Lídři z Ruska. 5 Čechů, kteří v základní části KHL posbírali nejvíc bodů

Základní část Kontinentální hokejové ligy je minulostí. Jak se v ní dařilo českým hokejistům? Tradičně o sobě dávali vědět brankáři, v produktivitě se však dařilo i českým individualitám.

Bez názvu.jpg

Hráči z KHL budou tvořit základ české reprezentace na blížícím se mistrovství světa. Je dobře, že řada z nich postoupila do play-off a stále zůstanou v hokejovém zápřahu. Ponechme ale vyřazovací boje na chvílí stranou a zůstaňme u základní části. V následujících kapitolách najdete jména pěti českých hráčů, kteří v ní posbírali nejvíc kanadských bodů.

Pokračování 2 / 6

Roman Horák (Podolsk) – 31 bodů

Roman Horák ČR.jpg

Pětadvacetiletý útočník, který v minulých letech nastupoval za Calgary a Edmonton, je už třetím rokem v Podolsku. Loni byl dokonce kapitánem a jeho role v týmu stále sílí. V aktuálním ročníku dal 16 branek, přidal 15 asistencí a pomohl týmu k postupu do play-off. V tom narazí na našlapaný Petrohrad.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Lukáš Radil (Spartak) – 33 bodů

Lukáš Radil.jpg

Moskevský Spartak neprožil dobrou sezonu. Pouze Riga, Togliatti a Novokuzněck nasbírali méně bodů. Kdo však odvedl dobrou práci, to je Lukáš Radil.

Šestadvacetiletý útočník, který odešel do Ruska před minulou sezonou z Pardubic, dal v sezoně 12 branek, přidal 21 asistencí a o bod si vylepšil loňskou produktivitu. Náramně se mu daří i v národním dresu, v němž odehrál všechny zápasy Euro Hockey Tour a s 12 body (6+6) je lídrem Jandačova souboru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Jakub Jeřábek (Podolsk) – 34 bodů

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Nejproduktivnější český obránce v soutěži. Jakub Jeřábek odešel do KHL po loňské vydařené sezoně a úspěšném světovém šampionátu z Plzně a v novém týmu se zabydlel velmi rychle. Do statistik si zapsal pět branek, přidal 29 asistencí a pomohl týmu k postupu do play-off.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 34 bodů

Tomáš Zohorna.jpg

Tomáš Zohorna má po klubové sezoně. Chabarovsk, do kterého přišel před rokem z Pardubic, totiž skončil daleko za hranicí play-off a vyřazovací boje si nezahraje. Devětadvacetiletý forvard se sebou ale může být spokojen. S 34 (13+21) kanadským body se stal druhým nejproduktivnějším Čechem v KHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Jan Kovář (Magnitogorsk) – 63 bodů

Jan Kovář Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Jan Kovář je čtvrtým rokem hráčem Magnitogorsku. Za tu dobu získal dva Gagarinovy poháry a třikrát se dostal přes 60 kanadských bodů. K 23 brankám přidal 40 asistencí a stal se sedmým nejproduktivnějším hráčem základní části KHL. Z jeho formy se těší i reprezentace, v níž se šestadvacetiletému útočníkovi letos náramně daří.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud