cz
 Jan Matoušek   Čeští útočníci nedali ve Slovinsku ani jeden gól. O to více mrzelo, že kvůli zranění na šampionát nemohl přijet ofenzivní šikula Jan Matoušek, který ze Slavie hostuje v Liberci. Jeho tah na bránu by český tým potřeboval jako sůl.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Adam Hložek   Největší ztrátou však byla absence Adama Hložka. Osmnáctiletý klenot Sparty na podzim povýšil do reprezentačního áčka, přesto trenér Krejčí doufal, že Hložka nakonec bude mít v týmu. Jenže mladý útočník se zranil a na trávníky se vrátil teprve nedávno. I proto chyběl jak v seniorské reprezentaci, tak ve výběru lvíčat. Ta tak přišla o svého kanonýra.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Lvíčata, která chyběla. 4 hráči, s nimiž by česká jednadvacítka byla o hodně silnější

Tým českých lvíčat, do kterého se vkládaly naděje, selhal. Česká jednadvacítka na evropském šampionátu ve Slovinsku pouze dvakrát remizovala a domů se vrací s nepořízenou.

Bez názvu1.jpg

Parta okolo Michala Sadílka na „malém” EURU selhala. Lvíčata získala jen dva body – za remízy s Italy a Slovinci (oba zápasy skončily 1:1 a v obou si čeští soupeři dali vlastní gól) a evropský šampionát jednadvacítek pro ně končí. Ovšem kdo ví, jak by se Češi prezentovali, kdyby na turnaji byli v plné síle. Jména čtyř hráčů, které trenér Karel Krejčí hodně postrádal, najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 5

David Zima 

David Zima Slavia Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Když v polovině loňské sezony přicházel do Slavie, měl na kontě jen dva ligové starty. V Edenu se ale dostal do parádní formy, nastupuje v základní sestavě a skvělé výkony předvádí také v Evropské lize. Dvacetiletý David Zima tak povýšil do reprezentačního áčka a v duelu s Estonskem si odbyl i premiéru v národním týmu. Více šancí nedostal, zato lvíčatům náramně chyběl. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Alex Král 

Alex Král Kosovo.jpg

Dvaadvacetiletý záložník Spartaku Moskva je sice už stabilním článkem základní sestavy seniorské reprezentace, na „malé” EURO ale ještě klidně mohl jet. S Alexem Králem však počítal trenér A týmu Jaroslav Šilhavý, ani ten jej ale nakonec nevyužil - Král, o něhož je zájem v anglické Premier League, se totiž zranil a na reprezentační sraz nepřijel. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jan Matoušek 

Jan MAtoušek Liberec Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Čeští útočníci nedali ve Slovinsku ani jeden gól. O to více mrzelo, že kvůli zranění na šampionát nemohl přijet ofenzivní šikula Jan Matoušek, který ze Slavie hostuje v Liberci. Jeho tah na bránu by český tým potřeboval jako sůl. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Adam Hložek 

Adam Hložek ČR.jpg

Největší ztrátou však byla absence Adama Hložka. Osmnáctiletý klenot Sparty na podzim přešel do reprezentačního áčka, přesto trenér Krejčí doufal, že Hložka nakonec bude mít v týmu. Jenže mladý útočník se zranil a na trávníky se vrátil teprve nedávno. I proto chyběl jak v seniorské reprezentaci, tak ve výběru lvíčat. Ta tak přišla o svého kanonýra. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud