Lov na severu. 3 praví obránci ze Švédska, kteří mohli přijít do Sparty

Sparta na přestupovém trhu zatím není příliš aktivní. Jednou z priorit letenského týmu byl post pravého obránce, na kterém měla jen Ondřeje Zahustela. Svou pozornost zaměřila na sever Evropy, nakonec ale „lovila“ na severu Čech.

Sparta chtěla přivést Vladimíra Coufala, který si však nakonec vybral Slavii. Z Liberce si tak z hostování stáhla Tomáše Wiesnera, který dostal přednost i před třemi švédskými posilami. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Felix Beijmo

Felix Beijmo.jpg

Jednou ze zamýšlených posil na pravý kraj obrany byl Felix Beijmo. Teprve dvacetiletý švédský bek, který umí hrát i na kraji zálohy by byl hodně zajímavou variantou. Bývalý mládežnický reprezentant Tre Kronor skutečně mění dres, z Djurgardenu však nepřijde na Letnou, ale odchází do německých Brém, kde se stane konkurenci pro Theodora Gebre Selassieho.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Johan Larsson

Johan Larsson.jpg

Osmadvacetiletý Johan Larsson má na kontě šest startů ve švédské reprezentaci, na mistrovství světa ale nestartuje. V roce 2015 odešel z Elfsborgu do dánského Bröndby a v letošním ročníku dal dva góly, ke kterým přidal 11 asistencí. Jeho tržní hodnota je 1,75 milionů eur, možná i proto na Letnou nepřijde.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Linus Wahlqvist

Linus Wahlqvist.jpg

Bývalý kapitán švédské jednadvacítky, za kterou odehrál 28 zápasů, má nakročeno k hodně zajímavé kariéře. Linus Wahlqvist, jemuž je teprve 21 let, má na kontě už šest zápasů v seniorské reprezentaci. Patří Norrköpingu, na konci roku mu ale končí smlouva. Jeho aktuální tržní hodnota je 1,2 milionu eur. Sparta se však rozhodla pro Wiesnera.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud