7. Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko) - 8 bodů (3+5)  Jeho mladší bratr Michal je od roku 2015 hráčem nizozemského PSV Eindhoven a momentálně je na hostování v Liberci, také Lukáš Sadílek by se ze Slovácka mohl posunout o dům dál. Čtyřiadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v podzimní části aktuálního ročníku dal už tři branky, připsal si pět asistencí a je nejlepším nahrávačem v lize. Zůstane v Uherském Hradišti, nebo si vyzkouší nové angažmá? Profimedia.cz
 6. Adam Hložek (Sparta Praha) - 8 bodů (4+4)  Nebýt zranění, byl by osmnáctiletý supertalent Adam Hložek ze Sparty v tomto žebříčku mnohem výš, možná dokonce na absolutním vrcholu. Přestože odehrál jen šest zápasů, dokázal v nich nastřílet čtyři branky a na další čtyři nahrál spoluhráčům. V polovině listopadu ho však vyřadila ze hry únavová zlomenina zánártní kůstky a na hřiště by se mohl vrátit až někdy v březnu. Profimedia.cz
 5. Patrik Brandner (Dynamo České Budějovice) - 8 bodů (5+3)  Sedmadvacetiletý záložník Patrik Brandner dříve hrával za Příbram a Duklu Praha, aktuální sezona je ale z jeho pohledu suverénně nejlepší. Trefil se už pětkrát, tedy tolikrát jako v celém minulém ročníku, nyní to ale zvládl v pouhých 13 zápasech. Navíc má na kontě tři asistence. Profimedia.cz
 4. Dyjan Carlos De Azevedo (Baník Ostrava) - 8 bodů (6+2)  Jeho jméno je mezi českými fanoušky už dobře známé. Záložník Dyjan Carlos De Azevedo totiž působí na tuzemských trávnících od začátku roku 2014, kdy zamířil do Baníku Ostrava ze slovenského Bardejova. Ještě předtím si zahrál v Moldavě a svou evropskou kariéru odstartoval v Honvédu Budapešť. S ostravským klubem prožil dobré i zlé časy. Po dvou a půl sezonách zažil hořkost sestupu do druhé ligy, ale hned o rok později se s týmem dokázal vrátit zpátky do nejvyšší soutěže. Dosud odehrál 109 ligových zápasů a nastřílel 15 branek, z toho šest jich dal v aktuální sezoně. K nim přidal ještě dvě gólové nahrávky. Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Lukáš Juliš a spol. Toto je 7 nejproduktivnějších hráčů aktuálního ročníku Fortuna ligy

Aktuální ročník Fortuna ligy je v necelé polovině. Ještě než se liga po vánoční přestávce opět rozběhne, podívejme se do statistik nejproduktivnějších hráčů.

nejproduktivnější.jpg

Kvůli pandemii koronaviru nemají všechny týmy v prvoligové tabulce odehraný stejný počet utkání. Některé celky zvládly čtrnáct zápasů, jiné jen dvanáct. Jak se to projevilo v individuálních statistikách? Jména sedmi nejproduktivnějších fotbalistů Fortuna ligy najdete v následujících kapitolách a ve fotogalerii.

Pokračování 2 / 8

7. Lukáš Sadílek (1. FC Slovácko) - 8 bodů (3+5)

Lukáš Sadílek.jpg

Jeho mladší bratr Michal je od roku 2015 hráčem nizozemského PSV Eindhoven a momentálně je na hostování v Liberci, také Lukáš Sadílek by se ze Slovácka mohl posunout o dům dál. Čtyřiadvacetiletý záložník hraje ligu už od sezony 2014/15 a v podzimní části aktuálního ročníku dal už tři branky, připsal si pět asistencí a je nejlepším nahrávačem v lize. Zůstane v Uherském Hradišti, nebo si vyzkouší nové angažmá?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

6. Adam Hložek (Sparta Praha) - 8 bodů (4+4)

Adam Hložek2.jpg

Nebýt zranění, byl by osmnáctiletý supertalent Adam Hložek ze Sparty v tomto žebříčku mnohem výš, možná dokonce na absolutním vrcholu. Přestože odehrál jen šest zápasů, dokázal v nich nastřílet čtyři branky a na další čtyři nahrál spoluhráčům. V polovině listopadu ho však vyřadila ze hry únavová zlomenina zánártní kůstky a na hřiště by se mohl vrátit až někdy v březnu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

5. Patrik Brandner (Dynamo České Budějovice) - 8 bodů (5+3)

Patrik Brandner.jpg

Sedmadvacetiletý záložník Patrik Brandner dříve hrával za Příbram a Duklu Praha, aktuální sezona je ale z jeho pohledu suverénně nejlepší. Trefil se už pětkrát, tedy tolikrát jako v celém minulém ročníku, nyní to ale zvládl v pouhých 13 zápasech. Navíc má na kontě tři asistence.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

4. Dyjan Carlos De Azevedo (Baník Ostrava) - 8 bodů (6+2)

Dyjan Carlos De Azevedo.jpg

Jeho jméno je mezi českými fanoušky už dobře známé. Záložník Dyjan Carlos De Azevedo totiž působí na tuzemských trávnících od začátku roku 2014, kdy zamířil do Baníku Ostrava ze slovenského Bardejova. Ještě předtím si zahrál v Moldavě a svou evropskou kariéru odstartoval v Honvédu Budapešť.

S ostravským klubem prožil dobré i zlé časy. Po dvou a půl sezonách zažil hořkost sestupu do druhé ligy, ale hned o rok později se s týmem dokázal vrátit zpátky do nejvyšší soutěže. Dosud odehrál 109 ligových zápasů a nastřílel 15 branek, z toho šest jich dal v aktuální sezoně. K nim přidal ještě dvě gólové nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

3. Abdallah Sima (Slavia Praha) - 8 bodů (7+1)

Abdallah Sima.jpg

Abdallah Sima se stal největší kometou podzimní části Fortuna ligy. Zatímco na začátku sezony ho ještě nikdo neznal, teď je hvězdou Slavie, kolem které krouží skauti slavných klubů ze zahraničí. Devatenáctiletý Senegalec odehrál osm utkání a nasázel v nich sedm branek. V Edenu zavětřili, že mají v kádru poklad a ještě před koncem kalendářního roku mu vylepšili smlouvu. Nyní údajně pobírá čtvrt milionu korun měsíčně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

2. Pavel Bucha (Viktoria Plzeň) - 9 bodů (4+5)

Pavel Bucha.jpg

Ještě na podzim roku 2019 hostoval v Mladé Boleslavi, na jaře už ale válel v Plzni a patřil k nejlepším záložníkům celé ligy. A v aktuální sezoně ukazuje, že v něm skutečně dřímá velký potenciál. Dvaadvacetiletý Pavel Bucha si už v létě vysloužil zájem slavného Galatasaraye Istanbul a zájemců o jeho služby může být v zimním přestupním termínu či v létě ještě víc. Podle portálu TransferMarkt činí jeho aktuální hodnota dva a půl milionu eur a může jít ještě nahoru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

1. Lukáš Juliš (Sparta Praha) - 11 bodů (10+1)

Lukáš Juliš1.jpg

Šestadvacetiletý útočník Lukáš Juliš debutoval v prvním týmu Sparty už v sezoně 2013/14. O své místo ale musel vždy tvrdě bojovat, trápily ho taky zdravotní problémy a z Letné dvakrát odešel na hostování. Loni na jaře působil v Olomouci, kde nabral parádní formu a tu si přenesl i do Prahy. V aktuálním ročníku dal už deset gólů a je nejlepším kanonýrem ligy.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud