Tomáš Rosický - Pokud byl zdravý, byl hlavní hvězdou a kapitánem národního týmu. Jenže momentů, kdy byl zcela fit a mohl tak reprezentaci pomoct, v posledních letech už moc nebylo. Před evropským šampionátem, který v roce 2016 hostila Francie, se však stihl dát do pořádku a zasáhl do úvodních zápasů se Španěly a Chorvaty. V obou jako kapitán, proti Turecku už ale nehrál a další zápas v reprezentaci nepřidal. Foto: Profimedia.cz
 Petr Čech - Pokud Rosický nebyl fit, kapitánskou pásku od něj automaticky přebíral Petr Čech. I on národní tým přivedl na hřiště mnohokrát jako první, také jeho kariéra v reprezentaci ale po Euru ve Francii skončila. V závěrečném duelu s Turky, který Češi prohrávali, se loučil jako kapitán. Foto: Profimedia.cz
 Marek Suchý - Prvním zápasem, který Češi odehráli po nevydařeném Euru a pod novým koučem Karlem Jarolímem, byl přípravný duel s Arménií. Ten se českému týmu vydařil a vyhrál ho 3:0. Kapitánem tehdy byl Marek Suchý, jehož Jarolím dobře znal ještě ze společného působení ve Slavii. Kapitánskou pásku mu dal na ruku i v několika dalších zápasech, stejně jako později Jaroslav Šilhavý. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Sivok - Kapitánem národního týmu byl i Tomáš Sivok. Také zkušený stoper, stejně jako Suchý, vedl tým v několika kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství světa. Naposledy nastoupil s kapitánskou páskou v remízovém utkání na půdě Norska, od té doby se v reprezentaci už neobjevil. Foto: Profimedia.cz
8
Fotogalerie

Lídři s lvíčkem na prsou. Připomeňte si 7 posledních kapitánů české fotbalové reprezentace

V roce 1996 byl kapitánem stříbrného týmu na Euru v Anglii Miroslav Kadlec. O osm let později vedl rozjetou mašinu v Portugalsku Pavel Nedvěd. Kapitánskou pásku však v reprezentaci nosili i další velikáni.

Bořek Dočkal ČR kapitán Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Vést fotbalovou reprezentaci jako kapitán, to je obrovská čest. Dříve hráli s kapitánskou páskou na ruce takoví borci, jako Miroslav Kadlec, Pavel Nedvěd, Tomáš Galásek či Tomáš Ujfaluši. Víte ale, kdo jsou jejich nástupci? V následujících kapitolách najdete jména sedmi posledních reprezentačních kapitánů. Připomeňte si je.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 8

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický kapitán.jpg

Pokud byl zdravý, byl hlavní hvězdou a kapitánem národního týmu. Jenže momentů, kdy byl zcela fit a mohl tak reprezentaci pomoct, v posledních letech už moc nebylo. Před evropským šampionátem, který v roce 2016 hostila Francie, se však stihl dát do pořádku a zasáhl do úvodních zápasů se Španěly a Chorvaty. V obou jako kapitán, proti Turecku už ale nehrál a další zápas v reprezentaci nepřidal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Petr Čech

Petr Čech Euro 2012.jpg

Pokud Rosický nebyl fit, kapitánskou pásku od něj automaticky přebíral Petr Čech. I on národní tým přivedl na hřiště mnohokrát jako první, také jeho kariéra v reprezentaci ale po Euru ve Francii skončila. V závěrečném duelu s Turky, který Češi prohrávali, se loučil jako kapitán.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Marek Suchý

Marek Suchý Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Prvním zápasem, který Češi odehráli po nevydařeném Euru a pod novým koučem Karlem Jarolímem, byl přípravný duel s Arménií. Ten se českému týmu vydařil a vyhrál ho 3:0. Kapitánem tehdy byl Marek Suchý, jehož Jarolím dobře znal ještě ze společného působení ve Slavii. Kapitánskou pásku mu dal na ruku i v několika dalších zápasech, stejně jako později Jaroslav Šilhavý.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 8

Tomáš Sivok

Tomáš Sivok ČR.jpg

Kapitánem národního týmu byl i Tomáš Sivok. Také zkušený stoper, stejně jako Suchý, vedl tým v několika kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství světa. Naposledy nastoupil s kapitánskou páskou v remízovém utkání na půdě Norska, od té doby se v reprezentaci už neobjevil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Vladimír Darida

Vladimír Darida ČR.jpg

Vladimír Darida v národním týmu debutoval na Euru 2012 a od té doby si v českém výběru získal pevnou pozici. V řadě zápasů ho vedl i jako kapitán. Pásku měl na ruce například v obou kvalifikačních duelech o postup na evropský šampionát proti Anglii.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Josef Hušbauer

Josef Hušbauer ČR Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Kapitánem reprezentace byl i Josef Hušbauer. Ovšem na zápasy, kdy měl na ruce kapitánskou pásku, rád vzpomínat nebude. Poprvé to bylo v přípravném zápase na půdě Ruska, kde Češi vybouchli, prohráli 1:5 a po zápase padl trenér Jarolím. Znovu byl pak kapitánem loni v přátelském duelu proti Severními Irsku, kterému Šilhavého svěřenci podlehli doma 2:3. Krátce předtím přitom doma dokázali porazit Anglii.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 8

Bořek Dočkal

Bořek Dočkal ČR Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Po porážce v Rusku se národního týmu ujal Jaroslav Šilhavý, který si určil i nového kapitána. Tím se stal Bořek Dočkal, jenž se své role ujal parádně a na hřišti i v kabině se ukázal jako správný lídr. Jenže loni v březnu se zranil a do hry se vrátil až letos v únoru. Poslední zápas v národním týmu odehrál na konci roku 2018, kdy Čechy dovedl k výhře nad Slováky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud