Libor Hájek (HC Olomouc  )  - Dvaadvacetiletý bek si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2018/19, kdy odehrál pět zápasů za New York Rangers. V uplynulém ročníku přidal dalších 28 startů a připsal si pět asistencí. Teď bude hrát za Olomouc, přestože to vypadalo, že půjde do Komety, kde už dříve extraligu okusil. Foto: Profimedia.cz
 Filip Hronek (Mountfield HK)  - Pořádné eso ulovili v Hradci Králové, kam přišel Filip Hronek. Dvaadvacetiletý obránce, který je považován za nejlepšího českého beka v NHL, by měl Mountfieldu hodně pomoct. V uplynulém ročníku NHL posbíral v barvách Detroitu 31 (9+22) bodů. Foto: Profimedia.cz
 David Kaše (Energie Karlovy Vary)  - Do NHL v minulém ročníku premiérově nakoukl taky David Kaše, který odehrál šest zápasů za Philadelphii a vstřelil i svůj první gól. Třiadvacetiletý útočník si extraligu dříve zahrál v chomutovských barvách, teď ale působí v Karlových Varech. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Martin Kaut (Dynamo Pardubice)  - V extralize se nakonec objeví také Martin Kaut, jenž se po dvou letech vrátil do Pardubic. Dvacetiletý útočník v uplynulém ročníku odehrál devět zápasů za Colorado, které mu v příští sezoně chce dát ještě více prostoru. I proto vedení Avalanche nechtělo Kauta do Pardubic pustit, vedení Dynama jeho přesun ale nakonec dotáhlo do zdárného konce. Foto: Profimedia.cz
7
Fotogalerie

Loni hráli v NHL, teď jsou v extralize. Podívejte se, která esa se vrátila domů

Ve čtvrtek startuje nový ročník Tipsport extraligy. Do akce přitom půjde i několik posil, které v uplynulé sezoně zasáhly i do NHL.

Bez názvu.jpg

V NHL finišují boje o Stanley Cup, ovšem kdy začne další ročník, to v tuto chvíli nikdo neví. Zámořské kluby proto pustily některé své hráče do Evropy, z čehož těží i Tipsport extraliga. Jména šesti českých hokejistů, kteří si v uplynulém ročníku zahráli v NHL a teď jsou zpátky doma, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Libor Hájek (HC Olomouc)

Libor Hájek NYR 19.jpg

Dvaadvacetiletý bek si odbyl premiéru v NHL v sezoně 2018/19, kdy odehrál pět zápasů za New York Rangers. V uplynulém ročníku přidal dalších 28 startů a připsal si pět asistencí. Teď bude hrát za Olomouc, přestože to vypadalo, že půjde do Komety, kde už dříve extraligu okusil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 7

Filip Hronek (Mountfield HK)

Filip Hronek Detroit 20.jpg

Pořádné eso ulovili v Hradci Králové, kam přišel Filip Hronek. Dvaadvacetiletý obránce, který je považován za nejlepšího českého beka v NHL, by měl Mountfieldu hodně pomoct. V uplynulém ročníku NHL posbíral v barvách Detroitu 31 (9+22) bodů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 7

David Kaše (Energie Karlovy Vary)

David Kaše KV Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Do NHL v minulém ročníku premiérově nakoukl taky David Kaše, který odehrál šest zápasů za Philadelphii a vstřelil i svůj první gól. Třiadvacetiletý útočník si extraligu dříve zahrál v chomutovských barvách, teď ale působí v Karlových Varech.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Martin Kaut (Dynamo Pardubice)

Martin Kaut Colorado gól.jpg

V extralize se nakonec objeví také Martin Kaut, jenž se po dvou letech vrátil do Pardubic. Dvacetiletý útočník v uplynulém ročníku odehrál devět zápasů za Colorado, které mu v příští sezoně chce dát ještě více prostoru. I proto vedení Avalanche nechtělo Kauta do Pardubic pustit, vedení Dynama jeho přesun ale nakonec dotáhlo do zdárného konce.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Roman Polák (Vítkovice Ridera)

Roman Polák Dallas.jpg

Velký návrat hlásí i Vítkovice, jejichž dres po letech zase oblékl Roman Polák. Čtyřiatřicetiletý bek, jenž v NHL nastupoval za St. Louis, San Jose či Toronto, ještě letos hájil barvy Dallasu, který se dostal do finále Stanley Cupu. Polák se ale místo toho chystá na extraligový start s Vítkovicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 7

Filip Zadina (Oceláři Třinec)

Filip Zadina Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý útočník se v extralize objevil už v sezoně 2015/16, kdy nastupoval za Pardubice. Poslední tři roky byl v zámoří a v uplynulé sezoně odehrál 28 zápasů za Detroit. Do statistik si připsal osm branek, sedm asistencí a teď si od něj hodně slibují v Třinci.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud