Lídři reprezentace. 10 Čechů, kteří v uplynulé sezoně posbírali nejvíc bodů

Letošní reprezentační sezona byla dlouhá. Odstartovala už zářijovým Světovým pohárem a skončila teprve nedávno mistrovstvím světa. Čeští hokejisté ani na jedné akci neudělali díru do světa, to ale neznamená, že by vyloženě propadli.

Bez názvu.jpg

Čeští trenéři přivezli na mistrovství světa silný tým, v němž bylo i několik hráčů, kteří si zahráli už v září na Světovém poháru. Další objížděli turnaje Euro Hockey Tour a absolvovali dlouhou přípravu před světovým šampionátem. To se projevilo i v kanadském bodování. Jména desíti nejproduktivnějších Čechů v uplynulé reprezentační sezoně najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 11

Tomáš Zohorna

Tomáš Zohorna.jpg

Zápasy: 21
Body: 8 (4+4)

Poctivě objížděl Euro Hockey Tour, stejně jako Jan Rutta či Robin Hanzl odehrál v sezoně 21 zápasů. Byl i na mistrovství světa, loňský čtvrtfinálový gól ale bohužel nezopakoval.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 11

Petr Holík

Petr Holík.jpg

Zápasy: 13
Body: 9 (3+6)

Mistrovství světa bylo blízko, konečně si na něm měl zahrát, trenéři s ním měli zajímavé plány, Petr Holík se ale zranil a do dění na šampionátu nezasáhl. Od nové sezony bude hrát za Čerepovec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 11

Jakub Jeřábek

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Zápasy: 17
Body: 9 (4+5)

Jakub Jeřábek odehrál premiérovou sezonu v Rusku a v dresu Podolsku strávil velmi úspěšný rok. Formu potvrdil i v reprezentaci, zahrál si na druhém světovém šampionátu a už před turnajem si plácl s Montrealem. Patří ke klíčovým českým bekům.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 11

Michal Kempný

Michal Kempný ČR.jpg

Zápasy: 16
Body: 9 (4+5)

Reprezentační sezonu začal rozpačitými výkony na Světovém poháru, po kterém následovala premiérová sezona v NHL. Během ní se hodně zlepšil, nabral cenné zkušenosti, což přetavil ve vydařený šampionát. V sezoně byl nejproduktivnějším českým obráncem a v kapse má novou smlouvu od Chicaga.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 11

Roman Červenka

Roman Červenka Fribourg.jpg

Zápasy: 14
Body: 9 (5+4)

Roman Červenka patřil na mistrovství světa k nejproduktivnějším českým hráčům. V osmi zápasech dal tři góly a přidal stejný počet přihrávek, v klíčových momentech se ale nedokázal prosadit. Zahrál si i na Světovém poháru a objevil se také na Euro Hockey Tour.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 11

Roman Horák

Roman Horák ČR.jpg

Zápasy: 20
Body: 10 (4+6)

Příjemné překvapení šampionátu. Role Romana Horáka zápas od zápasu sílila a útočník Podolsku turnaj zakončil s bilancí 3+3. Že je dobře bránícím útočníkem, to se vědělo, bývalý forvard Calgary a Edmontonu ale umí být platný také v obranném pásmu soupeřů.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 11

Michal Řepík

Michal Řepík ČT.jpg

Zápasy: 15
Body: 10 (5+5)

Michal Řepík část sezony promarodil, přesunul se z Ruska zpět domů a zahrál si za Spartu, přesto stihl odehrát 15 zápasů v reprezentaci a připsat si v nich deset bodů za pět branek a stejný počet asistencí. Na šampionátu dal tři góly a brzy zřejmě zase zamíří do ciziny.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 11

Jakub Voráček

Jakub Voráček ČR.jpg

Zápasy: 16
Body: 13 (2+11)

Ofenzivní buldok z Philadelphie patřil na šampionátu k lídrům českého týmu. V osmi zápasech dal gól a přidal pět nahrávek, možná se od něj čekalo ještě o něco víc. Po gólu a asistenci přidal i na Světovém poháru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 11

Lukáš Radil

Lukáš Radil.jpg

Zápasy: 18
Body: 17 (7+10)

Hvězda reprezentační sezony, mistrovství světa mu ale nevyšlo. Lukáš Radil nastřílel před šampionátem šest branek a čekalo se, že by mohl zářit i v Paříži. V prvním duelu skóroval do sítě Kanady, pak se ale začal propadat sestavou a nakonec už téměř nehrál.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 11 / 11

Jan Kovář

Jan Kovář ČR.jpg

Zápasy: 15
Body: 17 (7+10)

Jan Kovář posbíral stejně bodů jako Lukáš Radil, odehrál však o dva zápasy méně. Centr z Magnitogorsku patří tradičně k produktivním lídrům národního týmu, což prokázal i v letošní sezoně. Na šampionátu se trefil dvakrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud