Letošní sezona NHL už bude bez nich. 3 Češi, kteří se v létě vrátili ze zámoří do Evropy

Nová sezona NHL začala. I letos do jejího průběhu zasáhne řada českých hokejistů, mezi nimiž by mělo být i několik nováčků. Další hráči ale své zámořské mise ukončili.

Dostat se do NHL je hodně těžké. Ale udržet se v ní, to je snad ještě těžší. Své by o tom mohli vyprávět i tři čeští hokejisté, kteří sice v minulé sezoně v nejlepší lize světa hráli, v létě ji ale (možná už nadobro) opustili. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 4

Dmitrij Jaškin 

Dmitrij Jaškin Arizona.jpg

V sezoně 2020/21 zářil v barvách Dynama Moskva, byl jednou z hlavních hvězd KHL, a znovu zaujal pozornost i za Atlantikem. Po misích v St. Louis a Washingtonu si plácl s Arizonou, kde měl prodat svou formu z Ruska. To se ale nestalo, devětadvacetiletý útočník zasáhl i vinou zranění jen do dvanácti zápasů, ve kterých zaznamenal jedinou asistenci. Tím svou misi v zámoří uzavřel a i v situaci, která ve světě nyní panuje, se vrátil do Ruska. Dmitrij Jaškin posílil Petrohrad, čímž si zavřel dveře do národního týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Josef Kořenář 

Josef Kořenář Arizona.jpg

Do loňské sezony NHL zasáhlo osm českých brankářů. Jedním z nich byl Josef Kořenář, ten už ale v nejlepší lize světa nepokračuje. Čtyřiadvacetiletý gólman, který v minulém ročníku odchytal dva zápasy za Arizonu a o rok dříve zaznamenal deset startů v San Jose, zamířil do extraligy. Zlákala jej Sparta, kde kryje záda Jakubu Kovářovi. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Dominik Simon 

profimedia-0675838099.jpg

Do NHL odešel po povedeném mistrovství světa 2015. Dominik Simon působil několik let v Pittsburghu, kde si vybudoval dobrou pozici. Nikdy se ale nestal nepostradatelným článkem sestavy, zkoušel to taky v Calgary a na startu minulého ročníku byl zpátky u Penguins. Dalších 17 zápasů přidal v barvách Anaheimu, pak to ale v zámoří zabalil a vrátil se domů. Osmadvacetiletý útočník je od léta hráčem Sparty. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud