Michal Kadlec 
 Milan Petržela 
 Lukáš Sadílek 
 Václav Jurečka 
5
Fotogalerie

Loni to nebyla náhoda. 5 hráčů, díky kterým je Slovácko ve hře o ligový titul

Slovácko loni prožilo parádní sezonu a po letech se vrátilo do pohárové Evropy. Čekali jste, že letos týmu z Uherského Hradiště dojde dech? Ani náhodou!

V úvodu sezony Slovácko ještě moc přesvědčivě nepůsobilo, pak se ale tým z Uherského Hradiště rozjel a v tabulce Fortuna ligy je třetí - pouhé dva body za vedoucí Plzní. Trenér Martin Svědík má k dispozici výborný kádr, ve kterém všichni táhnou za jeden provaz a je těžké z něj vybrat pár individualit. My jsme se o to ale pokusili a jména pěti “největších” hvězd Slovácka v letošní sezoně najdete v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 6

Filip Nguyen 

Filip Nguyen Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slovácko mělo v posledních letech vždy kvalitní gólmany - ať už to byl Milan Heča nebo potom třeba Matouš Trmal. V létě dorazil (prozatím na hostování) do Uherského Hradiště Filip Nguyen, který sice dříve býval na radaru Sparty nebo Slavie, ovšem v průběhu minulé sezony přišel o své místo v bráně Liberce. Ve Slovácku se ale devětadvacetiletý Nguyen chytil a podává velmi dobré výkony. Ve dvanácti duelech vychytal už pět čistých kont. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Michal Kadlec 

Michal Kadlec Slovácko Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační obránce působí ve Slovácku čtvrtou sezonu. Je mu sice už 36 let, sestavu si bez něj ale nedokážou v Uherském Hradišti představit. Michal Kadlec si drží pevné místo a letos nevynechal ani jednu minutu. Jeho přínos na hřišti i v kabině je obrovský. 

Foto: Luděk Ovesný /MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Milan Petržela 

Milan Petržela Slovácko Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další veterán ve Slovácku, který se stále udržuje v parádní formě. Taky Milan Petržela, stejně jako Michal Kadlec, dříve hrával i za Spartu, do Uherského Hradiště ale přišel před dvěma lety z Plzně, ve které zažil skvělé časy. Ve Slovácku však kariéru pouze nedohrává, naopak, osmatřicetiletý záložník je stále nesmírně platný. Drží si místo v základní sestavě a letos dal už tři góly, ke kterým přidal dvě nahrávky. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Lukáš Sadílek 

Lukáš Sadílek Luděk Ovesný  MAFRA  Profimedia.jpg

Společně s Markem Havlíkem patří k motorům záložní řady Slovácka. Lukáš Sadílek, jenž za tým z Uherského Hradiště odehrál už 140 zápasů, se v pětadvaceti letech řadí mezi nejlepší ligové záložníky a nahlas si říká o zahraniční angažmá. V létě se ho ještě nedočkal, v zimě okolo něj ale bude zase hodně živo. V loňské sezoně nasázel šest branek, ke kterým přidal devět asistencí, letos se trefil zatím jednou - ve vítězném duelu na půdě Baníku Ostrava. 

Foto: Luděk Ovesný / MAFRA / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Václav Jurečka 

Václav Jurečka Slovácko Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Slovácko v létě přišlo o Jana Klimenta, který zamířil do polského Krakova. Loni nastřílel deset branek a na začátku sezony to vypadalo, že za něj tým z Uherského Hradiště nedokáže najít náhradu. Postupně se ale rozehrál do skvělé formy Václav Jurečka, který ve Slovácku působí třetí sezonu. Loni se sedmadvacetiletý útočník trefil sedmkrát a letos má na kontě už šest branek. Pro trenéra Martina Svědíka je ohromně důležitý. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud