Lukáš Hejda   Je kapitánem plzeňského týmu, který loni dovedl k titulu. V Lize mistrů se ale ukázalo, kde je jeho strop. Lukáš Hejda byl na hřišti 513 minut, nejvíc z celého kádru, vizitka čtyřiadvaceti inkasovaných branek jde ale i za ním. Na slavné protivníky nestačil. 
 Luděk Pernica   To, co stačí na ligu, je na konkurenci s nejlepšími evropskými celky málo. Luděk Pernica odehrál po boku parťáka Hejdy většinu minut, ani on si ale se světovými esy soupeřů mnohdy nevěděl rady. U řady branek neměl úplně čisté svědomí. 
 Pavel Bucha   Čtyřiadvacetiletý záložník měl být herně jinde. Měl velmi dobrou sezonu 2020/21, jeho jméno bylo spojováno s reprezentací i s Manchesterem City, na evropské scéně však nestíhal. Ze svých ofenzivních kvalit neukázal téměř nic, Viktorka od něj potřebovala úplně něco jiného. Navíc se nechal vyloučit v domácím duelu s Interem Milán. 
 Lukáš Kalvach   Je považován za jednoho z nejlepších českých defenzivních záložníků. Bývá spojován s odchodem do zahraničí, nakoukl i do reprezentace. Na ligové scéně podává velmi dobré výkony, v Evropě ale nestačil. Rychlost a kvalita týmů, kterým Lukáš Kalvach čelil, byla jinde. 
5
Fotogalerie

Liga mistrů odhalila plzeňské limity. 5 klíčových hráčů Viktorky, kteří v Evropě selhali

Plzeň postoupila do základní skupiny Ligy mistrů, v té ale nezískala ani bod. Na slavné evropské kluby absolutně nestačila.

Bylo velkým úspěchem, když se Viktorka dostala do skupiny Ligy mistrů. Poté, co vyfasovala Bayern, Inter a Barcelonu, bylo ale jasné, že ji čeká těžká práce. Plzeň nakonec všech šest zápasů prohrála a schytala řadu výprasků. Soutěž odhalila plzeňské limity. A v dobré formě nezastihla ani pět jinak klíčových hráčů západočeského týmu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Milan Havel 

Milan Havel Plzeň 21 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na ligové scéně předvádí dobré výkony, které ho vynesly až do reprezentace. Za národní tým Milan Havel odehrál už několik důležitých zápasů, ani jeden mu ale příliš nevyšel. A podobně si počínal i na půdě Ligy mistrů. Hodně chyboval, hře Viktorky příliš nepomohl, i když měl patřit k oporám. 

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Hejda 

Lukáš Hejda Plzeň 22 Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Je kapitánem plzeňského týmu, který loni dovedl k titulu. V Lize mistrů se ale ukázalo, kde je jeho strop. Lukáš Hejda byl na hřišti 513 minut, nejvíc z celého kádru, vizitka čtyřiadvaceti inkasovaných branek jde ale i za ním. Na slavné protivníky nestačil. 

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Luděk Pernica 

Luděk Pernica Plzeň 22.jpg

To, co stačí na ligu, je na konkurenci s nejlepšími evropskými celky málo. Luděk Pernica odehrál po boku parťáka Hejdy většinu minut, ani on si ale se světovými esy soupeřů mnohdy nevěděl rady. U řady branek neměl úplně čisté svědomí. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Pavel Bucha 

profimedia-0734980062.jpg

Čtyřiadvacetiletý záložník měl být herně jinde. Měl velmi dobrou sezonu 2020/21, jeho jméno bylo spojováno s reprezentací i s Manchesterem City, na evropské scéně však nestíhal. Ze svých ofenzivních kvalit neukázal téměř nic, Viktorka od něj potřebovala úplně něco jiného. Navíc se nechal vyloučit v domácím duelu s Interem Milán. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Lukáš Kalvach 

profimedia-0734697087.jpg

Je považován za jednoho z nejlepších českých defenzivních záložníků. Bývá spojován s odchodem do zahraničí, nakoukl i do reprezentace. Na ligové scéně podává velmi dobré výkony, v Evropě ale nestačil. Rychlost a kvalita týmů, kterým Lukáš Kalvach čelil, byla jinde. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud