Maksym Talovjerov (Ukrajina) Dvaadvacetiletý Maksym Talovjerov prožívá hektické období. Loni na podzim hrál ještě za České Budějovice, na jaře už ale patřil do základní sestavy Slavie a sbíral zkušenosti v Konferenční lize. V létě se však v sešívaném kádru neudržel a odešel hostovat do Liberce. Zatímco v Edenu nastupoval na postu defenzivního záložníka, pod Ještědem se stáhl zpátky na post stopera.
 Mohamed Doumbia (Pobřeží slonoviny) V lize debutoval už v sezoně 2017/18, tehdy ale hrál ještě za Duklu. S tou pak rodák z Abidžanu spadl do druhé ligy, letos v zimě ale zamířil do Liberce. Na jaře si připsal jediný start, během léta si ale vybojoval místo v sestavě a v obou letošních duelech byl v základní sestavě. Proti Teplicím se třiadvacetiletý záložník blýskl gólem a asistencí.
 Mick van Buren (Nizozemsko) Stejně jako Talovjerov v Liberci hostuje ze Slavie. A houževnatý nizozemský ofenzivní záložník či útočník se pod Ještědem uvedl parádně. V úvodním kole pomohl dobrým výkonem k výhře nad Spartou a ve druhém duelu smetl hattrickem Teplice. Devětadvacetiletý Mick van Buren je ve velké pohodě.
 Imad Rondič (Bosna a Hercegovina) Slávistickou minulost má taky Imad Rondič. Třiadvacetiletý útočník z Bosny a Hercegoviny si však za sešívané ligu nikdy nezahrál a všech 77 startů v nejvyšší soutěži zaznamenal v libereckých barvách. Loni dal čtyři góly, rok předtím dokonce šest. Letos byl v obou duelech v základu, na první zásah však ještě čeká.
5
Fotogalerie

Liberec je v čele tabulky. 5 cizinců, díky kterým Slovan letos může hrát zase nahoře

Fotbalisté Liberce prožívají parádní vstup do sezony. Ve dvou zápasech dali sedm branek, mají šest bodů a jsou v čele tabulky Fortuna ligy.

Slovan nejprve vyhrál 2:1 na Letné a pak doma smetl 5:1 Teplice. Trenér Luboš Kozel má k dispozici hodně zajímavý tým, v němž působí i řada cizinců. Jména pěti „nejzajímavějších“ z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Olivier Vliegen (Belgie)

Olivier Vliegen Liberec Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Liberec měl vždy v kádru kvalitní brankáře, což platí i tentokrát. Post jedničky si v úvodu sezony vybojoval třiadvacetiletý Olivier Vliegen z Belgie, který v dresu Slovanu debutoval v minulé sezoně, během níž si připsal pět startů. Šanci dostal i v úvodu nového ročníku a vychytal výhry na Spartě i s Teplicemi.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Maksym Talovjerov (Ukrajina)

Maksym TAlovjerov Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý Maksym Talovjerov prožívá hektické období. Loni na podzim hrál ještě za České Budějovice, na jaře už ale patřil do základní sestavy Slavie a sbíral zkušenosti v Konferenční lize. V létě se však v sešívaném kádru neudržel a odešel hostovat do Liberce. Zatímco v Edenu nastupoval na postu defenzivního záložníka, pod Ještědem se stáhl zpátky na post stopera.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Mohamed Doumbia (Pobřeží slonoviny)

Mohamed Doumbia Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V lize debutoval už v sezoně 2017/18, tehdy ale hrál ještě za Duklu. S tou pak rodák z Abidžanu spadl do druhé ligy, letos v zimě ale zamířil do Liberce. Na jaře si připsal jediný start, během léta si ale vybojoval místo v sestavě a v obou letošních duelech byl v základní sestavě. Proti Teplicím se třiadvacetiletý záložník blýskl gólem a asistencí.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Mick van Buren (Nizozemsko)

Mick van Buren Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Stejně jako Talovjerov v Liberci hostuje ze Slavie. A houževnatý nizozemský ofenzivní záložník či útočník se pod Ještědem uvedl parádně. V úvodním kole pomohl dobrým výkonem k výhře nad Spartou a ve druhém duelu smetl hattrickem Teplice. Devětadvacetiletý Mick van Buren je ve velké pohodě.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Imad Rondič (Bosna a Hercegovina)

Imad Rondič Liberec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Slávistickou minulost má taky Imad Rondič. Třiadvacetiletý útočník z Bosny a Hercegoviny si však za sešívané ligu nikdy nezahrál a všech 77 startů v nejvyšší soutěži zaznamenal v libereckých barvách. Loni dal čtyři góly, rok předtím dokonce šest. Letos byl v obou duelech v základu, na první zásah však ještě čeká.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud