Tomáš Hořava – 2,8 milionů eur.  Třicetiletý záložník sice zasáhl do pěti letošních zápasů Ligy mistrů, v základní sestavě ale odehrál jen první dva. Jeho cena je však stále vysoká a podle portálu transfermarkt.de se pohybuje na hranici necelých 70 milionů korun. Zaplatil by za něj však ještě někdo tak vysokou částku? Foto: Profimedia.cz
 Jan Kopic – 3,25 milionů eur.  Loňskou sezonu měl parádní a měl ohromný podíl na tom, že se Plzeň dostala do základní skupiny Ligy mistrů. Jenže část letošního ročníku promarodil, kvůli čemuž přišel o zápasy na AS Řím a Realu Madrid. Poté však začal hledat ztracenou formu a v závěrečných dvou zápasech si připsal i důležité asistence. Není divu, že jeho cena už přesáhla 80 milionů korun. Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia
 Michael Krmenčík – 4 miliony eur.  Loni byl nejlepším střelcem ligy a Plzeň smetala ze stolu jednu nabídku za druhou. Ve Viktorce zkrátka chtěli, aby jim Michael Krmenčík pomohl v Lize mistrů, plánovaný prodej měl nastat až pak. Vše začalo skvěle a reprezentační forvard dal dvě branky CSKA Moskva. Odehrál i zápasy v Římě a Madridu, jenže pak se zranil a sezona pro něj skončila. Aktuálně stojí okolo sta milionů korun, ovšem takové peníze, jako by dostala před zraněním, za něj Viktorka už nikdy neobdrží. Foto: Profimedia.cz
 Patrik Hrošovský – 4,25 milionů eur.  Dal gól na Realu Madrid a to se počítá. Patrik Hrošovský byl ale na radaru zahraničních klubů už předtím a je zřejmé, že v zimě kabinu Viktorky opustí. Na zápase proti AS Řím ho sledovali zástupci řady klubů z východu i západu. Kam odejde, to se zatím neví, jedno je ale jisté – jeho cena se dostane na hranici sta milionů korun. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Liga mistrů jim pomohla. Toto je 5 nejdražších hráčů plzeňské Viktorky

Plzeňští fotbalisté odehráli třetí sezonu v Lize mistrů, která znovu končí úspěchem v podobě postupu do Evropské ligy. Finančně tak byla opět velmi úspěšná.

Viktorka v letošní skupině získala sedm bodů, porazila CSKA Moskva i AS Řím a ukázala, že Vrbův tým stále není na odpis. Díky vystoupení v Lize mistrů se zviditelnily i opory plzeňské kabiny. Kterých pět hráčů západočeského klubu aktuálně stojí nejvíc peněz? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Lukáš Hejda – 1,75 milionů eur

Lukáš Hejda Dominik Bakeš  CNC  Profimedia.jpg

Do prvního zápasu proti CSKA Moskva sice ještě naskočil jen na závěrečné minuty, od té doby ale nechyběl na hřišti ani jednu vteřinu. V odvetě v Moskvě navíc vstřelil rozhodující gól na 2:1. Společně s Romanem Hubníkem pak vytvořil dobře fungující dvojici, která v posledním zápase vymazala i Patrika Schicka.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Tomáš Hořava – 2,8 milionů eur

Tomáš Hořava Plzeň nové.jpg

Třicetiletý záložník sice zasáhl do pěti letošních zápasů Ligy mistrů, v základní sestavě ale odehrál jen první dva. Jeho cena je však stále vysoká a podle portálu transfermarkt.de se pohybuje na hranici necelých 70 milionů korun. Zaplatil by za něj však ještě někdo tak vysokou částku?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jan Kopic – 3,25 milionů eur

Jan Kopic Ladislav Němec MAFRA Profimedia.jpg

Loňskou sezonu měl parádní a měl ohromný podíl na tom, že se Plzeň dostala do základní skupiny Ligy mistrů. Jenže část letošního ročníku promarodil, kvůli čemuž přišel o zápasy na AS Řím a Realu Madrid. Poté však začal hledat ztracenou formu a v závěrečných dvou zápasech si připsal i důležité asistence. Není divu, že jeho cena už přesáhla 80 milionů korun.

Foto: Ladislav Němec / MAFRA / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Michael Krmenčík – 4 miliony eur

Plzeň LM 2018.jpg

Loni byl nejlepším střelcem ligy a Plzeň smetala ze stolu jednu nabídku za druhou. Ve Viktorce zkrátka chtěli, aby jim Michael Krmenčík pomohl v Lize mistrů, plánovaný prodej měl nastat až pak. Vše začalo skvěle a reprezentační forvard dal dvě branky CSKA Moskva.

Odehrál i zápasy v Římě a Madridu, jenže pak se zranil a sezona pro něj skončila. Aktuálně stojí okolo sta milionů korun, ovšem takové peníze, jako by dostala před zraněním, za něj Viktorka už nikdy neobdrží.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Patrik Hrošovský – 4,25 milionů eur

Patrik Hrošovský 3.jpg

Dal gól na Realu Madrid a to se počítá. Patrik Hrošovský byl ale na radaru zahraničních klubů už předtím a je zřejmé, že v zimě kabinu Viktorky opustí. Na zápase proti AS Řím ho sledovali zástupci řady klubů z východu i západu. Kam odejde, to se zatím neví, jedno je ale jisté – jeho cena se dostane na hranici sta milionů korun.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud