Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav) Bývalý záložník Bohemians či Karviné loni odehrál první ročník v Mladé Boleslavi. Ten mu vyšel na výbornou, nasázel třináct branek a na podzim zasáhl i do reprezentačního duelu se Skotskem. Letos ale zdaleka tak produktivní není. Osmadvacetiletý Lukáš Budínský má na kontě jediný gól a Mladá Boleslav se potácí ve spodních vodách tabulky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Petar Musa (Slavia Praha) Dvaadvacetiletý útočník loni na podzim řádil v barvách Liberce, kterému pomohl sedmi góly, a v zimě se vrátil z hostování do Edenu. Také ve Slavii podával dobré výkony, přidal dalších sedm branek a společně s Kozákem se podělil o korunu pro krále střelců. Jenže letos se chorvatský forvard Petar Musa trefil jen třikrát a do hry navíc chodí převážně jen z lavičky náhradníků. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Roman Potočný (Baník Ostrava) Roman Potočný loni odehrál životní sezonu. Na podzim nastřílel v libereckých barvách devět branek a v zimě přestoupil do Baníku. V Ostravě se ale dlouho střelecky trápil a v třinácti jarních kolech dal jediný gól. Letos se trefil pouze dvakrát. Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia
 Jakub Řezníček (FK Teplice) Zkušený útočník, který dříve hrával za Mladou Boleslav, Spartu či Plzeň, přišel před loňskou sezonou do Teplic. Na severu Čech zářil, v 25 duelech nastřílel dvanáct branek a patřil k nejlepším střelcům soutěže. Letos se ale dvaatřicetiletý Jakub Řezníček prosadil jen jednou. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Loni v lize patřili k nejlepším, letos se trápí. 4 kanonýři, od kterých se čekalo víc

Nejlepším střelcem Fortuna ligy je Lukáš Juliš ze Sparty, který v aktuálním ročníku nastřílel deset branek. Od některých kanonýrů se toho ale čekalo víc.

Petar Musa Slavia gól MICHAL SVÁČEK MAFRA Profimedia.jpg

Jedním ze dvou nejlepších střelců minulého ročníku Fortuna ligy byl Libor Kozák, jenž se loni blýskl 14 góly. Letos ale vinou zranění zasáhl jen do pěti zápasů, a tak se dosud trefil jen dvakrát. Víc se toho však čekalo od jiných hráčů, kteří loni patřili k elitním kanonýrům soutěže. Jména čtyř z nich najdete v následujících kapitolách.

Foto: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav)

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Bývalý záložník Bohemians či Karviné loni odehrál první ročník v Mladé Boleslavi. Ten mu vyšel na výbornou, nasázel třináct branek a na podzim zasáhl i do reprezentačního duelu se Skotskem. Letos ale zdaleka tak produktivní není. Osmadvacetiletý Lukáš Budínský má na kontě jediný gól a Mladá Boleslav se potácí ve spodních vodách tabulky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Petar Musa (Slavia Praha)

Petar Musa Slavia 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý útočník loni na podzim řádil v barvách Liberce, kterému pomohl sedmi góly, a v zimě se vrátil z hostování do Edenu. Také ve Slavii podával dobré výkony, přidal dalších sedm branek a společně s Kozákem se podělil o korunu pro krále střelců. Jenže letos se chorvatský forvard Petar Musa trefil jen třikrát a do hry navíc chodí převážně jen z lavičky náhradníků.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Roman Potočný (Baník Ostrava)

Roman Potočný Baník Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Roman Potočný loni odehrál životní sezonu. Na podzim nastřílel v libereckých barvách devět branek a v zimě přestoupil do Baníku. V Ostravě se ale dlouho střelecky trápil a v třinácti jarních kolech dal jediný gól. Letos se trefil pouze dvakrát.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Jakub Řezníček (FK Teplice)

Jakub Řezníček Teplice Ondřej Bičiště MAFRA Profimedia.jpg

Zkušený útočník, který dříve hrával za Mladou Boleslav, Spartu či Plzeň, přišel před loňskou sezonou do Teplic. Na severu Čech zářil, v 25 duelech nastřílel dvanáct branek a patřil k nejlepším střelcům soutěže. Letos se ale dvaatřicetiletý Jakub Řezníček prosadil jen jednou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud