1. FC Slovácko Slovácko mělo během sezony řadu výkyvů, přesto se znovu dostalo do skupiny o titul. Ať už ale dopadne jakkoliv, jedno je jisté – na lavičce týmu skončí Martin Svědík, jenž tým dovedl mezi ligovou elitu i do evropských pohárů. Tým z Uherského Hradiště ovšem stárne a Svědík nedostává posily, které by si přál. Vzájemný vztah se naplnil, Slovácko musí hledat Svědíkova nástupce.

1. FC Slovácko
Slovácko mělo během sezony řadu výkyvů, přesto se znovu dostalo do skupiny o titul. Ať už ale dopadne jakkoliv, jedno je jisté – na lavičce týmu skončí Martin Svědík, jenž tým dovedl mezi ligovou elitu i do evropských pohárů. Tým z Uherského Hradiště ovšem stárne a Svědík nedostává posily, které by si přál. Vzájemný vztah se naplnil, Slovácko musí hledat Svědíkova nástupce.

 Slovan Liberec Poté, co se Liberce ujal majitel Ondřej Kania, se začínají dít věci. Klub bude posilovat a změna nastane i na trenérském postu. Ten opustí Luboš Kozel, jenž Slovan vede třetím rokem. Dříve stál i na lavičkách Jablonce, Dukly a Baníku. Kam zamíří teď?
 FK Pardubice Tuto informaci ještě nikdo oficiálně nepotvrdil, všichni ji ale mají za hotovou věc. Radoslav Kováč má po sezoně skončit v Pardubicích a zamíří do Liberce, ve kterém dříve i hrál. Pod Ještědem má vybudovat mužstvo, které se zabydlí mezi ligovou elitou.
 Sigma Olomouc Olomouc neprožívá šťastnou sezonu. Týmu se moc nedaří, fanoušci se bouří. V průběhu ročníku dostal padáka Václav Jílek, místo něhož se na lavičku postavil Jiří Saňák. O něm se ale spekuluje coby o budoucím kouči Pardubic, Sigmu by mohl převzít Martin Hyský nebo Tomáš Janotka, jenž vede úspěšnou olomouckou rezervu.
 Co Baník? Zajímavá situace panuje taky v Ostravě. Baník je v tabulce sice čtvrtý a drží se nejvýš za několik posledních let, že by ale byli v klubu s výsledky spokojeni, to se říct nedá. Slezané poztráceli řadu bodů, které rozdávají i doma. V posledním kole dostali „bůra“ od Slavie v Edenu. Za Pavlem Hapalem nestojí ani všichni fanoušci. Uhájí svou židli, nebo na ni usedne někdo jiný? Spekulovalo se o Svědíkovi, toho ale podle všeho čeká zdravotní pauza.
5
Fotogalerie

Léto bude plné změn. Které ligové týmy mohou po sezoně vyměnit trenéry?

Letošní fotbalový ročník míří do cílové rovinky. Už teď se ale začíná řešit a spekulovat o tom, co se bude dít v tom příštím. Čekejte spoustu změn.

Miroslav Koubek podepsal nový kontrakt v Plzni, Spartu i nadále povede úspěšný dánský kouč Brian Priske, na lavičce Slavie přidá další ročník Jindřich Trpišovský.

V některých klubech se ale trenéři budou měnit. A nebude jich málo. Více se dočtete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

1. FC Slovácko

Bez názvu.jpg

Slovácko mělo během sezony řadu výkyvů, přesto se znovu dostalo do skupiny o titul. Ať už ale dopadne jakkoliv, jedno je jisté – na lavičce týmu skončí Martin Svědík, jenž tým dovedl mezi ligovou elitu i do evropských pohárů. Tým z Uherského Hradiště ovšem stárne a Svědík nedostává posily, které by si přál. Vzájemný vztah se naplnil, Slovácko musí hledat Svědíkova nástupce.

Foto: LUDĚK OVESNÝ / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Slovan Liberec

Luboš Kozel Liberec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Poté, co se Liberce ujal majitel Ondřej Kania, se začínají dít věci. Klub bude posilovat a změna nastane i na trenérském postu. Ten opustí Luboš Kozel, jenž Slovan vede třetím rokem. Dříve stál i na lavičkách Jablonce, Dukly a Baníku. Kam zamíří teď?

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

FK Pardubice

Radoslav Kováč 2 Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Tuto informaci ještě nikdo oficiálně nepotvrdil, všichni ji ale mají za hotovou věc. Radoslav Kováč má po sezoně skončit v Pardubicích a zamíří do Liberce, ve kterém dříve i hrál. Pod Ještědem má vybudovat mužstvo, které se zabydlí mezi ligovou elitou.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Sigma Olomouc

Jiří Saňák Olomouc Pavel Mazac CNC Profimedia.jpg

Olomouc neprožívá šťastnou sezonu. Týmu se moc nedaří, fanoušci se bouří. V průběhu ročníku dostal padáka Václav Jílek, místo něhož se na lavičku postavil Jiří Saňák. O něm se ale spekuluje coby o budoucím kouči Pardubic, Sigmu by mohl převzít Martin Hyský nebo Tomáš Janotka, jenž vede úspěšnou olomouckou rezervu.

Foto: Pavel Mazac / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Co Baník?

Pavel Hapal Baník Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Zajímavá situace panuje taky v Ostravě. Baník je v tabulce sice čtvrtý a drží se nejvýš za několik posledních let, že by ale byli v klubu s výsledky spokojeni, to se říct nedá. Slezané poztráceli řadu bodů, které rozdávají i doma. V posledním kole dostali „bůra“ od Slavie v Edenu. Za Pavlem Hapalem nestojí ani všichni fanoušci. Uhájí svou židli, nebo na ni usedne někdo jiný? Spekulovalo se o Svědíkovi, toho ale podle všeho čeká zdravotní pauza.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud