Ligový hit Fortune Bassey. 4 kluby, do kterých by v zimě mohl zamířit kanonýr z Nigérie

Před rokem byl velkým ligovým hitem Abdallah Sima ze Slavie. Tentokrát je v kurzu Fortune Bassey, který (zatím) hraje za České Budějovice.

Třiadvacetiletý nigerijský útočník nastřílel během podzimu už devět branek a je pravděpodobné, že v zimě z Českých Budějovic odejde. Kam by mohly vést jeho kroky? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 5

Slavia Praha 

GetFile (10).jpg

Nejvážnějším zájemcem o zisk Basseyho služeb je Slavia, která, zdá se, nigerijského útočníka taky nakonec přivede. Sešívaní navázali s Dynamem spolupráci a o to více by měla být jeho cesta do Edenu snadnější. Společně s ním by mohl odejít z jihu Čech do Prahy ukrajinský stoper Maksym Taloverov. 

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Sparta Praha 

GetFile (11).jpg

Dokud však není nic podepsáno, může se stát cokoliv. S příchodem nigerijského útočníka totiž byla spojována taky Sparta, která bude na přestupovém trhu, stejně jako Slavia, aktivní. Letenští však stojí rovněž o příchod Tomáše Čvančary z Jablonce, který by se ve Spartě nakonec mohl skutečně objevit. Zatímco Bassey by měl odejít do Slavie. 

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Viktoria Plzeň 

GetFile (12).jpg

Nebo bude všechno nakonec jinak? Jméno Bassey bylo spojováno i s Plzní, která se zřejmě musí připravit na letní odchod francouzského kanonýra Jeana-Davida Beauguela. Viktorka prohání Slavii v bitvě o titul a taky na jaře bude chtít hrát nahoře. Západočeši ovšem nejsou v optimální finanční kondici a na přestupovém trhu budou mít složitou pozici. I proto by měl mít Bassey blíže do Edenu. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Ferencvárosi TC

GetFile (13).jpg

Fortuna Bassey bude pravděpodobně pokračovat v české lize, ovšem pozor, je tady i (minimálně) jedna zajímavá nabídka ze zahraničí. Konkrétně z Ferencvárose, který je aktuálně druhým týmem maďarské soutěže. Ferencváros už v létě připravil Slavii o šanci zabojovat o Ligu mistrů, povede se mu vyfouknout i vytipovanou posilu? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud