Liga mistrů nebo důchod? 4 zkušení hráči Plzně, kterým po sezoně končí smlouva

Viktorka suverénně kráčí k titulu a třetí účasti v Lize mistrů. Po sezoně se ale nejspíš bude muset vypořádat s odchodem Michaela Krmenčíka a ve hvězdách je také budoucnost několika klíčových opor.

Kádr Plzně se přes zimu téměř nezměnil. Jakub Řezníček zamířil do Olomouce, odkud přišel vytáhlý útočník Tomáš Chorý, který by měl nahradit snajpra Krmenčíka. Vedení Viktorky však řeší také budoucnost čtyř zkušených hráčů, kterým po sezoně končí smlouva. Vydají se do sportovního důchodu, nebo si znovu zahrají Ligu mistrů? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

David Limberský (34 let)

David Limberský 3.jpg

Je mu už 34 let, končit ale ještě nehodlá. Stále patří k oporám a nejlepším hráčům Viktorky, která by mu měla nabídnout novou smlouvu. David Limberský byl u všech významných momentů v novodobé plzeňské historii a vidina další účasti v Lize mistrů je pro něj nesmírně lákavá. V letošní sezoně naskočil do jedenácti ligových zápasů, s jedinou výjimkou byl pokaždé v základu. Plzeň za něj zatím nemá náhradu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 5

Andreas Ivanschitz (34 let)

Andreas Ivanschitz Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Hrával za Rapid Vídeň, Salcburk, Panathinaikos, více než sto zápasů odehrál v Bundeslize, působil také ve Španělsku a zámořské MLS. S touto vizitkou přišel bývalý kapitán rakouské reprezentace před rokem do Plzně, v české soutěži se ale příliš neprosadil. Na jaře dal sice v osmi zápasech tři góly, na podzim ale naskočil do hry na pouhých 18 minut a očekává se jeho odchod. Kdyby netrval na dodržení smlouvy, už by byl pryč.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Milan Petržela (34 let)

David Limberský Petržela Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Už několikrát se zdálo, že je na odchodu, že už pro něj v Plzni nebude místo. Jenže Milan Petržela, kterému po sezoně bude už 35 let, pokaždé přesvědčil o svých kvalitách a zůstal na západě Čech. Bývalý reprezentační záložník pravidelně nastupuje i letos, v lize má na kontě 13 startů a stále je nesmírně platný. V Lize mistrů se bude jeho herní styl ještě hodit.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Marek Bakoš (34 let)

Marek Bakoš Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Plzeň v létě koupila Jakuba Řezníčka, který měl na hrotu doplňovat Michaela Krmenčíka, jenže robustní útočník se neprosadil a odešel do Olomouce. Zato Marek Bakoš svou pozici udržel a v lize naskočil do deseti duelů.

V základní sestavě byl jen dvakrát, jeho role v kádru Viktorky je ale jiná a kouč Vrba ví, že se na něj může spolehnout. Plzeň sice přivedla Tomáše Chorého, očekává se ale Krmenčíkův odchod, a Bakoš by tak v týmu ještě mohl pokračovat.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud