Ondřej Čelůstka
 Dávid Hancko
 Martin Vitík
 David Lischka
5
Fotogalerie

Lischka dovnitř, Štetina ven. 5 stoperů, se kterými Sparta půjde do zimní přípravy

Sparta zakončila podzimní část Fortuna ligy na třetím místě. Tým trenéra Pavla Vrby tak stále zůstává ve hře o titul, otázkou ale zůstává, jak bude na jaře vypadat stoperská dvojice rudého týmu.

Nečekejte žádné drastické změny, Sparta však bude na přestupovém trhu aktivní. Už teď je jistý odchod stopera Lukáše Štetiny, na Letné se v přípravě bude ale hlásit pět dalších stoperů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Filip Panák 

GetFile (21).jpg

Na začátku sezony byl vinou dlouhodobého zranění mimo hru. Filip Panák ale vytrval, na podzim si odbyl premiéru v rudém dresu a parádními výkony si dokonce řekl o pozvánku do reprezentace. Šestadvacetiletý bek by měl být i na jaře sparťanským stoperem číslo jedna. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Ondřej Čelůstka 

GetFile (18).jpg

Dvaatřicetiletý Ondřej Čelůstka odehrál velmi dobrý evropský šampionát, na podzim ale i vinou náročného programu laboroval se zdravotními problémy. V aktuálním ročníku stihl jen šest startů, na jaro by měl být ale opět fit. Bude usilovat o místo v sestavě. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Dávid Hancko 

GetFile (20).jpg

Slovenského reprezentanta aktuálně trápí zdravotní problémy, začátek jarní části sezony by měl ale stihnout. Dávid Hancko má pevný flek ve sparťanské sestavě, ve které se během podzimu objevoval nejčastěji na levém kraji obrany. Pražanům se ale během zimy vrátí Dán Casper Højer, a tak by se Hancko mohl přemístit na stopera. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Martin Vitík 

GetFile (19).jpg

V loňské sezoně si odbyl debut v domácí i evropské soutěži a fotbalovou veřejnost zaujal velmi dobrými výkony. Jenže letos jeho rozlet trenér Vrba přibrzdil a Martin Vitík byl v sestavě Sparty jen třikrát. V posledním duelu s Hradcem Králové už ale nastoupil v základu, odehrál velmi dobrý zápas a v zimě bude bojovat o svou pozici. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

David Lischka 

GetFile (17).jpg

Toto se nečekalo. Čtyřiadvacetiletý stoper působil během podzimu v Baníku a čekalo se, že v Ostravě zůstane natrvalo. Sparta si ho však nyní stahuje zpátky z hostování a David Lischka bude bojovat o místo na Letné.

Ve Spartě působil už v sezoně 2019/20, kdy si budoval dobrou pozici. Pak ale udělal několik chyb, loni si připsal jen pět startů a letos už byl v Baníku. Tam s ním byli nadmíru spokojení, teď ale budou muset hledat náhradu. Bude zajímavé sledovat, zda se Lischka ve Spartě prosadí... 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud