Guélor Kanga (Sparta Praha). Oproti loňskému ročníku se hodně zklidnil a letos vyfasoval jen čtyři žluté karty. Produktivní je ale stejně a v třinácti zápasech vstřelil už osm branek. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu patří ke klíčovým hráčům rudé družiny a na kontě má i tři gólové nahrávky. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jan Sýkora (FK Jablonec). Pětadvacetiletý záložník stále patří Slavii, loňské jaro ale působil na hostování v Liberci a letos je v Jablonci. Na severu Čech se mu však náramně daří a v letošní sezoně dal už pět branek, ke kterým přidal šest asistencí. Co na to pánové v Edenu? Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav). Po loňské sezoně opustil Karvinou, které teď jeho bodový přínos zatraceně schází. Zatímco slezský celek se znovu rve o záchranu, Lukáš Budínský je i po přestupu do Mladé Boleslavi při chuti. Sedmadvacetiletý záložník skóroval ve čtyřech z posledních pěti zápasů a na kontě má už šest branek, ke kterým přidal pět asistencí. Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Tomáš Souček (Slavia Praha). Ústřední postava sešívané družiny. Tomáš Souček si drží vysokou laťku a znovu se řadí mezi absolutní ligovou elitu. Přestože je „povoláním“ defenzivní záložník, zůstává hodně produktivní. Na kontě má už osm branek a tři asistence. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Lídři a opory. Toto jsou nejproduktivnější záložníci v aktuálním ročníku Fortuna ligy

Fotbalová Fortuna liga má pauzu, na podzim ale ještě pár kol nabídne. Jak se v nich bude měnit pořadí na čele individuálních statistik?

Tomáš Souček Slavia 2019 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Nejlepším střelcem mezi ligovými záložníky je Tomáš Souček ze Slavie. Jak si ale vede v tabulce celkového kanadského bodování? Jména nejproduktivnějších záložníků Fortuna ligy najdete v následujících kapitolách.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 2 / 5

Guélor Kanga (Sparta Praha)

Guélor Kanga 2019 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Oproti loňskému ročníku se hodně zklidnil a letos vyfasoval jen čtyři žluté karty. Produktivní je ale stejně a v třinácti zápasech vstřelil už osm branek. Devětadvacetiletý záložník z Gabonu patří ke klíčovým hráčům rudé družiny a na kontě má i tři gólové nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Jan Sýkora (FK Jablonec)

Jan Sýkora Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý záložník stále patří Slavii, loňské jaro ale působil na hostování v Liberci a letos je v Jablonci. Na severu Čech se mu však náramně daří a v letošní sezoně dal už pět branek, ke kterým přidal šest asistencí. Co na to pánové v Edenu?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav)

Lukáš Budínský MB Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Po loňské sezoně opustil Karvinou, které teď jeho bodový přínos zatraceně schází. Zatímco slezský celek se znovu rve o záchranu, Lukáš Budínský je i po přestupu do Mladé Boleslavi při chuti. Sedmadvacetiletý záložník skóroval ve čtyřech z posledních pěti zápasů a na kontě má už šest branek, ke kterým přidal pět asistencí.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Tomáš Souček (Slavia Praha)

Tomáš Souček derby Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Ústřední postava sešívané družiny. Tomáš Souček si drží vysokou laťku a znovu se řadí mezi absolutní ligovou elitu. Přestože je „povoláním“ defenzivní záložník, zůstává hodně produktivní. Na kontě má už osm branek a tři asistence.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud