Lov za Atlantikem. 3 hráči ze zámoří, které do svých řad láká hokejová Sparta

Letošní sezona Spartě znovu nevyšla. Ambiciózní tým plný známých hokejových jmen se s odřenýma ušima prokousal do předkola play-off, ve kterém nestačil na Liberec. V O2 areně už proto začínají přemýšlet o nových posilách.

Bez názvu1.jpg

Ve Spartě skončil Jaroslav Hlinka, řeší se budoucnost Michala Řepíka či Marka Ďalogy, kteří by měli zamířit do KHL. Pražský celek by ale na přestupovém trhu měl být aktivní a už se začíná dívat po nových posilách. Tři z nich by mohly přijít ze zámoří. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jan Košťálek

Jan Košťálek ČR.jpg

V roce 2013 ho ve čtvrtém kole draftu získal Winnipeg, Jan Košťálek si ale v NHL nikdy nezahrál. Uplynulé tři ročníky strávil na farmě, loni si dokonce odbyl reprezentační premiéru a nyní řeší, co dál. Třiadvacetiletý obránce by se mohl vrátit do Sparty, ze které po sezoně 2011/12 odešel do zámoří.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Matěj Machovský

Matěj Machovský ČR.jpg

Sparta řeší obsazení brankářského postu. Jedničkou by mohl zůstat Sami Aittokallio, spekuluje se také o přesunu Marka Čiliaka z Komety. V zákulisí však padlo ještě jedno zajímavé jméno. Do extraligy by se po roce mohl vrátit Matěj Machovský, který po loňské sezoně opustil Plzeň a dohodl se na smlouvě s Detroitem. V prvním kádru Red Wings se ale neprosadil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Přibyl

Daniel Přibyl2.jpg

V sezoně 2015/16 posbíral v základní části extraligy 45 bodů, dalších jedenáct jih přidal v play-off, odbyl si premiéru v reprezentaci a následně si plácl s Calgary. Vypadalo to jako pohádkový scénář, pětadvacetiletý centr si ale v NHL nikdy nezahrál.

Loni nastoupil k 33 zápasům za farmářský Stockton, brzdily ho však zdravotní problémy, kvůli nimž letos neodehrál ani minutu a po další operaci ukončil sezonu. Po sezoně mu navíc končí smlouva a spekuluje se o návratu do Sparty.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud