3. – 4. Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur  Talentovaný stoper Dávid Hancko odehrál v české lize tři sezony. Nejprve byl ve Spartě jen na hostování z italské Fiorentiny, to se ovšem v létě 2021 změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze slovenského reprezentačního beka udělalo v tu chvíli jednu z nejdražších posil v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici a Sparta na jeho výkonech hodně stála. Bylo jen otázkou času, než se přestěhuje na známější adresu. V 76 ligových střetnutích dal 14 gólů a zaznamenal osm nahrávek. Podle portálu TransferMarkt byl suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize. Předloni v srpnu ho za šest milionů eur získal Feyenoord Rotterdam, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026. Nyní už je podle portálu TransferMarkt jeho hodnota skoro šestkrát vyšší a činí 35 milionů eur.

3. – 4. Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur
Talentovaný stoper Dávid Hancko odehrál v české lize tři sezony. Nejprve byl ve Spartě jen na hostování z italské Fiorentiny, to se ovšem v létě 2021 změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze slovenského reprezentačního beka udělalo v tu chvíli jednu z nejdražších posil v klubové historii. Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici a Sparta na jeho výkonech hodně stála. Bylo jen otázkou času, než se přestěhuje na známější adresu. V 76 ligových střetnutích dal 14 gólů a zaznamenal osm nahrávek. Podle portálu TransferMarkt byl suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize. Předloni v srpnu ho za šest milionů eur získal Feyenoord Rotterdam, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026. Nyní už je podle portálu TransferMarkt jeho hodnota skoro šestkrát vyšší a činí 35 milionů eur.

Liga plná „běhajících ranců peněz“. Toto jsou 4 nejdražší fotbalisté v holandské Eredivisie

Nizozemská fotbalová nejvyšší soutěže je považována za nástupní stanici k angažmá v některé ze pěti nejlepších evropských lig. V Eredivisie vyzrává spousta mimořádně talentovaných hráčů, kteří jednou mohou být světovými superhvězdami.

Holandsko je země fotbalu zaslíbená a místní fotbalové akademie mají špičkovou úroveň i pověst. Vyrostla v nich spousta fotbalistů, kteří později ohromovali svět a další generaci tam vyzrávají právě nyní. V nejvyšší soutěži – Eredivisie – najdeme nemálo talentovaných borců, jejich tržní cena je postavena hodně vysoko. Kvarteto těch nejhodnotnějších najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

3. – 4. Dávid Hancko (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur

Dávid Hancko-Feyenoord (2).jpg

Talentovaný stoper Dávid Hancko odehrál v české lize tři sezony. Nejprve byl ve Spartě jen na hostování z italské Fiorentiny, to se ovšem v létě 2021 změnilo v přestup, za který Pražané zaplatili přibližně 64 milionů korun, což ze slovenského reprezentačního beka udělalo v tu chvíli jednu z nejdražších posil v klubové historii.

Hancko si na Letné vybudoval velmi slušnou pozici a Sparta na jeho výkonech hodně stála. Bylo jen otázkou času, než se přestěhuje na známější adresu. V 76 ligových střetnutích dal 14 gólů a zaznamenal osm nahrávek. Podle portálu TransferMarkt byl suverénně nejdražším stoperem ve Fortuna lize. Předloni v srpnu ho za šest milionů eur získal Feyenoord Rotterdam, s nímž podepsal smlouvu do roku 2026. Nyní už je podle portálu TransferMarkt jeho hodnota skoro šestkrát vyšší a činí 35 milionů eur.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

3. – 4. Lutsharel Geertruida (Feyenoord Rotterdam) – 35 milionů eur

Lutsharel Geertruida.jpg

Feyenoord fotbalisty umí vychovávat i dobře prodávat. Jedním z mladých odchovanců, na kterém může rotterdamský klub brzy pořádně vydělat, je třiadvacetiletý obránce Lutsharel Geetruida. Člen všech mládežnických reprezentačních výběrů Oranjes už má na kontě také šest střetnutí v seniorském národním týmu a jeho tržní hodnota letí rychle nahoru. Ještě v listopadu roku 2022 činila 12 milionů eur, dnes je trojnásobně vyšší. Loni v létě se o jeho podpis čile zajímaly německé kluby, především Lipsko a Bayern Mnichov, ale zatím zůstává věrný Rotterdamu. To by se ale v létě mohlo změnit. Smlouvu s Feyenoordem má podepsanou do roku 2025.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

2. Johan Bakayoko (PSV Eindhoven) – 40 milionů eur

Johan Bakayoko.jpg

Dvacetiletý belgický talent Johan Bakayoko prošel akademiemi Brugg, Mechelenu, Anderlechtu a od roku 2019 vyrůstá v Eindhovenu. Šikovný útočník se skvěle etabloval v nejvyšší nizozemské lize už v minulém ročníku, v němž zaznamenal pět gólů ve 23 zápasech. V současné sezoně se trefil čtyřikrát v 19 utkáních a navíc si zapsal do statistik osm asistencí. Bakayoko je typem moderního, naprosto komplexního fotbalisty. Skvěle drží míč, dokonale přihrává a je technicky velmi vyspělý. Nechybí mu kreativita a dobrá koncovka. Momentálně je jeho cenovka na 40 milionech eur, ale brzy může šplhat o hodně výš.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

1. Santiago Giménez (Feyenoord Rotterdam) – 50 milionů eur

Santiago Giménez.jpg

Ofenzivní zabiják. Tak by mohla znít v aktuální sezoně přezdívka mexického ptočníka Santiaga Giméneze. Dvaadvacetiletý borec je k nezastavení a v 19 ligových utkáních už nasázel 19 branek a na další čtyři přihrál. V Holandsku působí druhým rokem a patří k největším hvězdám soutěže. O tom, že jde o velmi žádané fotbalové zboží, svědčí počet uchazečů o jeho podpis. Loni mu nadbíhali skauti Interu Milán a Arsenalu, v lednovém přestupní období se ho snažili získat do Tottenhamu a West Hamu United. Zatím zůstává v Nizozemí, ale v létě by mohl za pořádný balík zamířit do některého velkoklubu. Za méně než 50 milionů eur to ale určitě nebude.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud