Carlos Dyjan de Azevedo (Baník Ostrava)  Carlos Dyjan de Azevedo prožívá životní sezonu. Ještě v létě se psalo o tom, že v Baníku skoční, tehdejší kouč ostravského celku Luboš Kozel mu ale dal důvěru a devětadvacetiletý Brazilec ji splácí na jedničku. V úterý proměnil penaltu v duelu s Mladou Boleslaví a dal už svůj desátý gól v aktuálním ligovém ročníku. Jeho maximem přitom dosud byly tři branky za sezonu...  Foto: Profimedia.cz
 Nicolae Stanciu (Slavia Praha)  V průběhu podzimu se na jeho hlavu snášela kritika, Nicolae Stanciu ale všechny umlčel a dostal se do parádní formy. Sedmadvacetiletý rumunský záložník prožívá bodově nejúspěšnější ligovou sezonu a na kontě má už 11 branek. K těm zatím přidal i pět asistencí. Pro hru Slavie je naprosto klíčový.  Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia
 Ivan Schranz (FK Jablonec)  Střelecky vysoko se nečekaně drží také Ivan Schranz. Sedmadvacetiletému slovenskému reprezentačnímu útočníkovi vyšla už loňská sezona, během níž dal devět branek v dresu Českých Budějovic. Letos je však ještě produktivnější a v barvách Jablonce skóroval už dokonce jedenáctkrát. Má formu jako hrom a trefil se ve všech třech posledních zápasech.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň)  Poté, co Plzeň na podzim přivedla Zdeňka Ondráška, přišel o místo na hřišti. Francouzský útočník se však nevzdal a i nadále trpělivě čekal na šanci. A tak, zatímco Ondráškovi se nedařilo, se Jean-David Beauguel vracel do sestavy a nyní je s jedenácti góly nejlepším kanonýrem Viktorky. Jeho dosavadním maximem je 15 branek, které nasázel v ročníku 2018/19 v barvách Zlína a Plzně.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
8
Fotogalerie

Letos pálí ostrými. 8 ligových hráčů, kteří v tomto ročníku nastříleli aspoň deset branek

O loňskou korunu pro krále ligových střelců se podělili Petar Musa s Liborem Kozákem, kteří shodně nastříleli čtrnáct branek. Letos by tato meta měla padnout.

Kozák je zraněný, Musa hostuje v Německu, ve Fortuna lize o sobě však dávají vědět i další kanonýři. Osm hráčů už dokonce pokořilo desetigólovou hranici. Kteří to jsou? A kdo má nyní nejblíž k zisku koruny pro krále střelců? Podívejte se. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 9

Jan Kliment (1. FC Slovácko) 

Jan Kliment Slovácko 2 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 26/10 

Sedmadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi restartoval svou kariéru ve Slovácku a má lví podíl na tom, že tým z Uherského Hradiště bojuje o účast v Lize mistrů. Zatímco loni Jan Kliment zasáhl jen do tří duelů a střelecky vyšel naprázdno, letos se trefil už desetkrát. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 9

Carlos Dyjan de Azevedo (Baník Ostrava) 

De Azevedo Baník 21.jpg

Zápasy/góly: 21/10 

Carlos Dyjan de Azevedo prožívá životní sezonu. Ještě v létě se psalo o tom, že v Baníku skoční, tehdejší kouč ostravského celku Luboš Kozel mu ale dal důvěru a devětadvacetiletý Brazilec ji splácí na jedničku. V úterý proměnil penaltu v duelu s Mladou Boleslaví a dal už svůj desátý gól v aktuálním ligovém ročníku. Jeho maximem přitom dosud byly tři branky za sezonu... 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Nicolae Stanciu (Slavia Praha) 

Nicolae Stanciu Slavia 20 Michal Beranek CNC Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 26/11 

V průběhu podzimu se na jeho hlavu snášela kritika, Nicolae Stanciu ale všechny umlčel a dostal se do parádní formy. Sedmadvacetiletý rumunský záložník prožívá bodově nejúspěšnější ligovou sezonu a na kontě má už 11 branek. K těm zatím přidal i pět asistencí. Pro hru Slavie je naprosto klíčový. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 9

Ivan Schranz (FK Jablonec) 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 25/11 

Střelecky vysoko se nečekaně drží také Ivan Schranz. Sedmadvacetiletému slovenskému reprezentačnímu útočníkovi vyšla už loňská sezona, během níž dal devět branek v dresu Českých Budějovic. Letos je však ještě produktivnější a v barvách Jablonce skóroval už jedenáctkrát. Má formu jako hrom a trefil se ve všech třech posledních zápasech. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 9

Jean-David Beauguel (Viktoria Plzeň) 

Jean D. Beauguel Guľa Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 25/11 

Poté, co Plzeň na podzim přivedla Zdeňka Ondráška, přišel o místo na hřišti. Francouzský útočník se však nevzdal a i nadále trpělivě čekal na šanci. A tak, zatímco Ondráškovi se nedařilo, se Jean-David Beauguel vracel do sestavy a nyní je s jedenácti góly nejlepším kanonýrem Viktorky. Jeho dosavadním maximem je 15 branek, které nasázel v ročníku 2018/19 v barvách Zlína a Plzně. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 9

Lukáš Juliš (Sparta Praha) 

Lukáš Juliš 20 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 19/11 

Ve Spartě se dlouho nemohl prosadit, hodně mu však pomohlo loňské hostování v Olomouci, odkud se vrátil v parádní formě. Tu si přinesl i do rudého dresu a v průběhu podzimu nasázel deset ligových branek. Pětkrát se prosadil i v Evropské ligy (všechny góly dal Celticu) a začalo se spekulovat o jeho pozvánce do reprezentace. Jenže na jaře přidal jediný gól a nyní ho navíc trápí zdravotní problémy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 8 / 9

Abdallah Sima (Slavia Praha) 

Abdallah Sima 21.jpg

Zápasy/góly: 18/11 

Mezi nejlepšími střelci Fortuna ligy se nachází také Abdallah Sima. Devatenáctiletý klenot ze Senegalu do ligy vlétl jako uragán a na podzim sázel jeden gól za druhým. Aktuálně má na kontě už jedenáct zásahů, v lize však naposledy skóroval v únorovém duelu proti Příbrami. V dalších pěti zápasech vyšel střelecky naprázdno. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Jan Kuchta (Slavia Praha) 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička MAFRA Profimedia.jpg

Zápasy/góly: 22/13 

Dosavadním nejlepším ligovým střelcem je Jan Kuchta ze Slavie, který do Edenu přišel před sezonou z Liberce. Fanoušci sešívaného týmu mu moc nevěřili, kouč Jindřich Trpišovský v něm ale viděl velký potenciál, který už čtyřiadvacetiletý Kuchta prodal i na hřišti. Hraje hodně důrazně, spoustu toho naběhá a taky je produktivní. Dosud se trefil třináctkrát. 

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud