Simon Deli  - V lize si vypracoval vizitku elitního stopera. Už delší čas se o něj ale zajímaly zahraniční kluby a jedné z nabídek už Simon Deli neodolal. V létě odešel do belgických Brugg, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. V belgické soutěži osmadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny odehrál 18 zápasů a dal i jeden gól. Foto: Profimedia.cz
 Alex Král  - Mladý reprezentační záložník v létě odešel za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a stal se druhým nejdražším hráčem v ligové historii. V Rusku nastupuje pravidelně, daří se mu a jeho herní vývoj jde správným směrem. Navíc se zdá být jen otázkou času, kdy se posune zase dál, okolo jednadvacetiletého Alexe Krále už totiž krouží kluby z anglické Premier League. Foto: Profimedia.cz
 Michael Ngadeu  - Dalším klíčovým hráčem, který v létě opustil Slavii, byl Michael Ngadeu, jenž zamířil do Gentu. Kamerunský stoper si v tradičním belgickém klubu rychle získal místo v sestavě a v lize zasáhl do 21 zápasů, v nichž dal tři branky. Dalších pět startů a jeden gól přidal v Evropské lize. Foto: Profimedia.cz
 Miroslav Stoch  - Tvořivý slovenský záložník byl ve Slavii, která jej získala z Fenerbahce, dva roky. V první sezoně dal čtyři góly, loni přidal 12 branek a 11 asistencí. Během jara ale přišel o své postavení v sestavě a v létě odešel do PAOK Soluň, kde už dříve hrál. V řecké lize si ale připsal jen tři starty. Foto: Profimedia.cz
6
Fotogalerie

Liga mistrů i zahřívání lavičky. Podívejte se, jak si (ne)vede pět hráčů, kteří v létě odešli ze Slavie do ciziny

Fanoušci Slavie s obavami sledovali, kdo každý z Edenu během uplynulého léta ještě odejde. Soubor trenéra Jindřicha Trpišovského totiž opustilo několik klíčových postav.

GetFile.jpg

Fotbalová Slavia se v létě musela vypořádat s řadou citelných odchodů. S touto situací se však popasovala náramně. A jak během podzimu obstáli hráči, kteří z Edenu odešli? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Simon Deli

Simon Deli Bruggy 3.jpg

V lize si vypracoval vizitku elitního stopera. Už delší čas se o něj ale zajímaly zahraniční kluby a jedné z nabídek už Simon Deli neodolal. V létě odešel do belgických Brugg, se kterými si zahrál i v Lize mistrů. V belgické soutěži osmadvacetiletý stoper z Pobřeží slonoviny odehrál 18 zápasů a dal i jeden gól.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Alex Král

Alex Král Spartak.jpg

Mladý reprezentační záložník v létě odešel za 310 milionů korun do Spartaku Moskva a stal se druhým nejdražším hráčem v ligové historii. V Rusku nastupuje pravidelně, daří se mu a jeho herní vývoj jde správným směrem. Navíc se zdá být jen otázkou času, kdy se posune zase dál, okolo jednadvacetiletého Alexe Krále už totiž krouží kluby z anglické Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Michael Ngadeu

Michael Ngadeu Gent.jpg

Dalším klíčovým hráčem, který v létě opustil Slavii, byl Michael Ngadeu, jenž zamířil do Gentu. Kamerunský stoper si v tradičním belgickém klubu rychle získal místo v sestavě a v lize zasáhl do 21 zápasů, v nichž dal tři branky. Dalších pět startů a jeden gól přidal v Evropské lize.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Miroslav Stoch

Miroslav Stoch PAOK.jpg

Tvořivý slovenský záložník byl ve Slavii, která jej získala z Fenerbahce, dva roky. V první sezoně dal čtyři góly, loni přidal 12 branek a 11 asistencí. Během jara ale přišel o své postavení v sestavě a v létě odešel do PAOK Soluň, kde už dříve hrál. V řecké lize si ale připsal jen tři starty.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jaromír Zmrhal

Jaromír Zmrhal Brescia.jpg

Člen širšího kádru reprezentace působil ve Slavii řadu let. O jeho odchodu se spekulovalo několikrát, nakonec k němu ale došlo až v létě, kdy šestadvacetiletý Jaromír Zmrhal odešel do Brescie. V Serii A však zatím zasáhl jen do šesti zápasů a na hřišti byl pouhých 92 minut.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud