Alexander Bah  Pokud někdo ze Slavie může v létě odejít vstříc lukrativnímu zahraničnímu angažmá, pak je to právě on. Alexander Bah odehrál proti Spartě další parádní partii a znovu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pravý bek z Dánska jednou skvěle našel Sora a poté zase Lingra, který otevřel skóre.
 David Hovorka  Kvůli vážnému zranění nehrál dlouhých třináct měsíců. Vrátil se v nejtěžší možné situaci a nastoupil v derby, rychle si však vzpomněl na své předešlé výkony a patřil k nejvýraznějším postavám derby. David Hovorka dirigoval své spoluhráče a hodně vedle něj vyrostl i Aiham Ousou. Hovorkův comeback sešívané nakopl, na hřišti byl králem.
 David Jurásek  Ligu začal hrát až v této sezoně, první starty sbíral v Mladé Boleslavi a už v zimě se přesunul do Slavie. Jan Bořil je dlouhodobě zraněný, Oscar byl v úvodu jara mimo hru kvůli karetnímu trestu, a tak David Jurásek šel rovnou do akce. Jednadvacetiletý bek se však nezalekl a rychle se stal jednou z opor. V derby vymazal hostujícího Lukáše Haraslína, sám pálil do tyče a pak ještě parádně vyslal Stanislava Tecla.
 Ondřej Lingr  Slavia v zimě přišla o Nicolae Stancia, má však Ondřeje Lingra! Bývalý karvinský univerzál zraje jako víno a v derby dal už svůj jedenáctý gól v sezoně. Proti Spartě se trefil už potřetí, potom ještě skvěle našel Sora. Třiadvacetiletý Lingr hraje v reprezentační formě.
5
Fotogalerie

Lingr zraje pro reprezentaci, Hovorka je král. 5 hráčů Slavie, kteří řídili výhru nad Spartou

Nedělní derby ovládla Slavia. Sešívaní doma porazili Spartu 2:0 a svého rivala nejspíš dostali ze hry o titul. Sami přitom odehráli velmi dobrý zápas.

Slavia měla Spartě co vracet. Sešívaní však náročný úkol zvládli a nedělní derby bylo jasně v jejich režii. Domácí odehráli velmi dobrý zápas a slaví zasloužené vítězství. Jména pěti hráčů Slavie, které lze označit za krále derby, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ondřej Kolář

profimedia-0664074551.jpg

Během podzimu se ve slávistické bráně zabydlel Aleš Mandous, jenž vytlačil Ondřeje Koláře mezi náhradníky. Kolář ale tvrdě maká dál, trenéři sešívaného týmu na něj pějí slova chvály, a tak mu v derby dali šanci. Na jaře byl v akci teprve podruhé, opět ale vychytal čisté konto. Moc práce neměl, působil však ohromně klidně i jistě a co měl, to pochytal. Stane se znovu jedničkou?

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Alexander Bah

GetFile - 2022-03-07T105115.582.jpg

Pokud někdo ze Slavie může v létě odejít vstříc lukrativnímu zahraničnímu angažmá, pak je to právě on. Alexander Bah odehrál proti Spartě další parádní partii a znovu patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Pravý bek z Dánska jednou skvěle našel Sora a poté zase Lingra, který otevřel skóre.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

David Hovorka

profimedia-0587502862.jpg

Kvůli vážnému zranění nehrál dlouhých třináct měsíců. Vrátil se v nejtěžší možné situaci a nastoupil v derby, rychle si však vzpomněl na své předešlé výkony a patřil k nejvýraznějším postavám derby. David Hovorka dirigoval své spoluhráče a hodně vedle něj vyrostl i Aiham Ousou. Hovorkův comeback sešívané nakopl, na hřišti byl králem.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

David Jurásek

profimedia-0666631827.jpg

Ligu začal hrát až v této sezoně, první starty sbíral v Mladé Boleslavi a už v zimě se přesunul do Slavie. Jan Bořil je dlouhodobě zraněný, Oscar byl v úvodu jara mimo hru kvůli karetnímu trestu, a tak David Jurásek šel rovnou do akce. Jednadvacetiletý bek se však nezalekl a rychle se stal jednou z opor. V derby vymazal hostujícího Lukáše Haraslína, sám pálil do tyče a pak ještě parádně vyslal Stanislava Tecla.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Ondřej Lingr

profimedia-0658326395.jpg

Slavia v zimě přišla o Nicolae Stancia, má však Ondřeje Lingra! Bývalý karvinský univerzál zraje jako víno a v derby dal už svůj jedenáctý gól v sezoně. Proti Spartě se trefil už potřetí, potom ještě skvěle našel Sora. Třiadvacetiletý Lingr hraje v reprezentační formě.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud