Ladislav Almási (Baník)  Předešlá cena: 1 mil. eur Současná cena: 1,7 mil. eur Slovenský reprezentační útočník má za sebou premiérovou ligovou sezonu, kterou zvládl na výbornou. Třiadvacetiletý snajpr během ní v dresu Baníku nasázel 16 branek a stal se jedním z nejlepších ligových střelců. Svými výkony zaujal i Slavii, zřejmě však zůstane v Ostravě.

Ladislav Almási (Baník)
Předešlá cena: 1 mil. eur
Současná cena: 1,7 mil. eur Slovenský reprezentační útočník má za sebou premiérovou ligovou sezonu, kterou zvládl na výbornou. Třiadvacetiletý snajpr během ní v dresu Baníku nasázel 16 branek a stal se jedním z nejlepších ligových střelců. Svými výkony zaujal i Slavii, zřejmě však zůstane v Ostravě.

 Martin Vitík (Sparta)  Předešlá cena: 1,5 mil. eur Současná cena: 2,2 mil. eur Velký příslib sparťanské sestavy. V úvodu uplynulé sezony sice nedostával tolik prostoru, devatenáctiletý stoper se ale postupně do základní sestavy vrátil. V lize naskočil do 17 duelů a dal dvě branky.
 Jindřich Staněk (Plzeň)  Předešlá cena: 1,5 mil. eur Současná cena: 3 mil. eur V Plzni definitivně připravil o místo zkušenějšího Aleše Hrušku a vypracoval se do role zřejmě nejlepšího ligového gólmana. Šestadvacetiletý Jindřich Staněk se dostal i do reprezentace a určitě zaujal taky kluby ze zahraničí. Zdá se ale, že ve Viktorce ještě zůstane.
 Ondřej Lingr (Slavia)  Předešlá cena: 2 mil eur Současná cena: 3,5 mil. eur Během uplynulé sezony udělal obrovský skok. Ondřej Lingr sice chodil do hry i z lavičky náhradníků, přesto dal za Slavii 14 ligových gólů. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál se dostal i do reprezentace.
 Yira Sor (Slavia)  Předešlá cena: 500 tis. eur Současná cena: 2,2 mil. eur Jeden z objevů letošní sezony. Jednadvacetiletý Yira Sor se blýskl během podzimu v Baníku a v zimě přestoupil do Slavie. V lize dal sice rychlonohý Nigerijec jediný gól, zářil ale v Konferenční lize. Sešívaní jeho nákupem, za který dali okolo 30 milionů korun, rozhodně neprohloupili.
5
Fotogalerie

Ligové komety. 5 hráčů, kterým portál TransferMarkt nejvíc zvedl tržní ceny

Portál transfermarkt.de aktualizoval tržní ceny fotbalistů. Zajímavé věci se děly i na půdě Fortuna ligy.

O jeden milion eur vzrostly tržní ceny Adama Hložka, Jeana-Davida Beauguela nebo Alexandera Baha, ti všichni ale v létě z Fortuna ligy odešli. Portál transfermarkt.de však zvedl ceny i dalším hráčům. Jména pěti z nich, jejichž tržní hodnoty šly nejvíc nahoru, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Ladislav Almási (Baník)

Ladislav Almási Baník 22.jpg

Předešlá cena: 1 mil. eur
Současná cena: 1,7 mil. eur

Slovenský reprezentační útočník má za sebou premiérovou ligovou sezonu, kterou zvládl na výbornou. Třiadvacetiletý snajpr během ní v dresu Baníku nasázel 16 branek a stal se jedním z nejlepších ligových střelců. Svými výkony zaujal i Slavii, zřejmě však zůstane v Ostravě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Martin Vitík (Sparta)

Martin Vitík Sparta Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Předešlá cena: 1,5 mil. eur
Současná cena: 2,2 mil. eur

Velký příslib sparťanské sestavy. V úvodu uplynulé sezony sice nedostával tolik prostoru, devatenáctiletý stoper se ale postupně do základní sestavy vrátil. V lize naskočil do 17 duelů a dal dvě branky. Je příslibem i pro reprezentaci.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jindřich Staněk (Plzeň)

Jindřich Staněk Plzeň Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Předešlá cena: 1,5 mil. eur
Současná cena: 3 mil. eur

V Plzni definitivně připravil o místo zkušenějšího Aleše Hrušku a vypracoval se do role zřejmě nejlepšího ligového gólmana. Šestadvacetiletý Jindřich Staněk se dostal i do reprezentace a určitě zaujal taky kluby ze zahraničí. Zdá se ale, že ve Viktorce ještě zůstane.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Ondřej Lingr (Slavia)

Ondřej Lingr Slavia.jpg

Předešlá cena: 2 mil eur
Současná cena: 3,5 mil. eur

Během uplynulé sezony udělal obrovský skok. Ondřej Lingr sice chodil do hry i z lavičky náhradníků, přesto dal za Slavii 14 ligových gólů. Třiadvacetiletý ofenzivní univerzál se dostal i do reprezentace.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Yira Sor (Slavia)

Yira Sor Slavia.jpg

Předešlá cena: 500 tis. eur
Současná cena: 2,2 mil. eur

Jeden z objevů letošní sezony. Jednadvacetiletý Yira Sor se blýskl během podzimu v Baníku a v zimě přestoupil do Slavie. V lize dal sice rychlonohý Nigerijec jediný gól, zářil ale v Konferenční lize. Sešívaní jeho nákupem, za který dali okolo 30 milionů korun, rozhodně neprohloupili.

Doporučujeme

Články odjinud