Litvínovský klenot. 4 významné milníky, na které letos dosáhl šestnáctiletý Jan Myšák

Litvínovští letos nezažili moc dobrou sezonu. Verva těsně nepostoupila do předkola play-off a musela tak hrát ve skupině o udržení. Velkým plusem je ale „objevení“ Jana Myšáka.

Litvínov měl v kádru Jakuba Petružálka, z Komety získal Lukáše Kašpara, velkou pozornost však poutal také teprve šestnáctiletý Myšák. Talentovaný mládežnický reprezentační útočník má před sebou velmi zajímavou kariéru. Už letos dosáhl na několik milníků. Více se o nich dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Nejmladší hráč Litvínova

Jan Myšák Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Nejmladším hráčem, který se v litvínovském dresu objevil v extraligovém utkání, byl dlouho Robert Reichel. Rekord olympijského šampiona z Nagana až v letošním ročníku prolomil právě Myšák, jenž byl během premiérového extraligového utkání o sedm dní mladší.

Myšák si první start připsal v zářijovém duelu proti Mladé Boleslavi. V den utkání, které Verva vyhrála 4:3, mu bylo 16 let, dva měsíce a 20 dní. V základní části nakonec nastoupil ještě k dalším 30 zápasům a šest startů přidal v play-out.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Druhý nejmladší střelec extraligy

Jan Myšák Sparta Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Na první extraligový gól talentovaný útočník moc dlouho nečekal. Trefil se už ve svém třetím startu do sítě Pardubic, když dostal dobru přihrávku od Františka Lukeše a v úniku překonal Ondřeje Kacetla. Tehdy mu bylo 16 let a 89 dní. V nižším věku dal extraligový gól jen Rostislav Olesz (16 let a 11 dní). Myšák základní část uzavřel s bilancí tří gólů a čtyř nahrávek.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Vítěz kanadského bodování play-out

Jan Myšák 2 Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Litvínov si místo bojů v play-off zahrál ve skupině o udržení. Všechny týmy, které v play-out hrály, dávaly příležitost také mladým hráčům. Myšák mezi nimi však exceloval. V šesti zápasech dal pět gólů, přidal čtyři nahrávky a ovládl kanadské bodování této fáze soutěže.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Nejmladší kapitán v extralize

Jan Myšák kapitán Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Myšákovi se věští velká budoucnost. V Litvínově si toho jsou vědomi a na konci sezony se mu za jeho výkony odvděčili. V posledním duelu ročníku byl šestnáctiletý útočník dokonce kapitánem Vervy a stal se nejmladším kapitánem v extraligové historii. V den zápasu mu bylo 16 let a 273 dní.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud